15 mesačný syn málo rozpráva

11. feb 2022

Dobrý deň, syn má čoskoro 15 mesiacov a trápi ma jedna vec. Prvé slová ako baba, tata, mama,...začal hovoriť celkom skoro cca ked mal 6 mesiacov. Ale odvtedy sa nepridali žiadne nové, zvieracie citoslovcia, ovláda len hau a vie otvarat ustá ako robi rybka. čo ma však znepokojuje, že tie slová už nepoužíva ani neopakuje jedine mama a ne. Príde mi, že vníma čo (nie vždy) mu hovoríme, aj urobí o čo ho poprosím vačšinou. Odpovie krutením hlavky áno/nie. Ja viem, že sú deti ktoré sa naučia hovoriť neskôr len ma znepokojuje že čo vedel, už "zabudol". stretili ste sa s niečim podobným. On ináč dosť blaboce, veľa vykrikuje ale bez významu a slová po nás neopakuje. Budúci týžden ideme k pediatričke tak jej to spomeniem.d ďakujem

kiki68
11. feb 2022

To je oki, deti maju take fazy, do 3 rokov to skace hore dole

zildo
11. feb 2022

Prosím ťa nestresuj.15mesacne dieťa ešte len objavuje čo všetko dokáze.

danielav1
11. feb 2022

moja ma 18 mesiacov a veľmi máličko rozpráva a v poslednej dobe skoro nič, len hovorí po svojom a neriešim to. nahovorí sa ešte veela 🙂

tehulka999
11. feb 2022

Moj syn ma 21 mesiacov . Nerozpravame ziadne slova. Vymysla si blaboce vela , stale ale iba to svoje . Vie povedat mama , tata a ako robia zvieratka .Ked zbada na obrazku kravu povie vzdy mama🤣 a potom mu mu . So starsim chodime k logipedicke a ta mi povedala , ze ma cas , ze v 2 rokoch nemusi vediet rozpravat, ze niekomu to trva dlhsie .Strasi zacal rozpravat tiez az po 2 roku. Dokonca v 2a pol roku som mu vela este nerozumela , teda skoro nic . Dnes rozprava vsetko krasne a zrozumitelne . Ma. 4,5roka a sam si cita knihy . K logopedovi chodime iba koli R .

nikpa
11. feb 2022

Aj ty sa bojíš, že máš autistu? Lebo toto je asi tretí príspevok za dva dni a každá stresuje, že dieťa v roku, prípade v roku a pol nerozpráva 🤦 deti bežne na čas vyradia zo svojho slovníka určité slová ale vrátia sa k nim. Keby si takýto trend pozorovala dlhodobo a celkovo by išiel jeho vývoj dozadu, keby nerozprával ani po 2 rokoch, vtedy mu už treba pomôcť aj s odborníkmi ale teraz sa len zbytočne stresujes. Podľa toho čo si opísala máš šikovne dieťa.

ivca88
11. feb 2022

Ako maminu nepocujuceho dievčatka ma ako prvé napadlo, rozumie?
Keď sa opýtas ,, ideme von"? Chápe to? Ide sa obliekať ? Alebo ,, ideme sa okúpať" teší sa ?
Alebo keď povieš ,, tatino prišiel" ide ho hľadať?
Proste hocico, čo robíte denno denne a mal by to už dobre poznať - reaguje?
( Či nemôže byť problém v sluchu. Mnoho detí má problém so sluchom a moc sa o tom nehovorí. Rodičia sú len ukludnení okolím či pediatrom, že ma dieťa čas a pritom to tak nie je... )
Skús si to odsledovať, nech to vieš vylúčiť.
Hlavne danú vec neukazuj, ani nereaguj gestami.
Ide o to aby určite rozumel situácii zo slov.

mamina1419
11. feb 2022

Môj syn ma 2 a pol roka a nerozpráva. Dcéra bola taká istá. Začala rozprávať v 3 rokoch a je v poriadku. Rozprával tak ako tvoj drobec .

renka30
11. feb 2022

Opatrovala som chlapca, 18 mesačného, vydaval iba zvuky, ledva mama povedal. V dvoch rokoch to bolo o malicko lepsie. Potom som ho dlhsie nevidela, az ako 3 rocneho a vtedy sa rozkecal. Takze netreba stresovat. Teraz je z neho normalny druhak na ZS

nevenka
11. feb 2022

Nas bude mat 14 mesiacov a robi len eeeeee a meme 😅. Prve dieta zacalo realne rozpravat po 2,5 roku a druhe v roku, to som bola v soku. Takze teraz ma dalsi syn neprekvapuje, ze nic. Uz ani neukaze, aky bude velky. Ani ziadne ze hau hau, nic nepovie. Nema o com asi 😅😁
Prvy syn ma 8 rokov a ked bol v karantene, tak mi icitelka posielala ulohe a ze by radsej citql nejaku knihu, ze pre neho su to lahke texty z citanky, je druhak. Vychovavatelka mi hovpri, ze ona ma pocit, ze sa rozprava s 15 rocnym a nie s druhakom. Tak sa vyjadruje, ze som v nemom uzase, ake vetne konstrukcie pouziva. A neprehanam, do 2,5 roka ani tuk. Len toto a noooo...

nevenka
11. feb 2022

Prepacte tie preklepy, nemam cas kontrolovat po sebe 😅

babydesire
12. feb 2022

Moj syn baba tata,mama,dede zacal hovorit az ked mal presne 2 roky.dovtedy hovoril iba nene a mamamaaam a to az ked mal rok a pol.do roka a pol nekecol nic co by som vedela napisat..bude mat sest rokov o par tyzdnov, a keca niekedy az moc..este to "r" a spravne sklonovanie a je z neho prvak ako ma byt 🙂

lucka114
12. feb 2022

Môj nevie ani jedno slovo, blaboce si svoje, ale stres z toho určite nemám 😉

dodo777
Autor odpoveď zmazal
Zobraz