14 mesačná už 4 dni vôbec nič nepije

sugarfree999
1. mar 2018

Dcéru som v pondelok odstavila od prsníka. Bolo na to viacero rozumných dôvodov v jej aj môj prospech. Zaťala sa a odvtedy nič nepije. Ani vodu, ani čaj, ani džús, ani UM a odmietla piť z pohára s náustkom aj moje materské mlieko. Ja som v takom strese asi ako nikdy. Stalo sa Vám niečo podobné? Viete mi k tomu dať nejakú radu alebo aspoň mi povedať, koľko takýto vzdor trval u Vašich detí?

Aby som to objasnila: Prestať kojiť zo dňa na deň sa neodporúča, ja viem, ale postupne vynechávať a nahrádzať jednotlivé kojenia u nás nefungovalo. Dcéra bola až príliš fixovaná na materské mlieko a iné tekutiny mi vôbec nechce piť a ak, tak len pár hltov a aj to len keď sa jej chce. Keď som vynechala jedno kojenie, nepodarilo sa mi do nej dostať adekvátny objem iných tekutín a ona proste vždy čakala až do ďalšieho kojenia. Ja som ale už mala veľmi málo mlieka a bolo to pre ňu aj tak málo, mala koncentrovanejší moč ako by mala mať a mlieko ju aj príliš zasycovalo a málo jedla. Teraz skutočne vidím, že má väčší hlad a viac je, ale piť nechce ani za svet. Tekutinu po lyžičkách tiež odmieta. Mám doma nakúpených snáď 12 rôznych pohárov a fľašiek, z niektorých vie piť, z niektorých nie, ale jej je jedno, v čom jej tekutiny ponúkam, väčšinou mi fľašku/pohár vybije z ruky skôr, ako čo i len ochutná, čo je vo vnútri. Vie piť aj z obyčajného pohára, ale to tiež teraz odmieta. Idem sa zblázniť. A cúvnuť už nemôžem, po tých 4 dňoch nekojenia moje telo už produkuje sotva nejaké mlieko. Čistá psychiatria toto ☹

sugarfree999
autor
1. mar 2018

@babatkoo preboha nai nestras, to znie hrozne. ako dlho to uz trva tento jeho vzdor?

babatkoo
1. mar 2018

@sugarfree999 trva stale. Odstavila som ho v septembri 2017. Doteraz vypije max 200ml vody. Zvysok 2x polievka. Kaka 1x za 4 dni po podani easy laxu. My sme doma uplne bezradny. Viac pije ked su okolo ine deti a tie piju a tym ho motivuju. Najhorsie je to ak ma horucku a nechce nic pit. To uz som na prasky.

deti95060810
1. mar 2018

ani polievky nepapá? lebo aj to je tekutina....ak dlhšie nepije, ja by som išla k pediatrovi nech vyšetrí či dieťa nie je dehydratované....

siska53
1. mar 2018

@sugarfree999 no ale na to dajte pozor! Nas amala.nechcela,resp.slabo pila,ked mala.gastritidy a veru sme.skoncili parkrat na expektacnom,kde dostavala infuzky,lebo.mala.rozvrat vnutorneho prostredia. A to tiez nebolo vidno na nej,ze je na tom.tak zle ,len raz,ale to bola aj v nemocke.vtedy.. Do takeho 5.roku to nastava rychlo..

S malym som.tiez mala taky problem,ze malo pil,ale on aspon vyborne jedol,tak tekutejsie obedy a do toho lyzivkovanie,aspon to ale slo. A aj v lete som.pristupila na riedene dzusy,tak to apson pil,ale tiez to nie vzdy bola slava

siska53
1. mar 2018

@sugarfree999 este doplnok- tiez som mu merala,kolko vypil,dakedy len pol litra, aj UM.som.mu pocitala.do tekutin,no katastrofa.. Potom.sa to upravilo.ale trvalo to a moc si zvykol na sladke tekutiny,no clovek uz spravil cokolvek. Teraz uz asi po tom 5.roku bol a je ochotny pit aj vodu a uz tolko sladenych nepije..chvalabohu.. No do 4rokoch asi tak..to bol boj s pitim.. Dcera zas naopak,okrem.MM pila aj kopec vody a zacala vymyslat nastupom do skolky..nechcela tam.pit..ani jest..choroby su samozrejme ina vec.. Ale aj tam.nutime a nutili sme nejak,lebo na expektacnom sa nam.vobec nepacilo..

sasanja
1. mar 2018

@sugarfree999
A neskusila si dat v polospanku?To sa zvykne aj u babatiek, co strajkuju....flasku s cucakom, hned po zobudeni, alebo tesne pred zaspanim...zvyknu byt deti take otapene, ze neprotestuju...Ako dlhodobe riesenie sice nevhodne, ale skus aspon na preklenutie, aby sa naozaj nedehydratovala...

janickacrazy
1. mar 2018

@sugarfree999 ozaj a presnídavky jej dávaš? tie sú také tekutejšie plus napr. uhorka má v sebe 90% obsahu vody, ak ti ju zje, tak dávaj

erikavesela
2. mar 2018

@ivetatalarova to tie kvapky maju nastartovat jedenie?...nas maly sice papa, ale keby.jedol viac, tak by.som bola spokojnejsia..dakujem

andula09
2. mar 2018

Môžeš to skúsiť ešte formou nejakej hry, niečo také vymyslieť aby ju to začalo baviť, že pije 🙂

lilli19
2. mar 2018

@sugarfree999 teraz si ju odstavila a este chces od nej aj odist??? to myslis vazne??? daj jej cas nech to moze spracovat.ona ta potrebuje nie aby si ju nechavala samu! to je presne naopak.netlac na nu, citi ze musi a to je koniec-kazdeho vysledku aj u nas.skus dat pohar na stol z kt pije a nechaj to na nu a ak naozaj nic nevypije daj ho manzelovi a nenapadne pri hre jej ho ponukne.moj nazor je ze sa to upravi