11 mesačná má číslo oblečenia 68. Nie je maličká?

onestar
8. dec 2012

Ahojte mamicky,moja dcerka ma 11 mesiacov a cislo oblecenia 68,to je na pol-rocne deti.ma 69 cm.ked sa narodila mala 49.mate podobne skusenosti?

monika2712
8. dec 2012

@onestar a co na to pediatricka? asi by sa mala k tomu vyjadrit v prvom rade ona nie? ak dobre prospieva, pribera, tak mozno bude len mensieho vzrastu. zalezi aj na vyske rodicov. ja mam doma takmer 3 mesacneho a uz pred mesiacom mal 62cm, narodil sa s 50cm, ale mam vysokeho muza tak je proste po nom dlhy. 68 velkost mu je uz aj mala pomaly.

carodejnica
8. dec 2012

@onestar čo na to hovorí doktorka?

dai
8. dec 2012

@onestar ahoj. mne dcera v roku merala 74cm - viac urcite nie... tiez sa narodila ako 49 centi dievcatko... teraz ma okolo 116-118CM a patri skor k tym priemer vyssim dievcatkam.
skus dat malinku premerat u lekarky - ona by mala mat jej miery takze vie ake ma rastove prirastky...
inak moj syn sa narodil so 46cm , najskor rastol pomaly, pptom skocil ptrd rokom - na rocne narodky mal 74 a geraz sa zase tak zrazu vytiahol - nema este 1.5 a uz bude mat 86cm... takxe niektore deti rastu priebezne a ine tak nejak skokom...
v prvom roku je dolezitejsia vaha - to naznacuje prospievanie , vuska sa potom meria az od fruheho toka u mnohych pediatrov.

sendy182
8. dec 2012

@onestar troška málo......ale nevadí ak je zdravá...veselá...zvláda aktivity v jej veku.......skús ju doma merať..raz za 2-3 mesiace.....tak aspoň uvidíš koľko ti podrástla............. 😉

eeffka
8. dec 2012

nasa ma 10m a 72,5cm, sme stredneho vzrastu ja 168 muz 175

mbrazd
8. dec 2012

ahoj, ničoho sa neboj, naša je taká istá, teraz má 21 mesiacov a nosí veci na 9-12mesiacov, meria ledva 80 cm. Máme ešte jednu, staršiu, ktorá rástla zo začiatku rovnako pomaly, všetko do dobehnú. Pokial inak normálne prospieva, nemáš sa čoho báť. Tabuľky sú o priemeroch

vavrenka
8. dec 2012

@onestar moja dcerka mala v roku 70cm a v 16m 75cm.

korenbaba
8. dec 2012

@onestar Najlepšie je nájst si na nete nejaku priemerovu tabulku, zvážit aký ste vysoký vy-rodičia. Niekedy človek dostane prehlad o velkosti rovesníkov ak ide do nejakého detského centra a baví sa mamičkami o tom aké su staré ich deti. I ked netreba porovnávat s pár detmi, ale celým kvantom 🙂Detičky sú rozne. Moja malá napríkla nosila ešte v 2, 5 roku 86. čo je na rok - rok a pol. A pritom nebola menšia ako iné deti. priemer.
a inak naša mala v roku tiež nejakých 70 cm.

denusiq1211
8. dec 2012

moj je tiez malinky ma rok a 7meriacov a nosi vel.80 a aj ta mu je niekedy podla oblecenia velka.ale je zdravy.ja uz len cakam kedy sa vytiahne lebo ja mam 179cm a muz 185cm.tak on bude mat byt po kom vysoky

namarie
9. dec 2012

@onestar naša má 10 mesiacov a vetrovku a celkovo horné oblečenie jej je 68-74, ale body, nohavice a podobne musí mať 80, aj to jej mám problém zapnúť, inak tiež ak v tom Dr. problém nevidí, tak by som ho nehľadala ak je inak zdravá a prospieva 😉

alena0305
9. dec 2012

@onestar mne sa dcerka narodila 43cm a v 7 mesiacoch má 63cm.Chodíme do poradne pre rizikových novorodencov a naposledy v 7m (ju berú ako 6mesačnú) nám primár povedal, že je drobnejšia a nedobehla ešte svojich rovesníkov - že počkame do roka (u nej 13 mes.) a ak bude drobná - pošle nás na endokrinológiu.Ale my nie sme veľmi vysoký . tak ani nemá byť po kom. Ale tým, že ju sledujú ako skôr narodenú tak pre istotu. Váha aj výška je veľmi individuálna u každého bábätka.Jedno sa narodí veľké - druhé maličké a v roku dvoch môžu byť rovnakí alebo ten menší toho bacuľka predbehne.Ale ak by sa ti niečo veľmi nezdalo treba sa pýtať na nejaké vyšetrenie.

