Zelená stolica. Čím to môže byť?

ludkasasa
25. okt 2006

Čaute baby , poradte mi prosím Vás z čoho môže mať moja 5 mesačná bambuľka tmavo zelenú stolicu , je to prvý krát , inak má normálnu , je plne kojená , len som jej posledné 3 dni dala asi malú lyžicu banánu a ochutnať výživku , inak nič , dr. mi stále omieľa nech ešte pekne kojím a neprikrmujem tak jej radšej nedávam nič , ale z čoho tá zelená stolica , neviem !!!

mywiel
4. nov 2008

Nam doktor povedal, ze zelena stolica je ked dieta nieco dobre nestravi. Porozmyslaj ci si nezjedla nieco tazke ked kojis? 😅

radka.m.
4. nov 2008

pokud je zelená stolice,tak může být plno věcí.může to být salmonela,ale taky to nemusí znamenat vůbec nic.taky to může být opravdu tím,že vypije víc předního mlíčka,které je na žízen,než toho zadního,které je tučné a zasytí.v tom případě bych doporučovala před kojením trochu toho předního mlíčka odstříkat,aby se prcek dostal snáž k tomu zadnímu.jo a hladové mlíčko neexistuje,protože tvorba mlíčka se přizpůsobuje potřebám dítěte.

fifinna
5. nov 2008

dididi, este raz : to som opisala z knizky a netvrdim, ze to tak musi byt, ale asi na tom nieco je, bezdôvodne by to autorka knihy neuviedla. Ale ako hovorim, treba si precitat celu tu vetu. Aj môj maly sere zelene, ale neni to riedke a tiez neni podviziveny. 😉

dididi30
5. nov 2008

fifina 😀 pohoda 🙂

hynka, nebojaj aj nas tak kakal, to nieco znamena ale uz neviem co 😕 neviem ci to nieje od teba, musis si davat pozor co zjes 😉

radka no ked nieje cas to predne mliecko odsat 😒 no a teraz mam pomenej mliecka tak kaka pekne zltucke 😉

zuzula20
8. nov 2008

Ahojte, moja mala mava casto zelenu velmi riedku az penistu stolicu. V poradni ked ju vazili mi povedali ze pribrala menej ako treba a o tyzden ideme na prevazenie a ked nepriberie, tak asi budeme dokrmovat. Som z toho smutna, nechcela som jej davat umele mlieko. A navyse krasne spi 4-6hod v kuse.Myslite ze keby bola hladna tak tak dlho spi?

dididi30
8. nov 2008

zuzula, podla mna ho boli brusko, davas nieco od bolesti?? a skoda prikrmovat umelim ☹ 😀 a este ti tak pekne spi, no ja neviem, ale ja by som na lekarku nedavala, moja ma tiez nutila, lebo len zelenkave kakaval aj kakava,ale nevzdala som 😉 teraz mu akurat davam zeleninku 🙂
a moze to byt aj ty,ze nieco zle zjes, co jej moze vadit, preto ta zelena stolica 😒 skus sa nad tym zamysliet a podla mna kasli na lekarku, 🙂

dididi30
8. nov 2008

zuzla pravdepodobne ti malicka papa viac predneho mliecka 😉 skus si pred kojenim kusok odsat, bud rucne alebo odsavackou a potom daj malej, aj nas bol lenivy si vytahat poriadne, ale fakt to neries hned umelim mlieckom

mna vie tak vytocit, ked tie slovenske lekarky neviedia nic ine, len rovno nahodi babu umele mlieko alebo dat antibiotika 😠 😠 a to hlavne tie stare doktorky , co beru to co bolo kedysi 😠 a tie mlade su odchovane na tych starych a potom to tak vyzera, mizerne 😠 😠 😠

fakt to nevzdavaj ok? kojene deti su najzdravsie a v materskom mliecku je najviac vitaminov 🙂

