1,5 ročného syna pri každej hrčke v jedle naťahuje

katik159
7. jún 2018

Som uz zufala a psychicky vycerpana...mam aj postihnuteho starsieho syna tak mam toho trosku dost.Mladsi ma rok a pol a pri kazdej hrcke ho natahuje a aj sa pozvracia pokial ho trapim s prepasirovanym jedlom...spapa iba mixovane.. Vahu ma peknu lebo mixovaneho jedla vie spapat hodne ...ale prepasirovaneho maximalne tri lyzicky a potom je moc mrchavy a placlivy lebo je hladny...

maminecka2
7. jún 2018

@le4 Naco bol dobry tento prispevok? Temy kde sa predhaname ktore decko je sikovnejsie su vedla 😤 Obcas je matka v takom rozpolozeni ze toto jednoducho pocut nemusi...aj ked to nebolo myslene zle.

le4
7. jún 2018

@janickacrazy drzim palce sestrinmu syncekovi. Verim ze sa to da casom do poriadku

le4
7. jún 2018

@maminecka2 zle som otazku pochopila, uz som to vysvetlila, nechcela som maminu este viac zdeprimovat

maminecka2
7. jún 2018

@le4 Ano, odpoved som videla az ked som napisala moju

le4
7. jún 2018

@maminecka2 inac s Tebou velmi suhlasim, neznasam toto predhananie sa a mastenie si ega na niekoho probleme a bolesti... ja tu obycajne mamicky podporim, ten moj komentar bol nestastny, lebo som nepochopila otazku

katriona1
7. jún 2018

malý asi evidentě neumí jídlo kousat, ale polyká ho, v tom případě očekává, že jídlo bude hladké, a když tam najde hrudku, která mu nejde polknout tak ho napne, což se stane u i mého syna, který jinak už dávno jí celé kusy jídla, ale prostě když mu dávám hladkou polévku nebo přesnídávku, tak to polyká a kousky ho překvapí, asi bych dítěti normálně dávala hlavní jídla mixovaná, nemá cenu na něj nějak tlačit, ale na druhou stranu je potřebné trénovat to kousání na to by bylo nejlepší dávat mu jídlo do ruky, ideálně něco měkkého, u nás se na začátek osvědčila brokolice, je měkká a dobře se jí nebo pečený/vařený batát, brambor, rohlík ani piškot nejsou uplně ideální nebo bych zkusila i nějaké zeleninové placky nebo i ochutnávat jídlo od vás, třeba ho to víc zaujme

mijunik
7. jún 2018

@katik159 určite si nezlyhala. Ako Ťa to vôbec mohlo napadnúť? ☺️ Robíš, čo sa dá. ☺️ Tak ako Ti píšu dievčatá- chce to čas, malý sa naučí papkať aj kúsky jedla. A napríklad u starých rodičov alebo na návšteve papkáva tiež mixované alebo tam spapá aj iné?

tova
8. jún 2018

nemixuj, ale dave make jedlo rozpucene vidlickou. Zemiaky, ryzu, baso na male kocky (pol nechta) nakrajane, atd, aby do toho mohol aj zahryznut aj prehltnut. Inac na to sa chodi aj tusim k logopedicke alebo neviem presne kde deti ucia prehltat. Je to bezne a normalne, pytaj sa u dr.

mirien22
8. jún 2018

Ja som asi do 14-15 mesiacov mixovala, maly tiež nevedel žuť poriadne. Trénovali sme hryzenie na chrumkach kukuricnych, tie sa krásne rozpustia v puse, potom som dávala batat alebo kvaku urobene na hranolčeky a pripravené na pare. Nakoniec striedku chlebíka s maslom a postupne to išlo 🙂 Treba skúšať, ale nenutit. Držím palce 🙏🏻

pieksamaki
8. jún 2018

@katik159

Ahoj, možno skus od fotít tu hrudku jedla,ktorá mu robí problém....A poradia mamina,či to nie je veľké, malé, . ja som pucila vidličkou, nepasirovala,tak neviem poradiť....držím palce

ronyka
8. jún 2018

Moja v roku a pol nechcela jest ani pomixovane a, ani ziadne 🙈🙈 moja jedina itecha bola ze bola dojcena.
Pokial nemas problem s tym mu to mixovat tak to neries.. ponukaj aj cele kusky varenej zeleninky. Nie pasirovane ale nech zuje.. varenu mrkvu , hrasok.... proste v celku pripadne mrkvu na kolecka.
On sa nauci. Hlavne pokoj.

pininka
8. jún 2018

Moja sestra mala to iste, je velmi tenka hranica kedy uz memixovat a prave preto som to dlho nerobila. Moja neter dosnes nieje schopna zjest niektore veci, maso neje vobec, jedine pomlete. A to bude mat 8 rokov. Ja mam tri deti a ani s jednym som tento problem nemala. Nastastie.

deti95060810
8. jún 2018

ja som dcére mixovala 5 rokov. Skoro som treslo... Nakoniec nám pomohla náhoda...a to nám nedávali nádej nikde, ani v Skalici - Búnová, ani na gastroenterológii kde nás vážievali a predpisovali Nutridrink...