k_a_j_k_a
9. dec 2012

@onestar ahoj. Ja sa spytam. Mam 2,5 rocnu dcerku a nosi 86. Nie je to malo? Nie je. 🙂 proste taka je. A to este vo vsetkych nohavicach upravujeme gumu, lebo jej padaju. Proste mas mensie dieta. Pokial je usmiata, papa, napreduje vo vyvoji (aj psychickom aj fyzickom), tak to neries. Mojej brala dr. v roku krv, lebo mala 7,2kg (71cm), no nic okrem malo zeleza jej nezistili. Do mesiaca sme zelezo upravili a bola ok. Dr. mi vtedy povedala, ze sa mam pozriet na seba, na MM a po najblizsej rodine. U nas proste nema mat po kom v roku 20kg a 98 cm. Takze ja uz neriesim. V dvoch rokoch mala 9,6kg a 84cm. Teraz sme sa konecne prehupli nad 10 kg. Akurat mi obcas pride "luto", ze uz rok nosi 80-86 🙂
Jaj a este, pri porode mala 3500g a 50cm, cize ziadny drobcek. Rast sa nam spomalil okolo pol roka.

sjuzi
9. dec 2012

Aj moj maly ma 21 mesiacov a nosi 80 velkost a zje 2x tolko, co jeho 5-rocny brat 😀. Ten mal v jeho veku uz pomaly 88cm, ale mame ich podelenych, mladsi je cely do mm rodiny a tam neboli nejako velmi vysoki a starsi je do nas a napr moj brat ma 195cm 😀

abbie
9. dec 2012

dievcatka byvaju mensie, to je normalne 😉

lienkan
9. dec 2012

awoj - mame pomaly 10mes a dokonca sa pritrafi ze nosime aj 3-6m veci - nic si z toho nerob , kym ti lekar/ka nieco nepovie je to ok. Moja mala 47cm ... dobehnú uvidis 🙂 - zajtra ideme na poradnu , ak mas zaujem napisem ti do IP nase parametre.drzkajte sa papa 🙂

skibaby
9. dec 2012

to je v poho - moja malá má 20 mesiacov a ešte sa zmestí aj do 74-ky🙂

anjelicek26
9. dec 2012

@onestar detu su rozne,nasa mala zacala nosit 74 ku az ako 14mesacna.. mala je dodnes,ale sikovma a vecne zdrava.... u nej je problem zo stitnou zlazou,ale az od tohoto roku,dovtedy to bolo v poriadku.

janka3a
9. dec 2012

moj maly nosi 68, co nosila dceka, ked mala poil roka.Ona bude mat dva roky a nosi tak 80 tky..ale ako co.Nie vsetko je rovnako site

onestar
autor
9. dec 2012

@lienkan dakujem ti krasne,ano,mozes mi napisat ak chces

1ivanka1
9. dec 2012

@anjelicek26 odbočím trošku mimo tému, ako sa vám prejavila tá štítna žlaza?

1ivanka1
9. dec 2012

@onestar aj my budeme menšieho zrastu, narodila sa 47cm a 3100g..v čase keď mala jesť 150ml tak jedla 50ml...teraz má 5 a pol a nosíme v poho 62...síce má niečo už aj 68 ale vidím, že bude menšia ako jej rovesníci..aj ja som bola všade vždy najmenšia takže viem po kom to má 🙂

lea641981
9. dec 2012

ja poznam taky pripad a dievcatko je v poriadku 🙂 rodicov ma ale vysokych 😲 🙂

hanzi
9. dec 2012

Podla mna tie tabulky, cislovania a porovnavania netreba brat prilis vazne. Kazdy je iny....Dolezite je, ako reaguju na okolie, ako su decka vitalne. Ja mam dvojicky - chlapcov, budu mat teraz 4 roky. Rozdiel vo vyske asi 8 cm, vo vahe asi 4 kg. A co sa cislovania oblecenia tyka, to tiez niekedy byva od buka do buka, na konci tohto leta som kupovala "mensiemu" kratase s oznacenim na 6-12mesiacov.....🙂 a v tom istom case obliekaju aj tricka na 5 rokov.... 😉

onestar
autor
9. dec 2012

@k_a_j_k_a dakujem

anjelicek26
9. dec 2012

@1ivanka1 vyslovene prejavila sa povedat neda, prisli sme na to nahodou a spätne sme tomu priradili par symptomov - zaostavanie v raste,malo priberala,malinko papala, navyse zvysena kazivost zubkou (u jej problemu sa tvori menej slin a teda su koncentrovane)a vyssi cukor

koniarova
9. dec 2012

@onestar A čo vraví lekár?

kacsik
9. dec 2012

každé dieťa je iná, môk má pol roka a nosí 80, rovnakú veľkosť ako jeho o rok staršia sesternica...takže ak ti pediatrička nepovedala na to nič, nestresovala by som

zuzka38
9. dec 2012

@onestar my mame 20 mesiacov a stale oblecie aj 68 velkost, vacsinu je pravda nosime 80tku, urcite je to ok.. Ved kazdy sme iny, genetiku neobabreme, moj porastie neskor, to viem 🙂

koralinka
9. dec 2012

číslovania ja nepozeram vôbec - moja bude mat teraz 30teho rok a pol a má prechodnú bundu od Zara na 6-9 mes, podobne aj také tričká dlhý rukav z Tesca má 6-9 mes - rukávy su jej akurat teraz a je dosť vysoká - neviem presne kolko meria ale čo su chlapci v jej veku je kusočke pod nimi takže ono tie číslovania moc nepozeraj 🙂

mata128
9. dec 2012

Nooo,to my to mame opacne.mame 7 mesiacov a nosime 80tku.ta nam je akurat