zuzula20
8. nov 2008

Dididi dakujem za povzbudenie.Myslim ze ju obcas bolieva brusko ale nieje to nejak casto a davam jej vtedy espumisan kvapky. Na stravu si davam dost pozor, uz ani neveim co mam jest aby ju nebolelo brusko. Vcera som skusala odsat trochu z toho pred. mlieka ale neviem ako dlho mam odsavat aby jej tam este daco ostalo a navyse mam pocit ze toho mlieka nemam zas az tak vela. Chcela by som kojit aspon rok, tak dufam ze vydrzime.A rozmyslala som uz aj nad tym ze ked mi v poradni povedia dokrmovat, tak si urobim po svojom a nebudem a skor ju budem budit aby castejsie papala.
Neviete niekto poradit stravu bohatu na tuky a nenasytene mastne kyseliny? Nech mam to mlieko riadne tucne, aby priberala.

radka.m.
8. nov 2008

zuzula,děti,které jsou hladné,jsou právě dosti spavé.v tvém případě bych určitě zkrátila intervaly mezi kojením,pauza 4-6 hodin je moc dlouhá a zbytečně by ti snížila laktaci.takže začni miminku nabízet častěji a hlavně při kojení vystřídej obě prsa a to i několikrát!!!to je velmi důležité!malá určitě málo přibývá,protože na její věk máte těch kojení strašlivě málo.mělo by jich být min.8-12 za 24hodin.tak mi napiš,kolik jich tak máte.pokud přidáš na počtu kojení a budeš střídat obě prsa při každém kojení,tak zcela určitě nebudete dokrm potřebovat

zuzula20
8. nov 2008

radka vzdy jej davam z oboch prsnikov, lebo z jedneho jej nestaci. niekedy je ten interval medzi kojeniami naozaj dlhy a niekedy ked je hore,tak ju prikladam aj po pol hodinke az hodinke.zvlast vecer okolo kupania a ukladania sa na spanok pyta tak kazdu pol hodinku a medzitym drieme a ako ju prilozim na prsnik dvakrat potiahne a zaspi a po chvili je hore a zase pyta,ale poriadne sa nenaje, aspon ja mam ten pocit. ale ked to tak zratam tak je to skor blizsie k tej spodnej hranici - okolo tych 8 kojeni.niekedy viac niekedy menej.

zuza.m
8. nov 2008

zuzula od davna bola zelena stolica znakom že su detičky hladne,teras to už tak nieje.mne doktorka povedala že nevadi ak ma zelenu stolicu.ale ine je ak ti naozaj nepribera.asi by som ju budila po tych dvoch hodinach je ešte dost malinka na taku prestavku.no a potom uvidiš či nepribera lepšie.bolo by škoda prestat kojit.ked ti netaha poriadne tak ju musiš budit. je ešte slaba a tak sa rychlo unavy.pri klučnej kostičke ma mat jamku tam ju jemne potlač(poštekli)mala by zase začat pit.mne kamoška radila na tukove mlieko: varit si puding z plnotučneho mlieka,do toho prave maslo a na to šlahačku,všetko pekne tukove.žiadne odtučnene veci,až jej to išlo ušami 😀 vela pit a jest zapražene polievky aby si mala aj vela mlieka. a ked jej davaš z dvoch prsnikov si si ista že maš dost mliečka?nemaš nahodou vahu že by is si ju zvažila pred a po papani?tak by si mala istotu že aj niečo spapala.

