Pôrod v Leviciach

megy247
2. sep 2021

Ahojte
Chcela by som sa informovať mamičiek čo nedávno rodili v Leviciach aké veci ste si museli zobrať pre seba a
Bábätko na koľko som prvorodička a všade je napísané niečo iné a ak ste mali nadštandardnú izbu aké výhody to malo venovali sa Vám sestričky ? Mám termín začiatkom novebra skúšala som už písať aj primarovi oddelenia ale žiaľ neprišla mi žiadna odpoveď .
Za Váš čas vopred
Ďakujem🙂

janka_266
2. sep 2021

@megy247 pre seba treba vsetko, hlavne podložky, vložky, papuče von aj do sprchy, nočné košele, pre dieťa Vám stačia plienky a puder, kupat ho budú oni raz a oblečenie mu dajú erarne, ak nemáte nič proti tomu o nadštandarde rozhoduje primár podľa svojho uváženia, čo som počula skôr sa k nemu nedostane človek ako áno, výhoda nadštandardu je asi len ta, že ste sama, pripadne ak vychytať izbu, kde môže byt manžel/otec dieťaťa, tak ste s ním a nosia Vám tam umele mlieko už hotové, nemusíte on prosiť ako na obyčajnej izbe. Neviem ako si predstavujete, že sa Vám budú venovať sestričky, každý deň vás viackrát prídu skontrolovať a z novorodeneckeho Vám povedia každá ako máte dojčiť, najlepšie, že to každá povie inak 😃 a sem-tam Vám dieťa prídu vyzdvihnúť na testy, alebo Vám zavolajú, že ho máte priniesť.

natalia912
2. sep 2021

@megy247 pre seba klasika hygienické potreby, popôrodné vložky, nepremokavé podložky, košele, papuče, toaletak, ja som mala aj príbor a šálku, ale tie boli a inak už ptm čo uznas za vhodné...
Pre bábätko stačia plienky, krém na zapareniny, vlhčené obrúsky, mala som aj bavlnené plienky ale využila som až jednu, lebo tie dali sestričky, oblečenie bolo erarne ale treba si vziať veci na odchod z pôrodnice, alebo keď tak, môže potom niekto priniesť...
Mne sa podarilo dostať na nadštandard lebo bol voľný...žiadne známosti ani nič...chcela som tam ísť hlavne preto, že tam mohli prísť návštevy pekne na izbu, keďže doba covidova nás neobišla...ale inak výhodou bola aj mikrovlkna či chladnička.vyuzila som síce minimálne keďže sme tam neboli dlho, ale tak určite niekto využije...a hlavne pri týchto izbách ak sa ide mamička najesť sa dá bábätko sestričkam a ony postrazia, že nemusia sa keď tak striedať mamičky pri jedle a pod. Keby ti este niečo napadlo čo som nespomenula, kľudne napíš

megy247
autor
2. sep 2021

@janka_266 Ďakujem veľmi pekne
No na starších fórach som čítala ,že keď ste na nadštandardej izbe tak ku vám sestričky tak nechodia pokiaľ nie ste primarová pacientka

1medvedik1
2. sep 2021

@megy247 ja sa sem len pripnem 😊 tiež idem do Levíc v októbri rodiť.. Tak ma to zaujíma čo tu baby poradia.

domiklik
3. sep 2021

@megy247 rodila som v júli, mala som zazmluvnenie ho primára a aj nadštandardnú izbu... Vcelku spokojnosť... Primár ti na maily odpisovať nebude, jedine mu zavolať, číslo je na nete a dohodnúť sa s ním, či ťa odrodi... Na oddelení pred pôrodom dostaneš papier, čo si priniesť, okrem toho si treba vziať látkové plienky, hlavne na tie gumenne prebalovacie pulty, oblečenie pre dieťa, lebo napr. Môj sa z ich prášku vyhadzal, príbor, šálku a jedlo (samostatná kapitola) nadštandardná izba je fajn, máš súkromie, nebudia ti dieťa iné deti, vlastná kúpeľňa, môžeš tam doslova chodiť dole bez, čo žena po porode uvíta, a hlavne nikto neriešil kedy ma kto príde navstivit.. Je to však na gynekologicko porodnickom oddelení a nie na oddelení šestonedelia, kde sedia sestričky ale keď im zavoláš tak nemajú problém prísť, pomôcť..

megy247
autor
3. sep 2021

@domiklik Ďakujem veľmi pekne☺ áno viem kde sú izby pri izbách rizikového tehotenstva preto som sa nato aj pýtala

aduska1618
12. sep 2021

@megy247 budú ti stačiť základné hygienické potreby, nočná košeľa, vložky, podložky, uteráky, šlapky, ja som si do plusu brala veci ktoré každý deň bežne využívam aj doma ako krém na tvár a tak, oblečenie domov som extra neriešila a odišla som v tom v čom som aj prišla pretože rana po cisárskom mi prvý týždeň nedovolila iné ako tehotenské oblečenie 😅😊 pre bábätko plienky a krémik a ak chceš tak aj oblečenie ale to oni dajú.. rodila som v máji a mala som nadštandard.. Sestričky boli úplne v pohode, neregistrovala som tam nejaký iný prístup ako k ostatným, milé boli 😊 jediná výhoda tam bola to súkromie a návšteva otca rovno na izbe.. Izbu som mala na 600 nedelí a žiadala som o ňu večer na jiske po pôrode 😊 bez problémov som ju dostala, jediné čo mi povedali že ak nepríde do ďalšieho dňa nejaká ich zamestnankyňa tak je izba moja 😊 tie sú uprednostnené ale pacientok čo sa týka mi neprišlo že by rozdelovali či patrí pod primára alebo nie 😊

megy247
autor
12. sep 2021

@aduska1618 ďakujem krásne ☺

bolarazjedna
15. jan 2022

@megy247 môžem sa opýtať, ako nakoniec tvôj pôrod a celkovo pobyt v nemocnici prebiehol? ja mám rodiť začiatkom júla, ale tak už teraz zbieram informácie. Hlavne by ma zaujimalo okrem starostlivosti aj to, že čo si mala pri pôrode dovolené, napr. fitlopta, prechádzanie po izbe, či si po čase prísne musela ležať, či dovolia jesť a piť na pôrodnej sále, počúvať hudbu, ísť sa osprchovať a tak...potokm či je tam zaužívané bonding - teda že hneď ti dajú bábatko koža na kožu na prvé 2 hodiny? A podobné drobnosti. ďakujem.