wikina123
8. jún 2018

My sme mali podobny proble so synom. Sice nejaku strukturu ako ta zvladol, ale pokial ho posledna lyzicka napla, vsetko islo von ☹ najhorsie bolo asi struhane jablko, to ani kusok. Vylepsilo sa to, ked zuzlal kukuricne chrumky a potom ked mu narastli stolicky okolo tych 1r8m, odvtedy v podstate pohode. Az po 3r, ked sme isli na logopediu, zistili ze mal tuhsiu uzdicku, takze aj to mohlo sposobit, ze aj v tom 1,5r nevedele s jazyom adekvatne pracovat. Dojceny bol vtedy nastastie ok (co sa divim, ze sme nemali problem pri uzdicke 🙂 )

chichua
8. jún 2018

@katik159 ahoj,za mna to treba zacat hned riesit ak nechces zazivat to co ja. Do 2r. som mixovala, do 3,5r pucila.syn ma 4r a teraz sa uci zuvat. Ucit zuvat tak velke dieta ide strasne tazko. Moj az donedavna nic nezul,aj ked bol uz na pucenej strave. Vsetko hltal. Od narodenia sme sa trapili s jedenim. Mixovovala som preto,aby daco vobec zjedol. Tvoj ak nema problem s vahou,tak by som do toho sla. Moj je strasne chudy,bala som sa,ze ked mu prestanem pucit,ze schudne este viac,tak som to oddalovala a teraz sa trapime. Este stale neje ako jeho rovesníci,ale uz vie zozut chleba,keksiky. Obed zuje aj hodinu. Tiez ho najprv nadrapovalo,aj sa pozvracal.Nezniesol ziaden kusok na jazyku. Treba len vydrzat. Nebude ho nadrapovat stale. Prve dni budu tazke,ale pojde to. Skus pridat pismenkovu cestovinu do pomixovaneho,davaj viac hrudkave a urcite nieco na hryzenie do ruky. Za mna aj nezdrave,hl nech skusa hryzt a zut. Ja som bola stastna ako blcha,ked syn zacal jest sladkosti,lebo som vedela,ze ked uz vie keksik zozut pojde aj to ostatne. U nas este pomahala pochvala,odmeny

chichua
8. jún 2018

@deti95060810 aka nahoda vam pomohla?

maminecka2
8. jún 2018

@le4 Ved jasne, stane sa 🙂

katik159
autor
8. jún 2018

@mijunik ..ano musim mixovat vsade :( ...ale jedlo do rucky pokuse no co je na lyzicke chce prehltnut..hned :(

katik159
autor
8. jún 2018

@katriona1 velmi ste to pekne vystihli...len ako ho naucit ze jedlo na lyzicke sa musi tiez pozut :( ....

katik159
autor
8. jún 2018

@tova ...len ked mu nepomixujem nic nezje...max tri lyzicky...a potom je placlivy a mrchavy lebo je hladny....on je pokojny az ked ma brusko na prasknutie...skusam to tak ako pisu maminky....davam papat do rucky hlavny chod mixujem...a upokojil sa....na urcity cas to tak necham...citim ze sa upokojujem zo zufalstva i ja...skusim to neskor

katik159
autor
8. jún 2018

@deti95060810 ...aka nahoda vam pomohla?

katik159
autor
8. jún 2018

@chichua ....skusim tie pismenka 😊

tova
9. jún 2018

@katik159 mam uz starsie deti. Necheli napr. umyvat zuby, ani kefku dat k ustam, naprv som pomaly skusala nic, nemam nervy na take natahovacky, vzala som kefku usta a za placu umyvali sme 30 sekund, 20 sekund, hned na to zvykli. So strihanim vlasov rovnako, syn sedel plakal vlasy sa mu lepili po krku ostrihala som ho a hotovo. Niekedy si treba dupnut a neprisposobovat vsetko detom. Ked dokaze zozut 3 krat, tak davaj mu postupne kazdych 5 min. pozuvat pocas hry rohlik zakazym 3 kusy. Aj polhodinu ked bude jeden rohlik jest. A nezacni ked uz je velmi hladny. Prezuvanie usta, pohyb jazykom su velmi dolezite neskor na rozpravanie.

katriona1
9. jún 2018

@katik159 tady jde o trenink, ja jsem to delala tak, ze jsem malemu prikrm normalne namackala a par kousku jsem nechala v celku a nejdriv jsem mu dala ty, at si trochu pokouse, potrenuje a potom jsem ho dokrmila normalne lzickou, nesmel byt velmi hladovy, protoze to se chtel najist rychle a nemel trpelivost na kousky, takze zacni ho krmit, kdyz jeste nebreci hlady a nejdriv mu dej do ruky at si potrenuje a potom ho dokrm, ono toto se nevyresi ze dne na den, ale opravdu to zkousejte, protoze jak tu nekdo psal, tak kousanim si dite trenuje svaly potrebne k mluveni
a jidlo se da delat do rucicky, ruzne zeleninove muffiny, placky, zapecene jidlo, mam blog s recepty pro deti, tak muzes kouknout a treba malemu neco i zachutna 🙂

anaitat31
15. júl 2018

Ķ