zuzula20
8. nov 2008

zuzka vahu nemam ze by som si ju prevazila.Ja uz fakt neviem. Teraz bola hore od 12 - tej hod a davala som jej az doteraz kazdu pol az hodinku.A teraz ked konecne zaspala som si skusala este poodsavat a horko tazko len 10 ml.Mozno mam fakt malo mlieka, ale vcera ked som odsavala pred kojenim 2min z jedneho a dve min z druheho som vytiahla dokopy 40ml a potom este aj mala jedla. Som z toho na nervy ☹

radka.m.
8. nov 2008

zuzula-váha by byla to nejhorší,co by jsi mohla udělat,každému dítěti stačí různé množství,někomu 60ml,jinému zase 150ml.váha je dobrá tak na tři dny,když dítě bojkotuje kojení,což vy nejste ten opřípad.zbytečně se stresuješ a mícháš páté přes deváté-nemyslím to ve zlým,zachovej klid,přidej více kojení za 24 hodin,ale určitě ji nekoj,jak ted píšeš,každou půlhodinku!!!dej si rozmezí 1.5hodiny a takhle ji dávej pravidelně třeba i v noci,zítra pak už noční intervaly klidně natáhni na 3hodky,pokud malá nebude sama dřív chtít,ale přes den ty pravidelné intervaly dodržuj,aby se ti dobře zaběhla laktace!ze tvých příspěvků spíše cítím tvou nejistotu a tím i zmatek nad tím vším,to,že malá nepřibrala hned podle tabulek vůbec neznamená,že nemáš mlíko!zkus být v pohodě a opravdu pravidelně kojit a střídat prsa,to je velmi důležité!!!nedávej malé hned,jak zaknourá,teda třeba po půl hodce,jak píšeš,to,že zaknourá,neznamená,že musí mít hlad,taky může mít bolení z toho častého kojení.a pak se ti ani nestihne dělat další mlíčko.dřív jak po hodině,spíše po 1.5hodině malou nekoj.pokud si nebudeš jistá,tak napiš.a laKTACI NEJLÉPE ZVÝŠÍŠ PRÁVĚ ČASTÝM PŘÍÏKLÁdáním po 1.5hodině.tím,že budeš odsávat,tak se akorát stresuješ a jsou maminy,které dlouhodobě kojili a neodsály vůbec nic a přitom mléko měli.odsávání by připadalo v úvahu až když budeš často kojit a střídat obě prsa a i přesto ti malá nepřibere,ale nad tím ted vůbec nepřemýšlej.

zuza.m
8. nov 2008

no ja si myslim že s tou vahou by sa aspon uspokojila že niečo mala zjedla.a nemusela sa stresovat či ma alebo nema mlieko.
ja som si na začiatku tiež nič neodsala,len par kvapiek a maly byval spokojne napapany len zjedneho prsnika.tak že mliečka bolo dost aj ked som nič neodsala.
tym odsavanim si možeš zvyšit produkciu mliečka čo je tiež dobre ale robila by som to až po papani malej aby si jej nahodou neodsala vela mlieka a jej by zostalo malo.
ale určite sa nestresuj lebo ho naozaj stratiš.pekne si ju prikladaj každe 2hodky a uvidiš ked pojdete na kontrolu.ale ja si myslim že ti určite priberie.držim palce

petule.h
8. nov 2008

no já slYšela, že je to dostatkem mléka...od jedné doktorky...když dítě hodně jí, má zelenou stolici, nevím, moje dítě je na umělém mléce, pije po 4hodinách a má jí zelenou taky

zuzula20
9. nov 2008

Ahojte, s tym prikladanim kazde dve hod. je trosku problem, lebo rano som ju zobudila po dvojhodinovom spanku nakojila a dalsie dve hod som ju prekladala z jedneho prsnika na druhy kym konecne zase zaspala.
Radka to mas pravdu ze tym castym prikladanim sa mi nestihne tvorit mlieko, ale aj vcera po kupani chvilu jedla z jedneho chvilu z druheho a zakazdym sa po chvilke zobudila a pytala. A takto sme sa trapili do polnoci.A vyzeralo to tak ze je fakt hladna.Ale je pravda ze tie prsia neboli ktovieako plne, ked kazdu chvilu bola na mne zavesena.
Dakujem za rady, skusim to tak ako pisete a dam vediet ako to s nami vyzera.

