2,7 ročný syn neukazuje a nehovorí mama, tata

majuska4401
22. dec 2021

ahojte, viem ze sa to tu už omielalo ale chcem sa opýtať, mali ste niečo podobné a ako ste dopadli? je to naozaj autizmus alebo niečo iné? pýtam sa skôr mamiciek, čo majú osobne skúsenosti a možno aj takú nádej, že nakoniec bude všetko ok, ide o to, syn má 2,7 roka, neukazuje, iba pre seba ak si pozerá knihy alebo keď ukazuje mne na oko nos, ústa aj povie co to je, ale keď poviem ukaz kde ma mama nos, tak nič, kde je tata? nič, dones mi autíčko, nič, niektoré povely vie ako pod umyt zúbky tak ide a povie zúbky zúbky, poviem sadni, tak si sadne, ale nie vždy lazkaj si, tak ľahne, vie co je auto atď, vie pár slov ale snami moc nekomunikuje, iba nás ťahá ak niečo chce sem tam povie ale len málinko krát sa to stalo, je veľmi hravý, rad sa blázni tancuje spieva riekanky, teda tie slová ktoré vie z riekanky, vie čísla, abecedu, aj keď napíšem na papier povie ake je to číslo alebo písmenko, najviac ma proste mrzí to, že ako keby nechápal nerozumel co od neho chceme, sam od seba my ide umyť zúbky tak sa smejeme lebo ukazujem že nechcem ale keď poviem no umy mamke zúbky tak už nič nerobí to, pôjdeme určite po novom roku to riešiť len sa chcem opýtať ci to môže byť fakt ten autizmus alebo niečo, čo sa ustáli a bude všetko v poriadku? prosím maminky len tie, ktoré majú fakt stým skúsenosti a ako to celé u nich dopadlo, ďakujem

majuska4401
autor
22. dec 2021

@majuska4401 ešte pridám že z telky co vidí reklamy alebo tak zopakuje niektoré slová, ale mama tata nič, jediného ktorého vie osloviť je náš pes Akim, keď ho vidí povie aj na foto

kacena4
22. dec 2021

nie to co pises vobec nevyzera na autizmus skor problem s recou, kedze rozprava aj ked menej, pockala by som do 3r. a ak sa to nebude lepsit potom by som sla za klinickym logopedom (skor asi nema moc vyznam nakolko dieta v tomto veku este tazko spolupracuje a je to skor len o pouceni rodica ako pracovat s dietatom a to si vies nastudovat) drzim palceky

majuska4401
autor
22. dec 2021

@kacena4 no mne ani tak nejde o tu reč lebo niektoré slová zopakuje fakt ze krásne, ale skôr o to porozumenie, že nám nerozumie a neukazuje s prstom ak ho o to žiadame, ukáž kde je tata, hod do koša , dones auto na toto vôbec nereaguje, teda pozerá ale ako keby nechápal co po ňom chceme

nominativ
22. dec 2021

Riešila by som svoje obavy s nejakou pedagogicko psychologickou poradňou, veď čo môžeš stratiť? 🙂

Nie som zástanca nejakej veľmi vyčkavacej metódy, ani zas nejakého šialenstva a trápenia dieťaťa... Ale pracujem v MŠ a vidím, že rodičia sú schopní potláčať aj to, že dieťa je hluché. A rôzne naozaj očividné postihnutia (myslím prvým pohľadom viditeľné). Takže možno rada ovplyvnená profesionalnou deformáciou.

thereisabear
22. dec 2021

@majuska4401 Mne to teda veľmi pripomína môjho syna a ten má autizmus. Ale samozrejme, môže to byť aj niečo iné. Objednajte sa na diagnostiku.

majuska4401
autor
22. dec 2021

@thereisabear môžte mi napísať prosím príznaky vášho dieťaťa, aké mal? malý sa hraje krásne, nemá žiaden stereotyp, s deťmi ani dospelými problém nemá, niektorých dospelých sa hanbí, ani očný kontakt nieje zlý

thereisabear
22. dec 2021

@majuska4401 Tak môj sa hral veľa sám, ale nie funkčne. A stereotypy mal tiež, rovnaké hry, trasy a pod. Vie sa hrať na "akože", napr. s plyšákmi? Napodobňuje po vás činnosti?

majuska4401
autor
22. dec 2021

@thereisabear vie zobrať zvieratká a akože chodiť s nimi po zemi aj s plysakmi, aj s autíčkami, postaví si dráhu a chodí po nej,alebo vezme auto a po gauči sním chodí, púšťame si autíčka, skladá si kocky sem tam, opakuje zvyky áut aj zvieratiek opakuje aj činnosti ktoré robíme, srubuje auto, mieša si v miske zeleninu a prelieza do druhej misky a podobne, proste kazduu chvíli sa hraje s niečím iným

majuska4401
autor
22. dec 2021

@thereisabear aj vláčik si pokladá a ťahá ho po zemi po celej kuchyni

majuska4401
autor
22. dec 2021

@thereisabear aj očný kontakt mi príde ze je super, normálne sa pozerá do očí každému, aj keď sa buchne vždy tak priletí zamnou pozerá namna a fúka, akože že mu mám pofúkať a nastaví ruku, nozku, podľa toho čo si buchne

