11 mesačná má číslo oblečenia 68. Nie je maličká?

onestar
8. dec 2012

Ahojte mamicky,moja dcerka ma 11 mesiacov a cislo oblecenia 68,to je na pol-rocne deti.ma 69 cm.ked sa narodila mala 49.mate podobne skusenosti?

1ivanka1
10. dec 2012

@anjelicek26 no pytam sa preto lebo mne neurologička odporučila ísť s malou na vyšetrenie so štítnou žlazou...ale moc sa mi do toho nechce ísť keď je takáto maličká 😒

anjelicek26
10. dec 2012

@1ivanka1 - urcite chodte. Je to len krv a sono stitnej zlazy, nic viac-nic menej. Aj ked teda v porodnici jej ten test robili a pochybujem, ze sa tak rychlo mohlo nieco zmenit. Ono ide o to, ze pokial stitna zlaza nefunguje spravne, ani mozog sa nerozvija ako ma a dlhodobo to moze sposobit mentalnu zaostalost. Dieta proste nevyvija naplno svoj potencial. Radsej to vylucit.

1ivanka1
10. dec 2012

@anjelicek26 ahaa, no prave ja sa toho bratia krvicky bojim, no este to skonzultujem s mojou dr.ale tej je akosi vsetko jedno ☹ a potom este s jednym detskym lekarom a asi teda pôjdeme... ☹ ☹ boooze ledva sa to narodi a hned sami lekar ☹

1ivanka1
10. dec 2012

@anjelicek26 vy mate na to nejake lieky ci?

anjelicek26
10. dec 2012

@1ivanka1 - neboj je to len odber, zvladnete to a budes kludnejsia. Rovnako pozru, ci ma dost zeleza, vapniku, vsetko na jeden sup. Ja ti verim, prijemne to nie je nic, aj nasa 6 rocna robi este cirkus, ze dovidenia. Ano berie lieky, ale az teraz od 6 rokov, predtym to mala len hranicne, len to sledovali. Teraz berie L-thyroxin a rastie chlp viac ako rastla doteraz... aj ked tych jej 110cm/16,5kg zasa nejaky uzas nie je 😀 😀 Vypocitali jej vyslednu vysku 157cm, co je ok, neriesim, trpaslik nebude 😉

1ivanka1
10. dec 2012

@anjelicek26 no preberiem to s mojim a po novom roku tam asi skočíme nech som kľudnejšia...a ona ti akože celkovo rástla pomaličky?? od narodenia?
no 157cm je podla mňa výška v pohode..
ono moja nemá byť po kom veľká lebo ja mám asi tiež 161cm a môj tiež nie je žiadny obor.....a moja rodina je celkovo malá, ja som vyššia než moje sestry, mamka...

anjelicek26
10. dec 2012

@1ivanka1 - jj preto asi doky nerobi paniku, ved ste mensi, ja tiez mam len 153cm... to sa s detmi, kde ma mama 175cm porovnavat fakt neda... nam doky hovorila, ze pomenej rast je v poriadku, zle su rastove pauzy, teda dlhsie ako tri mesiace v tomto veku a od troch rokov dlhsie ako sest mesiacov nevyrast ani centimeter... a to Saska veru zmakla medzi 3-4. narodkami 8 mesiacov nevyrastla ani chlp... ona rastla malo 49 sa narodila, v roku 72 (a aj to podla mna mala menej), v dvoch rokoch 80cm, v troch rokoch 88cm, v styroch rokoch 92 cm, v pät rokoch (to dostala jod od lekarky) mala 102 cm, v sest rokoch 106,5cm a teraz ma 6,5 a 110,5cm - uz od augusta berie lieky na stitnu zlazu... pomaly rastie veru, je velka ako 4-5 rocne dieta... ale proste nema byt po kom, neriesim to akosi uz, ked viem, kde je problem.

