2,5 ročný syn nerozpráva

203108
6. feb 2015

ahojte. neviem či sa potrebujem len zdôveriť alebo vyrozprávať, ide o syna. Má dva a pol roka, nerozpráva ale rozumie všetkému len od malička je akýsi "iný", opíšem vam to napriklad v situáciach, teraz ako je zima všetky deti na sánky, on sa nechce, bude sa iba pozerať,vonku su v betone take čiarky vždy treb akaždu preskočit ak daku zabudne tak sa vždy vrati, hrá sa tak so 7 hračkami ostatné su len na ozdobu, hra musí prebiehať len podla neho, napríklad macko sa vozí na avte, macko spadne spravi si "bo", plače, mama zdvihne m,acka, pomojka macka, potom maly pomojka macka, da mu pusu, macko spadne..a tak dokolo, nedajbože zabudnuut jednu časť, nedajbože mu premiestniť hračku , alebo nabytok, inak s detmi sa moc nehrá ma problem sa socializovať, inak je to celkom zlaté dieťa, od telky na 20 cm a hladi hladi na rozpravky . S malým som sam otca nemá a je na mňa veľmi naviazany a v poslednej dobe počúvam od okolia poznámky že malý je akýsi iný...už rozmýšlam nad dákou ľahkou formou autizmu? prosím ak máte podobné skusenosti zaujíma ma Váš nazor, iný zas hovoria že je proste len iná povaha tak ja už neviem :(

203108
autor
7. feb 2015

@dana_l vo velmi veľa veciach som tam malého našla, no čo už je to proste Monk naozaj 🙂 niektoré al ena neho nesedia , tak ozaj len počkať ,kým pôjde do škôlky možno sa zmení časom

203108
autor
7. feb 2015

@el6 hej on potrebuje stereotyp, pocit tej istoty ako píšeš.. a veľmi je na mňa naviazany, on je inak zlate dieta, nebije druhe deti,nehádže sa mi v obchode na zem, pekne poslúchne chápe kde je cesta že ide avto musí zastaviť žiadne problémy s ním nie sú len robí dakedy také veci ako napríklad aj rodičia vždy vedia povedať vy ste toto nerobili, estšet som tot nevidel,,no za sto okolie ivplyvňuje samozrejme , len som cchela počuť názor iných mamičiek či majú podobné skúsenosti

203108
autor
7. feb 2015

@ustrachana super že s malým je to ok, ja sa moc o to rozprávanie nestrachujem to mi niekto zmenil nadpis, skôr o správanie a určite veci ktoré robí

timea7
7. feb 2015

@203108 je ešte maličký, počkala by som pol roka, uvidíš, ako to bude pokračovať a navštív detského psychológa.

203108
autor
7. feb 2015

@timea7 ďakujem určite počkám kým pôjde do škôlky a uvidím ako sa bude prispôsobovať tam.

timea7
7. feb 2015

@203108 nemusí to znamenať vôbec nič, mávam v škôlke občas deti, ktoré vo veku tvojho syna nerozprávajú vôbec, raz som mala chlapca, ktorý nerozprával a už mal nejaký mesiac cez tri roky, ale tiež všetko rozumel, do všetkého sa zapájal, už je v škole a je OK. Tiež som mala chlapčeka, ktorý trval na určitých rituáloch, ale ani zďaleka to nebol ani autizmus , ani aspergerov syndróm, len snaha manipulovať matkou. A že sa dieťa v jeho veku len prizerá ostatným nie je ničím výnimočným, každé má inú povahu. Detským psychológom určite nič nepokazíš.

