Je motorika môjho 9 mesačného syna v poriadku?

Zodpovedané
19. jún 2021

Dobrý deň,

môj 9 mesačný syn ešte nesedí a ani šikmý sed nezvláda. Pritom štvornožkuje od 5. mesiaca a v 7. mesiaci sa postavil. Teraz už aj rúčkuje popri nábytku.

Občas štvornožkuje tak, že ľavú nôžku vystiera a odstrkáva sa. Na rukách niekedy zakláňa hlávku veľmi dozadu.

Na poradni nám pediatrička povedala, že má ešte na sed čas. A s tou nohou, vraj to deti robia. Že si tak pomáhajú a keď už rúčkuje pri nábytku, tak nemá potrebu si sadnúť.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja by som dieťatko dala skontrolovať dobrému detskému rhb.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas