Tehuľky z Levíc a okolia

ktore
22. máj 2012

ahojte.su tu nejake tehulky z levic na pokecanie?

obi
2. jún 2012

Ahojte baby,aj ja som z Lv,mam rocneho synceka.Pytate sa ako to vyzera na Lv porodnici,ja som bola spokojna aj sestricky na oddeleni sestonedelia po porode boli velmi mile a ochotne.Babatku do porodnice potrebujete len plienky jednorazove a kozmetiku.Vsetko Vam tam daju.Treba zobrat so sebou aj babatku deku ak by sa ochladilo,tak je tam zima.Ja som bola spokojna,bol to moj prvy porod.A k tomu odberu pupocnikovej krvi-my sme si ju dali odobrat,ale to je kazdeho vec ako sa rozhodne. 🙂

silviamudronova
4. jún 2012

@obi a pri ktorom lekárovi si rodila? pre seba si čo potrebovala do nemonice?Ako sa starajú sestričky o dojčenie, pomahaju?

obi
4. jún 2012

Ja som rodila pri doktorovi Neubauerovi bol velmi zlaty,ale mala som ho dopredu dohodnuteho k porodu.Ale aj zvysok lekarov je velmi zlatych.Je dobre ak by si mala niekoho pri porode je to velka podpora,ja som mala manzela.Do porodnice pre seba som potrebovala nocne kosele,potom si kup v zdravotnickej lekarni sietkovane nohavicky po porode tie su super,volne a pridusne su jednorazove.Potom si tiez kup poporodne vlozky su hrubsie ale dobre saju tie budes velmi potrebovat aspon 2-3 balenia.Obycajne niesu dobre lebo sa horsie hoji rana.To tiez kupis v tej lekarni.Mne dal zoznam doktor co budem ja a male potrebovat do nemocnice tak si ho skus vypytat.Ak budes nieco potrebovat,kludne mi napis.Este k tomu dojceniu mne ukazali raz ako treba dojcit a potom je to uz len na tebe,ale treba trpezlivost moj maly sa prisal rychlo a este aj teraz ho dojcim je to to najkrajsie medzi matkou a dietatom co moze byt.
Renata

ktore
autor
4. jún 2012

@obi prave rozmyslam o tych jednorazovych nohavickach.dik za radu.dojcit chcem aj ja ,ale povedz mi treba aj odsavacku mlieka???nevies ci tam mali ostatne mamicky?

silviamudronova
4. jún 2012

@obi tie vložky som mala pri synovi, len tie nohavičky nie. Ale určite si ich kupim. Ja by som chcela veľmidojčiť, lebo pri prvých dvoch mi to nejako nešlo. Preto sa pýtam, či je tam podpora aj od sestričiek. Teoriu by so zvládla, horšie je to už prakticky. ale dúfam,že to zvládnem.

obi
4. jún 2012

Sestricky su velmi mile,velmi radi pomozu len sa treba stale pytat same od seba nepovedia,tak drzim palce a zelam vela zdravicka

bemi5
4. jún 2012

@silviamudronova cauko, no ako si dopadla na 4D?
Aj ja som mala pri krpcovi tie jednorazve dierkovane nohavicky a nedam dopustit. Fakt super vecicka. A moje skusenosti s kojenim, presne ako u obi, ked som sa pytala, tak povedali, boli mile, nemozem povedat krive slovo, ale same od seba sa nehrnuli do radenia. Hned po porode mi maleho prilozili, ukazali ako, a potom sme sa uz trapili 🙂

@ktore ja osobne som v porodnici odsavacku nemala, a mala som dost problem zo zaciatku so spustenim mlieka. A potom som si odsavacku kupila, a tiez super vecicka. Asi aj vdaka tomu, som po uvodnych tazkostiach krpca kojila nakoniec 14 mesiacov, co som si sprvoti myslela, ze ani mesiac nepotiahneme. Teraz si ju planujem zobrat asi uz aj do porodnice, aby som tomu mliecku trosku dopomohla.

ktore
autor
4. jún 2012

dik zoberem si aj ja a dufam ze mi dovolia ju pouzit.

ktore
autor
4. jún 2012

@bemi5 odpoved hore som zabudla dat odpoved

bemi5
4. jún 2012

@ktore 😉 jasne ze dovolia, to urcite nebude problem.

silviamudronova
5. jún 2012

@bemi5 tak na ultrazvuku bolo fakt super, veľmi ústretový Dr.milý, všetko nám poukazoval, nebol problém, nikam sa neponáhľal a čo je najhlavnejšie, popozeral bábätko od hlavy až po päty a nenašiel nič čo by ma mohlo znepokojovať. malo by byť všetko ok. no a povedal aj pohlavie. na 500% čakáme dievčatko. videli sme aj fazuľku, aj nám ju odfotil a máme aj cd. Takže lepší záver som si nemohla ani želať. Strášne sa tešíme, ale ai hlavne chalani. Oni si vymodlili sestričku.

