15 mesačné dieťa stále samé nechodí

anjelik_majka
14. máj 2014

Je normálne, ak moja 15 mesačná dcéra ešte sama nechodí? S oporou, resp. popri nábytku si rúčkuje krásne, ale sama za ten svet... Staršie decká v tomto období už behali sami, bez opory, tak neviem do akého veku je "hranica". Celkovo je ale táto najmenšia pozadu, aj so zúbkami (prvý zúbok jej vyliezol asi o dva mesiace neskôr ako starším, a má o niekoľko zubov menej ako mali v tomto období oni...), tak neviem.... Snáď ju nebudem nosiť do dvoch rokov 😀 😕

anjelik_majka
autor
14. aug 2014

@babulka82 tuším v 16. mesiacoch, o mesiac neskôr ako jej súrodenci 😉

safranca
19. aug 2014

moja uz tyzden chodi sama a asi tyzden som ju drziavala iba za golier vzadu na krku alebo za kapucku aby si bola ista ze ju zachytim keby nieco ale od 10 mes chodila uz za ruku a ked som ju drzala za ten golier alebo kapucu tak som ju pomalicky pustala aby som ju uz len volnejsie a volnejsie drzala a hovorim uz to je tyzden co chodi sama a to v nedelu ma rok

laura0
19. aug 2014

nestresuj ,ked bude mat istotu pusti sa.....bud rada ze nemusis tak skoro za nou behat ako niektore deti co uz zacinaju v 10mesiacoch chodiť...potom bude uz len na nohach 😉

dominix
19. aug 2014

do roka a pol je normalne, ze zacne chodit,... nasa sa sama pustila v 16 mesiacoch, dovtedy okolo nabytku a krasne za jednu ruku, ale sama nechcela - a to som tiez pocuvala z kazdej strany, ze uz "by mala" vediet sama...nic si z toho nerob, kazde dietatko je ine a vie, kedy ma na co svoj cas 🙂

siska53
19. aug 2014

@anjelik_majka moja zacala chodit sama tyzden po 18.m. Takte ste v norme. Prvy zub mala v roku. Teraz ma 28,5m.,ma 10 zubov a 3ma trosku vonku...
A to syn behal uz v 11.m.

Takze pokoj,ono to pride...moja mala slabsi svalovy tonus,aj to sa pod to podpisalo,vlastne vsetko robila pozadu,ale aj vsetko dobehla a uz nevidno,ze zacala neskor s mnohymi vecami... A chodili sme plavat do detskych jasliciek,to sa jej pacilo.