dididi30
9. nov 2008

zuzula, ako pisu baby, to caste prikladanie je potrebne, neboj sa,ze mas pocit malo mliecka, ono sa vytvori kolko trebe a maly si to dokaze vyhat 😉
a cim castejsie priladas tym lepsie, neboj aj my sme presli vselijakymi krizami a neviem si predstavit,zeby som nekojila 😲
drzim palec, a daj vediet co a ako 🙂 lebo mesiac je este malicko....

radka.m.
9. nov 2008

dididi-ono když psala zuzula,že přikládá každou půlhodinku,tak to by se jí to mlíčko opravdu nestihlo udělat,musí přikládat pravidelně a často,ale ne po půl hodce,

zuza.m
10. nov 2008

aj ked citiš že maš prsia ako vechte tak to mliečko tam je.vela pi a aj tie pusingy si daj aby si mala kopu mlieka.

evka25
10. nov 2008

Ahojte. Ja tiež kojím, môj synček má tiež zelenú stolicu, ale krásne priberá, a tiež si nemyslím, že je to hladom. V noci spinká tak, že sa raz za noc zobudí alebo spí aj celú noc. Toto som presne urobila pri prvom, mamina poradila, že je dieťa hladné, tak som začala prikrmovať a potom sa mliečko úplne stratilo... A teraz len prikladám a prikladám a to mliečko sa tvorí určite.

evka25
10. nov 2008

No a keď si myslím, že mám málo mliečka, tak ešte používam Ricinus comunnis 5 ch , to sú homeopatické granulky, ktoré užívaš 2xkrát denne po 5 granuliek, mne kamoška poradila, aby som si ich dala pod jazyk rozpustiť. A myslím, že to naozaj pomáha.

e.vacka
10. nov 2008

Naša Barborka má zelenú stolicu tretí deň väčšinou ráno... môže to znamenať, že v noci papá len raz a to je na mesačné mimi asi dosť málo.?Aj to keď papá, tak 5 min. a zaspí...

zuza.m
10. nov 2008

tieto malinke babenka by ste mali budit,nie po pol hodinach ale po tych troch určite.hlavne ked su spave a nepriberaju ako by mali

e.vacka
10. nov 2008

Zuza.m: budím malú cez deň, lebo by ho celý prespala bez papania, v noci ju nechám spinkať. Dúfam, že nepochudneme...

dididi30
10. nov 2008

e.vacka..no nas tak isto od narodenia papa 5 mintu a to do teraz 😉
tiez mava casto zelene do teraz ale pekne priberame, papa aj v noci a casto, .....ono je to aj tym,ze vypiju viac predneho ako zadneho mliecka..

e.vacka
10. nov 2008

dididi30: dúfam, že je to tak...že si cucne predné mliečko. Ja už stresujem, že málo priberie, ale za tri týždne sme pribrali 900 g. 🙂

dididi30
10. nov 2008

evacka bozenko a to sa stazujes?? 😲 ved je to supeeeeeeeeeer 😉 ono to moze byt aj kolikami, ked ty neco zle spapas a babo to zle travi 😉
nebojaj, my sme zeleny casto a nic nam nieje , rastieme 😉
ale samozrejma ak budes mat pochybnosti tak sa opytaj lekarky, len prostim ta nedaj sa nahovorit na umele mlieko, to je na nic 😉

e.vacka
10. nov 2008

🙂 bola by som nerada, keby som jej už musela dávať umelé mliečko - to nechceeeemeeee - drobčekovi to asi stačí...

dididi30
10. nov 2008

evacka, lebo lekarka ti moze poveda,ze zelena stolica znamena,ze babo je hladne ale never to je blb pokial pribera a aj ked bude priberat menej nezlakni sa, vydrz aspon do prikmov je to pre babo naj 😉

e.vacka
11. nov 2008

dididi30: dík za podporu... 🙂