203108
autor
7. feb 2015

@timea7 moc ďakujem za odpoveď, ja nai tak nie ako to zas okoliee nooo čo už s tym okolím narobíme začnu davat chrobaka do hlavy, napríklad mi pomôže ked mi povieš či sa aj ine deti tak hraju ako moj napriklad dnes s garažou s avtičkom, vojde do garaže otovri mu dvere, potom vyde z garaže zatvorí, povie ee akože nejde a ide zas a opakuje toto nie 5 -10 krat ale 50 krat ja musím na neho pozerat prikyvovat odkyvovat proste fakt ako bábka , alebo nájde mini včeličku na šalke a tolku bude robit bzzzz a kričkat až kým sa nepozreim a nepoviem ano je t o včelička a zas opakujeme 20 krat ... uf niekedy náročne važne možno sa to ostatným nezdá

203108
autor
7. feb 2015

ešte sa ospravedlnujem za preklepy 🙂ale mám polepeny prst 🙂

timea7
7. feb 2015

@203108 ťažko z pár tvojich viet robiť nejaké závery, ja na to ani nie som odborník, ale stále to nepovažujem za výnimočné, on tú včielku nevie pomenovať, tak chce, aby si ju pomenovala ty. To s tým autíčkom, no ťažko povedať, ako reaguje, keď by si chcela ty ísť tým autíčkom ďalej? A na okolie sa vykašli, milujem tie reči mudrlantov v obchode, na ulici 😝 😝 😝 😝

elu46
7. feb 2015

Dnes som si len tak náhodou prečítala diskusiu na tému mimoriadne nadaných detí a ich správania sa a tam sa spomínal aj aspergerov syndróm (AS). Nevedela som čo to je, tak som si to vygooglila. Skús si vygooglit. Tým ale nechcem nič tvrdiť a ani naznačiť, to len mne sa tak nejak spojilo s tvojou diskusiou. Ja sa ti ospravedlňujem, že som toto tu vytiahla, samozrejme sa to absolútne nemusí týkať tvojho syna. Je jasné, že malé deti majú radi určitý stereotyp a rituály, ale v určitom období, keď si viac začnú uvedomovať sami seba a svet okolo, majú prirodzenú snahu testovať ako tento stereotyp narušiť alebo posunúť hranice. Môj názor je (nie som odborník samozrejme), že keď v určitom veku dieťa stàle extrémne lipne na tom, aby sa veci diali rovnakým spôsobom, tak z toho tak ľahko nevyrastie. Skôr sa zmení len forma.

moni73
8. feb 2015

@203108
@elu46 ja som prisla z vedlajsej temy - zakladatelka 😉 .
ak mas pocit, ze dieta sa nesprava standardne, jeho spravanie vas obmedzuje, pripadne obmedzuje jeho sameho, navstiv psychologa.
navrhli ti tu ocd. ocd je casto pridruzena diagnoza k autizmu 😒 .
ja mam z tvojho opisu pocit, ze sa teda sprava dost odlisne. ale znamena odlisny zly? v ziadnom pripade! ja som zila s pocitom, ze mala nepotrebuje ziadny "papier" do skoro jej 9tich rokov, teraz mam pocit, ze som to viac-menej zanedbala 😒 .
drzim palce, daj vediet. vsetky deticky su uzasne 🙂

veronikazuko
9. feb 2015

@203108 ahoj 🙂 ak chces napis mi internu postu...mozme o tom pokecat 😉

vierazit198
14. feb 2015

@203108 nevzdavat sa ...ja si myslim ze je uplne zdravy ... viac v mojej osobnej sprave

vierazit198
14. feb 2015

A este moja nikdy neberte vazne co sa pise na forach...ja som nato doplatila ..dolezity je materinsky cit a ak sa nieco nepaci tak treba navstivit odbornu pomoc my to mame tiez doma... drzte sa

michaela1711
20. feb 2015

@203108 my chodievame k logopedičke a boli sme tam včera prvý krát dala nám rôzne cvičenia. Teraz spolu veľa čítame knihy, hráme sa spolu ja mu rozprávam čo je čo. Treba pritom hlavne aj trpezlivosť lebo nejde to hneď za jeden deň ale verím že sa naučí ale ja som s logopedičkou spokojná.

noemi125
4. mar 2022

@203108 ahoj čo je s vami od tej doby?