pribinak
22. dec 2021

@majuska4401 prečo hneď autizmus? Veď existuju aj iné diagnózy, napr vývojová dysfazia, porucha reči, sluchu, aktívneho poeozumia reči
Čo pediatrička? Takmer 3 ročne dieťa by už malo vedieť niečo povedať
Byt tebou, tak sa objednam k psychologické, logopedicke a na orl

roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaroe
22. dec 2021

@roobett áno, tie nežiaduce účinky po očkovaní sú do popuku😁 Kamoskinej dcére sa spustili také alergie a intolerancie, že potraviny, ktoré môže jesť spocitas na prstoch rúk. Strašná sranda....

zonjushe
22. dec 2021

Velmi dolezite je zdielanie pozornosti..dolezitejsie ako ukazovanie..ked nieco zaujimave vidi pozrie sa na vas ci to vidite aj vy?Moj maly tiez neukazoval prstom ale zdielanie bolo..ukazovanie nabehlo az po 2.roku zo dna na den..tiez sme sa bali autizmu,nerozumel nam,nerozpraval..za rok nastal neskutocny progres,este stale nam nerozprava ale rozumie neskutocne vela..autizmus nam vylucili,pravdepodobne ma dysfaziu,ale to este cas ukaze lebo naozaj nas prekvapuje kazdym dnom..

marzuz89
22. dec 2021

@majuska4401 pises, ze ti nejde o rec.. Ale rec bez porozumenia nepride, to ze opakuje slova z telky, to je nic, pravdepodobne tomu nerozumie, len opakuje. Prva vec, vypni prosim telku a nechaj ju vypnutu kym nezacne rozumiet a rozpravat slovka, kratke vety 🤗 vela s nim aktivne rozpravajte, ale iba o uroven vyssie ako je on sam. Kedze vie len izolovane slovka, tak pouzivaj vety max 2, 3 slovne.

Vela citajte, ale stylom ako s batolatom, kedze nie je v porozumeni a reci "na svojom veku". Urcite suhlasim s psychologom, orl a logopediou. Je suoer, ze to riesis co najskor, lebo cakacie doby su dlhe a tu nie je ok cokolvek zanedbat.

Hlavne 2,5r dieta ak aj nerozprava, rozumiet slovam musi. Jednoducho musi 🤗

andrejka1974
22. dec 2021

@majuska4401 skor mi to pripada ako narusena komunikacna schopnost, a nie autizmus ten sa prejavuje inac vlastna skusenost

marzuz89
22. dec 2021

@nominativ nebude to profesionalna deformacia, staci citat fora a mas to aj tu, medzi nami, laikmi. Tu je povazovane za ok, ak 3, ci dokonca 4 rocne dieta nerozprava, vsetko sa riesi radami v zmysle daj ho do skolky a bude rozpravat a mas vybavene. Len malo maminiek to takto riesi, a ak riesi, vela krat dostane vysmech, ci nechce aby dieta ratalo velku nasobilku hned a podobne. Ja som za to, aby sme svoje deticky "riesili", ak sa nam cokolvek nezda, takze palec hore aj za @majuska4401, ze si syna vsima, vyhodnocuje, a chce mu pomoct ❤️

damiana1992
22. dec 2021

Označenie 2,7 som ešte skutočne nevidela 🤭😅😅😅

nwnw
22. dec 2021

@majuska4401 klinickemu logopedovi nemusis cakat do 3r. Kludne sa objednaj.

kukulienka83
22. dec 2021

@majuska4401 skôr to vyzerá na NKS ... Čo je narušená komunikačná schopnosť. Ale toto vam.odpovie len odborník, klinicky psychológ, vyhľadajte klinického logopeda, začnite na tom už pracovať, čím skôr tým lepšie. Zavedte do stravy rybí olej . U nás sa začal kolotoč keď som v dvoch rokoch spomenula.pediatricke svoje pochybnosti a už sme išli najprv ušné, či dobre počuje, potom logopedia, psychológ, neurológ a v troch rokoch sme ho dali diagnostikovať s výsledkom nks a adhd 😔 rozprávať začal až teraz niekedy ma.skoro 5 r. Aj to porozumenie je.lepsie, ale makáme teda on...musí sa všetko učiť...

roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diamond007
15. jan 2022

@majuska4401 sestrina švagrina má úplne rovnaku dcérku, neurologickyani geneticky jej nič nezistili, mala spomalený vývin aj motoricky, ale ako píšeš ty, nevraví mama a tata, nevie pomenovať čo chce ale ak jej povedia že pod umyť zúbky tak chape. Lekári jej teda len špecifikovali že pravdepodobne ostane doma na rodicaku do 6rokov s tým že má rátať že bude potrebovať špeciálnu aj školu. Ale ťažko to odhadovať, autizmus jej vylúčili.

pandicka999
15. jan 2024

@zonjushe dobrý deň, môžem napísať správu? Dalujem

noemi125
24. jan 2024

@zonjushe dobry ako ste na tom dnes?