1ivanka1
10. dec 2012

@anjelicek26 no moja doki nerobi paniku z nicoho ☹ to mi odporučila neurologička na základe toho, že malá mala také obdobie že robila ani to neviem dobre opísať 🙂 proste celá stuhla, začala triasť rúčkami, nožky úplne vypla nedalo sa jej ich pokrčiť, akokeby nejaký malý záchvat a to bolo pár sekúnd, potom nič a potom znova to isté a tak sa to opakovalo...epilepsiu dr vylúčila, eeg hlavičky má ok, mysleli sme skôr hypertenziu lebo mi dlho nechytala hračky, ale teraz už to nerobieva, už aj všetko poťahuje zo stola, tak preto som uvažovala že by som tam aj nešla...
narodila sa so 47cm, teraz má tak 62cm takže predpokladám, že v roku bude mať tiež okolo tých 72cm....
mám kamošku odo mňa o hlavu menšiu, proste nie všetci môžeme byť modelkami so 190cm..
a hovorí sa, že deti bývajú o kúsok vyššie ako ich rodičia, takže u teba to aj sadne 🙂
ja som tiež bola od mojich rovesníkov o hlavu a niektorých aj dve hlavy menšia..vždy ma to hnevalo ale teraz už mi to je jedno 🙂 🙂

anjelicek26
10. dec 2012

@1ivanka1 - pre klud duse na testy a lekarka ich musi urobit, ked mas podozrenie, ze nieco nie je v poriadku. Napriklad zle vstrebavanie vapnika by symptomy ako ty spominas mohlo sposobit. Ale skutocne velku babu nemozes ocakavat pri vas 🙂 Ja to uz beriem pozitivne, oblecko mi pekne sadne na dve sezony, vsetko vynosi 😅 😅 😅 Plus ma v skole stale bonus tej najmensej zaby, co nie je na skodu 🙂 A kedze je ukecana az az, vobec sa nestrati 🙂 Niekedy ma to skrie, ked malemu kupujem teraz velkost 1,5-2 roky a to ma 2,5 roka... a malej 4-5 rokov a ma 6,5 roka... ale co uz... je to len orientacne to na etiketach 😉

lubkasofia
10. dec 2012

Ahoj, moja malá ma 15 mesiacov a nosí 68 teraz, dokonca niektore veci nosí 3-6 mesiacov 🙂 Doktorka povedala že je uplne v pohode , priberá síce pomalinky, ale že jej nič nechýba ...tak ja to neriešim 🙂

1ivanka1
10. dec 2012

@anjelicek26 no to ani neocakavam a ked bude po nas tak tiez bude mat velku pusu a nestrati sa... 🙂 to s tym obleckom mas pravdu, vsetko pekne vynosime 🙂 🙂 aj my máme Alexandru ale hovoríme jej Alex 🙂
tak niekedy tými označeniami sa nedá riadiť, ja mám tričká a je tam že 13 - 14 years 🙂 🙂

1ivanka1
10. dec 2012

tak baby nie nadarmo sa hovorí, dobrého moc nenarástne 😀 😀

lienkan
10. dec 2012

@onestar awoj , tak teda pisem - mame 72 a 8100 g - to su nase parametre 🙂

trudka4
18. dec 2012

@denusiq1211 náš maličký má 8 měsíců a nosí velikost 86

verculiq92
26. dec 2012

moja ma taktiez 10 mesiacou a 69cm a *7 kil...nam doktorka povedala vraj je pod priemeerom aj s hlavickou ze ju ma malu aj vahu taktiez a pri tom vobec nieje chuda ma aj faldiky a hlavicku ma tiez primeranu vyske si myslim...poslala nas aj na neurologiu a tam nam pvoedala doktorka vraj je uplne normalna a velmi mudra ked jej robila eeg. tiez ked sa narodila mala len 46cm a nema byt po kom vysoka vraj ked som bola mala aj ja som vyzerala ako malicka. a vobec ani nezaostava s nicim lozi, rozprava a zacina chodit...myslim si ze to niektore doktorky prehanaju s tym ze porovnavaju deti...kazde dieta je predsa ine...

