10 mesačné dieťa vôbec nechce piť

lubjatqo
4. dec 2012

Ahojte, mám 10 mesačného šibala, ktorý už týždeň odmieta akýkoľvek prísun tekutín. Fľaše mám AVNET, Kúzelný hrnček AVENT s náustkom. Odhodí fľašku a nechce. Ako tak sa napije z môjho pohára, príp. z obyčajnej fľaše, kde mu zarobím jeho čajík. Nenapije sa ale dostatočne. Už dlhšie som mu ponúkala ten Kúzelný hrnček s náustkom, aj z neho pil, aj s ním hádzal, aj búchal na čo som sa mu snažila vysvetliť, že to nie je hračka. Pochopil no deň na to odmieta piť z hoci čoho. Čo mám robiť? Bojím sa aby sa nedehydroval :( Ďakujem za každú radu.

bluerose
4. dec 2012

Ak kojis, tak sa nemusis nicoho bat🙂 moj bol taky isty a pocas choroby ked proste musel mat viac tekutin tak som mu davala lyzickou a v pohode tak "vypil" aj 100ml co bol nanho rekord

milka1978
4. dec 2012

@lubjatqo súhlasím s bluerose ... ak kojíš tak sa neboj .... ak dávaš UM tak by som skúsila dať tekutiny do fľaše, z ktorej pije mliečko ... možno sa tak skôr napije ...... alebo mu skús dať nejaké veľmi šťasvnaté ovocie ako je melón alebo mandarínky či nastrúhať jabĺčko (nejaké šťavnaté) ... je to ako prírodný džúsik 🙂

zaneta08
4. dec 2012

my sme mali ten istý problém, môj malý okrem materského mliečka nepil nič iné, všetko odmietal, fľašu do úst nedal, až prišli veľké horúčavy v lete a on si pýtal piť a vypil toho dosť veľa, ale len z riadneho pohára. Ako horúčavy ustali, tak pil znova menej, teraz si cez deň aj vypýta, prípadne mu núkam a núkam, ale tiež by som bola radšej keby viac pil. Aspoň že ešte stále kojím 🙂

lubjatqo
autor
4. dec 2012

@bluerose bohužiaľ nekojím a ani som nemohla nikdy kojiť, takže malý bol na UM od narodenia. v inkubátore mu dávali materské mlieko od iných mamičiek ale po týždni dostal UM. lenže on odmieta piť aj mlieko! z hoci akej fľaše (máme aj modrú, červenú). s lyžičkou ako tak vypije max.30ml! už fakt neviem čo s ním, zajtra asi pôjdem k doktorke lebo naozaj sa bojím, že sa dehydruje.

@milka1978 dávam mu jabĺčko nastrúhané ale dnes mi zjedol len za 3 polievkové lyžice, čo je málo podľa mňa :(

lianka2
4. dec 2012

@lubjatqo no ja mám taký istý problém, normálne som malej musela dať striekackou cajik, no aj ten vypluva. Tiež som z toho na nervy, už aj kaka take tvrdé bobky, čo doteraz nebol problém so stolicou

milka1978
4. dec 2012

@lubjatqo tak to je fakt malo ☹ to ti nezávidím .. no skús ísť k lekárke čo ti povie no ak dávaš UM ako píšeš tak to by čajík mal piť

nikolet_89
5. dec 2012

@lubjatqo
@lianka2 ahojte baby a skusali ste cajik osladit ? pripadne dat do mliecka granko ? Lubjatqo o tebe viem, ze nesladis, ale mozno si to uz mali pyta..🙂 ja sladim trstinovym cukrom za lyzicku malu do caju nie vzdy ale asi tak do kazdeho druheho...a granko davam, malej kazdy den uz asi mesiac...ziadne problemy 🙂

matusiatko
5. dec 2012

Ja som mala s malou tiež takéto problémy... užili sme si, dnes má malá 2 roky a 5 mesiacov a ešte stále to nie je ono. Pije veľmi málo. Odmalička jej dávam vodičku alebo čajík takou trubičkou, čo je k nurofenu. Keď bola malinká ako tvoj synček pritúlila som si ju k sebe a pomaličky som jej dávala striekačku za striekačkou... Únavné, vyčerpávajúce je to, ale tak som vedela koľko vypila... Teraz je to už lepšie, ale aj tak nič moc :(. A dopĺňala som to papaním polievočky viac krát za deň. Všetko dobré prajem... aby ste sa čo najskôr zbavili týchto starostí 🙂. Inak naša malá vôbec ani fľašku ani pohár s náustkom nemala, prešli sme rovno na normálny pohár.