bemi5
5. jún 2012

@silviamudronova super, tesim sa spolu s tebou. To je super, a urcite si neporovnatelne kludnejsia, a samozrejme, kedze je to do tretice babizna tak aj stastnejsia 🙂 Super velka gratulka 🙂

silviamudronova
6. jún 2012

@bemi5 ďakujem vľmi pekne. Veď mi išlo hlavne o to či je všetko ok, lebo som nemala veľmi dobre výsledky triple testov, a to že je to baba je len bonus. Už to len dobojovať do dobrého konca.

tinkaaa
6. jún 2012

ahojte baby aj ja som z okresu lv a termín mám na oktober 😉

silviamudronova
6. jún 2012

@tinkaaa ahoj, vitaj medzi nami.

bemi5
6. jún 2012

@tinkaaa ahoj vitaj medzi nami 🙂

bemi5
6. jún 2012

@silviamudronova tie triple testy su hrozne, len zbytocne zeny vystresuju tymi vysledkami. A dobojujeme to uspesne, neboj, ved ani sa nenazdame a bude to tu.

silviamudronova
7. jún 2012

@bemi5 tiež si myslím , že su zbytočné, aj moja Dr. to povedala, ale čo sa dá robiť. Len ja som to dosť preživala, keď mi oznámili výsledky. Ale Dr. ma upokjojila. Takže som to zahodila za hlavu, ale stále som mala také pochybnosti. teraz som pokojnejšia. A určite to dobojujeme, veď to máma o chvíľu za sebou. Sme bojovníčky.

silviamudronova
8. jún 2012

ahojte baby, ake plienky budete používať? len jednorazové, alebo aj látkove. Ja by som chcela používať aj tie látkové, už aj nejaké mám kupené.

lienkad
8. jún 2012

Ahojte, mám termín v novebri a chcem rodiť v lv..ja som od Dudiniec....

lienkad
8. jún 2012

je tu niekto kto čaká v novebri že by sme sa tam stretli?

bemi5
9. jún 2012

@silviamudronova ja budem používať len jednorázové. Aj pri malom Pampers, aj teraz Pampers. Tiež som rozmýšlala ešte predtým o látkových, ale nakoniec som od toho upustila. Takto je to pohodlnejšie 🙂

bemi5
9. jún 2012

@lienkad ahoj, vitaj medzi nami. Ja čakám v oktobri, takže my sa tam asi nestretneme.

ktore
autor
9. jún 2012

@silviamudronova budem pouzivat jednorazove ale tiez rozmyslam o latkovych.velmi si chvalia tie z vlozkou.ale ak budem pouzivat jednorazove tak iba zo zaciatku pampers ale potom prejdem na hypernovacke alebo ine.aj to su dobre plienky.nemusi byt to najdrahsie,ale sak sa uvi.aj pri dcere som pouzivala prvy mesiac pampers a potom sme isli do hypernovi a tam sme kupovali lacnejsie.boli skvele.dokonca mala velke problemy z pokozkou a alergiami od zaciatku a plienky boli ok.treba len casto menit a nenechat 5 kilovu ako to robia niektore mamicky.to len pozeram ze plienka je tazsia ako dieta a ritka cervena,potom sa stazuje na plienky a kremy.

lienkad
9. jún 2012

@bemi5 Ale aspon budem zvedavá že čo ako?to bueš mať ty za sebou...

silviamudronova
11. jún 2012

ja chcem používať aj jednorázové aj látkové. už mám pripravené, takže uvidím, ako to bue naozaj. ja som počula že plienky z tesca asi fialové sú tiež dobre. nemáte skúsenosť?

bemi5
11. jún 2012

@silviamudronova my sme používali Pampers do 4+ a potom 5-ky nam prestali vyhovovat. Neviem ako je to mozne, ale odvtedy sme sa v kuse precikavali. Huggiesky u nas 0 bodov. Tak sme sa rozhodli vyskusat nieco ine a lacnejsie, a skusili sme Tesco baby essentials, a odvtedy maximalna spokojnost. Neviem, ci su to tie co pises, ale tieto maju zeleny obal. Teraz chcem do takej 2-3 pouzivat urcite Pampers, a potom prechadzame tiez na tieto.

silviamudronova
11. jún 2012

@bemi5 áno, zelené. ja si ich stále mýlim, lebo sú asi aj tesco fialové. Tak som rada, že si spokojná, ja asi budem tiež používať tie, okrem textilných. A pampers sú lepšie ako tieto? Keby som chcela používať tesco od začiatku, neodporúčaš?

silviamudronova
11. jún 2012

@lienkad ahoj, prečo chceš rodiť v LV?

lienkad
11. jún 2012

@silviamudronova Ahoj.Lebo je to najbližia od nás a poznám tam primárku na detskom a aj lekárku.S Markusíkom tam chodím na gastro a endokrinologiu aj na sono mozgu som tam s ním bola tak asi tak....No ešte mám v uvahe štiavnicu ale asi len v uvahe.....