1ivanka1
11. jan 2013

@verculiq92 no tak moja v 10mes nebude mat ani 69cm...bude mat 7mes a ma len 63cm..narodila sa 47cm..celkovo pomalicky pribera,rastie, malo papa...ale ona nema byt pokom vysoka ani tucna...a nie vsetko co je velke je zdrave..moja dr. to neriesi povedala ze genetika je silna, mocna zbran...ta nepusti...

verculiq92
11. jan 2013

@1ivanka1 veru to mas pravdu...ani moja nema byt po kom vysoka ale ta nasa doktrorka je asi mimo pretoze ju rovna s tabulkami..a pri tom nie kazde dieta moze byt rovnake....myslim si ze ked su zdrave a nezaostavaju nejak mentalne tak je vsetko v poriadku

hrivushka
14. jan 2013

@onestar moja mala ked sa narodila mala 48 cm. teraz ma 7 mesiacov a 70 cm a 8kg
inač ja som krpata, mam len 162 cm a priatel ma 176, tiez ziadny obor

1ivanka1
20. jan 2013

@hrivushka ale 70cm ved to ma dost..

1ivanka1
20. jan 2013

@lubkasofia a kolko ma cm a kg?

ela2710
20. jan 2013

Naša má 5 mesiacov, nosí 74-ku, ale aj malý bol taký veľký, v roku nosil 80 az 86-tku, ale všetko to závisí od výšky rodičov, atd.

lubkasofia
20. jan 2013

@1ivanka1 ahoj, no teraz má 16 mesiacov 8 a pol kg A 73 cm 🙂

seximamina
21. jan 2013

My mame opacny problem 🙂 Mame necele 3 mesiace a nosime 68. Vazime nieco cez 6 kg. Porodna bola 3580 g, 52 cm. Sme dost popredu. Na 11 mesacne babo sa mi zda tato velkost primala.

svetlanka111
5. dec 2013

ahojte mamicky nasla som tuto temu, aj ja mam drobceka..18mes 76cm, 9,2kg ☹ dr.neriesi, asi zacnem ja..

aku vahu maju teraz vase dietky?
@lubkasofia
@verculiq92
@onestar

kikuleenka
5. dec 2013

@anjelicek26 ahoj, prosim, ako sa zistuje, ci nema nieco so stitnou zlazou? Z krvi?

lubkasofia
5. dec 2013

@svetlanka111 Ahoj moja mala ma 27 mesiacov a váži 10,8 kg...a doktorka povedala že je to v pohode že jej nič nechýba 🙂 🙂 🙂 takže ja neriešim 🙂

svetlanka111
5. dec 2013

@lubkasofia ale to ti za 11mes pribrala 2.3kg,to je super 🙂 to je vcelku fajn,,,to ti pribera cca 200g mesacne,to moja tak 100g mesacne....a kolko meriate?

k_a_j_k_a
5. dec 2013

@svetlanka111 ahoj. Myslim, ze ste este v pohode. Moja mala v 18.tich mesiacoch 76cm a 8,5kg. Az v dvoch rokoch mala 9,6kg a 84cm. V troch rokoch sa konecne dostala na 12kg. My to neriesime vobec. Mala prospieva,sice malo, ale predsa. V slovenskych tabulkach je čosi pod minimom, ale napr. podla talianskych je cosi nad minimom. Cize my na slovensku mame tucnejsie deti a nasa proste nezapada do priemeru 🙂

skoricaxx
5. dec 2013

ahoj len tak aj patrime ku krpcom lemujeme spodnu krivku rast dievčat 20mesiacov a 75cm, ale doktor povedal že dokial úôynule rastieme nie je prečo sa báť rastieme pomalšie ale stale napredujeme....narodili sme sa 45cm, len ma desi to že babka z manželovej strany ma 150 cm a jej mama mala 135cm.............

svetlanka111
5. dec 2013

@k_a_j_k_a to ti za pol roka pribrala cez kilo a narastla 8cm?to sa ti peknerozbehla 🙂