maxa77
5. dec 2012

my mame presne ten isty problem.. krpec ma 16m, a nikdy poriadne nepil, ani mlieko, ani sladke caje, ani ovocne stavy.. jedine coho sa mi napije je cista voda, ale aj to ho musim non stop nahanat s flasou.. takto sa mi podari do neho natlacit za cely den aspon 200 ml vody, je to malo, ale nic s tym nanarobim.. v lete cez horucavy sme fungovali na striekacke..to uz bolo ale na nervy, lebo polovicu aj tak vzdy vyplul.. nechapem ze to dieta neciti smad.. tak isto mame doma vsetky mozne aj nemozne flase s makkymi naustkami, tvrdymi, silikonovymi, flase so slamkami, flasky od Jupika atd atd..Ked vidi mna pit z pohara tak si pyta, ale vzdy si vela logne, zabehne mu a uz viac nechce.. nevie si to proste regulovat, ani ked mu ja drzim pohar aby mu vela neslo.. vzdy som obdivovala druhe deti ako si pekne drzia flasky a piju.. moj maly sa s flasou akurat tak hra, ale napit sa z nej nenapije ani keby co bolo

lianka2
5. dec 2012

@nikolet_89 skúšala som už vodu, teolejsiu, studensiu , čaj teplý, studený, osladeny , bez cukru, ovocnu stavu a nič. Začala som si to písať a včera napr. Vypila len 555 ml čaju aj mlieka dokopy. A to má 9 mesiacov. No na nervy, už som z toho v koncoch.

nikolet_89
5. dec 2012

@lianka2 tak to tu verim, moja ma tiez 9m a vypije mi denne 450ml mlieka aj z nocnim papanim a cajik ako kedy niekedy len 250ml inokedy 500ml...a do jedla si jej skusala dat vodu ? trochu sa to zriedi a dostane tekutiny, dolezite je ze pije aspon trochu...no aj tak by som asi zasla k dr

danka483
5. dec 2012

môj 9 mesačný pije z normálneho skleneného pohára skús ...

lianka2
5. dec 2012

@danka483 aj to mi vypluva
@nikolet_89 no skúsim jej viac zriedit to jedlo. Ale čo pôjdem k dr.? Raz sme boli v nemocnici, pre niečo iné, ale tiež nechcela piť, tak som jej každých 15-30 minút musela dať aspoň kúsok. Aj v noci. No ale to by má svihlo teraz.

danka483
5. dec 2012

alebo skús striekačkou tiež sme tak pili a veľmi ho to bavilo

lianka2
5. dec 2012

@danka483 striekackou jej dávam posledné tri dni, občas prehltne, občas vypluje. No je to strašne malo, za cely den cca 500 ml čaju aj mlieka.

ka33n
5. dec 2012

tiez sme maly taky problem,skus flasku so slamkou, aj my sme maly avent kuzelny hrncek ale po case s neho uz nechcel pit ani s ineho s naustkom...pripadne viac druhov caju.

moen
1. jan 2013

Tak ja tiez riesim tiez tento problem, moja mala tiez nechce pit, vypije za den max 100-150ml vody a caju dokopy. Skusam jej davat cez striekacku od nurofenu, sem tam sa mi podari jej dat aj 20 ml, to je uspech. Skusala som vsetko, vodu, caje detske, sladku vodu aj sladke caje, ona proste nechce, neni asi smadna a ked je, tak si cucne 2x a je po piti.

moen
1. jan 2013

@milka1978 Lekarka povie ze ma viac pit, to je asi tak vsetko. A ako to mamicka spravi, to je na nej, su proste deti, ktore pit nechcu. Ked mala moja mala vysoke teploty tak mi poradila dat jej mieralnu vodu bez bubliniek, aby mala nejake mineraly v tele ked uz tak malo pije.

mimikas
1. jan 2013

@lubjatqo skusala si mu dat z pohara, moj maly tiez vobec nechce pit ale ked vidi pit nas tak sa z nazho pohara napije vodu, sice mu aj tecie kade tade ale aj pije, mame aj taky pohar od aventu bez naustku a z toho pije ako divy, inak z flase ani z nicoho ineho sa vodu nenapije. Skus pit z pohara a drz ho na rukach a ponukni aj jemu, deti robia radi to co vidia u rodicov 😀

zuzin78
1. jan 2013

Skus davat cez obycajnu striekacku davat vodu tam nenusi otvorit usta to jej lahko pomalicky strieknes do ustociek

janine6623
1. jan 2013

moja mala devat a pol meaacna tiez nechce pit. je to nutenie, popritom uz vie pit aj z poharika zo sosacikom aj z flase. ja som ju kojila skoro devat mesiacov a dovtedy ma to az tak netrapilo ale teraz mam tiez nervy, bojim sa tkez aby sa nedehydrovala. ale aspon pije um, poradili mi zeny, ze kym pijeum tak sa nedehydruje. ale aj tak jej nutim aspon vodicku, najcastejsie ale ak chcem mat istotu tak lyzickou.ale vfaj by sa nemalo ani nutit. tak neviem.

violetbutterfly
27. júl 2015

Ahojte, viem ze je to stara diskusia, ale mozno niekto este odpise. Mamicky, ktore ste mali problem s pitim vodicky, caju a dokonca aj mlieka, podarilo sa vam to nakoniec nejak vyriesit? My mame prave tento problem.
Snazim sa donho dostat aspon 500 ml mlieka za den, ale zvacsa je to trapenie a vodicky si sem tam potiahne ale malicko. Dakujem za pripadne rady 🙂

tinqua
27. júl 2015

@violetbutterfly ahoj, nám pomohlo meniť fľašky....keď už nechcela piť s fľašky s dudlíkom, tak sme jej kúpili zdravú fľašu, z tej sa nevedela vody nabažiť, ale len zato, že ju bavila tá fľaška, keď sa jej aj to okukalo dávali sme jej z rôznych pohárikov, cez slamku aj z obyčajnej fľaše....jednoducho naozaj ide o to, aby to dieťa bavilo...a takto to opakujeme, vždy keď pozabudne napríklad na tú zdravú fľašku tak jej ju ponúkneme a znova je uchvátená 😀

violetbutterfly
27. júl 2015

dakujem za info. Tak ste to aspon takto vyriesili 🙂 No nam veruze nepomaha ani flase menit, tak musim skusat dalej. Nas panko uz strajkuje aj s mliekom, ale to od zaciatku pil iba s flase MAM, takze tam moc nenaspekulujem asi 🙂

michaela510
13. dec 2015

Najlepsie je co najskor naucit dietatko pit cez slamku... Nasej sa to velmi paci.

Tu som videla ako naucis pit dietatko so slamkou

https://www.youtube.com/watch?v=yWiCN1NFQcw
jeennyv
14. dec 2015

@lubjatqo podla mna tie vseliake pohariky s naustkami atd su len reklamne tahy, ja si pamatam ked som bola mensia bol tak poharik detsky s dvoma uskami vieckom ale s takym malickym otvorom na pitie, skus pohladat nejaku klasiku...viem ze to malo vtedy kazde dieta....skus nieco klasikejsie mozno sa zapaci, ide o to, ze dieta neriesi smad ako taky, ale zabavu aku bude mat z napitia....

violetbutterfly
14. dec 2015

My sme skusali rozne pohariky, flasky, slamky atd. ale prisli sme k tomu, ze velmi tomu pitiu neda, ako keby nepotreboval. Tak to riesim tak, ze chodim po nom a ponukam mu pitie, niekedy si upije, niekedy nie. Ale tiez raz z takej flase, potom zasa z hrnceka 🙂 je to spekulant a nema cas sa napit. Ale uz sa tym netrapim, lebo cez leto ked bol smadny, tak sa napil a bolo jedno z coho 🙂 Tak asi mu to staci.

rebekazpekla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cingi
1. dec 2019

obnovujem tuto diskusiu. Maly bol teraz chory a asi mu idu aj horne rezaky. Zo dna na den odmietol flasu (cize vobec nevypije mlieko) a odmieta aj ine tekutiny (voda, caj, dzus...) z akychkolvek poharikov, naustkov, lyzickou. Co robit? Kvoli chorobe ho teraz nutime pit striekackou, ale tadialto cesta nevedie. Ti, co ste mali podobne problemy: vratilo sa toto pitie niekedy spat do normalu? Ze znova vezme do ust flasu?