20 mes. syn ma neustále hryzie (aj iných). Čo robiť?

veva1
10. aug 2009

ahojte
mam 20 mes. synceka a neustale hryzie. Nie len zo zlosti,ale aj len tak hocikedy.
napr. mam ho na rukach a z celej sily sa mi zahryzne do pleca.Najradsej to robi ked ho nesiem na schodoch,tak ho nemozem ani hned pustit. Alebo stojim v kuchyni a od zadu sa prituli a zahryzne do stehna.
deti vonku tiez uhryzne ked mu nieco tahaju z ruky a nechcu pustit tak sekne.
inac je uzasne citlive,vnimave sikovne dietatko,da sa s nim na vsetkom dohodnut po dobrotky. Vsetko co doteraz nemohol pochopil hned a uz to nerobi.

anjelicek26
16. nov 2011

@jakavi - my sme zvolili opatrovatelku ;) A sla som do prace. Mala len ju, takze zasa situacia 1 na 1. Jasle sme skusili necely mesiac :( Nerobilo to dobrotu, hryzenie, revy, nespokojnost :( Nebola pripravena. Do skolky sla az ked mala 3 roky 3 mesiace. U opatrovatelky bola nakoniec takmer rok. A do skolky uz prisiel anjelik ;)

jakavi
16. nov 2011

@anjelicek26 tak vidís aj to je moznost no nie kazdí si to mozue dovolit zial na Slovensku uz vacsina ludí zije na pokraji biedy smutne ale pravdive

anjelicek26
16. nov 2011

@jakavi - tak my tu moznost mame a prisposobila som sa tomu, ake boli v tom momente jej potreby - a jej moznosti. Ak som si chcela silou-mocou ist do prace - tak som sa musela postarat, aby ona bola v uplnej vaticke 🤐 😵

Nie kazde dieta je zrele do kolektivu, teda moje nebolo, v tom veku 2 - 2,5 roka sa spravala absolutne nevhodne, doma NIKDY nehryzla, uz vobec nie mna, neboli proste taketo konfliktne situacie, pekne posluchala, nic sa nedialo. Akonahle sme boli pri detoch, bolo zle :(

nella27
16. nov 2011

ahojte kocky, tak my mame podobny problem....asi tak ako pisala anjelicek, ale ona to robi uz asi pol roka, najskor to bolo len take fackanie deti, stipanie a teraz uz aj pokuse ☹ ..nepomaha nic, ani po zadku, ani dohovaranie..uz neviem niekedy co s nou, nechcem prestat chodit do kolektivu, chodime plavat, na hudobnu..do materskeho centra, vela sa stretavame s kamoskami co maju deti v podobnom veku..mala nema problem s recou, rozprava uz celkom pekne, rozumie skoro vsetkemu, tak potom co? kde je problem? kde robime chybu? nas doma nebije, ani nekuse..len ked sa dostane do konfliktu s nejakym dietatkom, ze jej vezme hracu, alebo ju predbehne na smyklavke a pod...inak ma deti velmi rada, stale sa pyta na kamosky aj place za nimi ked sa lucime..aj ked urobi zle, tak jej to je potom luto, pohladka dietatko, pofuka..ale za minutu je to schopna spravit zase ☹ ...inak je velmi zlata, vnimava, celkom rozumna..kedy to prejde teda 😒

jabera
16. nov 2011

@weronyca ahoj, no, kedysi som sem prispievala s rovnakym problemom ako ty. skusala som metody vsetky, skutocne nepomohlo vobec nic. prestali sme chodit na ihrisko, ci skor, odisli sme z neho okamzite po prvom ataku na ine dieta... preslo to. vlastne ani neviem kedy, ale preslo. takze chvilku pockajte... ja viem, nie je to lahke, mam to za sebou. u nas nepomahalo ani vracanie kusancov... mozno na chvilku, neskor mi ich vracal este viac..

veva1
autor
17. nov 2011

ahojte mamky malych pitbulov 😀 tuto temu som otvarala strasne davno a chvalabohu uz hryzenie riesit nemusim a verim ze uz ani nebudem 😅 No s odstupom casu vam viem napisat co pomohlo u nas. Pomohlo jedine predist uhryznutiu. Zastavit ho vo faze ,ked to isiel urobit a naucit ho v tej chvili zvladnut tu emociu a neseknut. ked som ho mala na rukach a isiel seknut som mu dala ruku na usta a nemohol uhryznut tak sa akoby spamatal a vonku pri detoch som len striehla,stale za nim v pozore ci sa nechysta na nejaky atak,aby detom neublizil. A pomohlo to. Prestal hryzt. Teraz niekedy ,ked sa na mna velmi nahneva a ma velku zlost pride a prilozi usta ale necvakne,zastavi sa vcas. No hryzt prestal a riesime hadzanie veci. Ked sa nazlosti ,alebo strasne rozkokosi nerozmysla a hodi co mu pride pod ruku.,co je tiez riadne nebezpecne pre okolie a teraz hlavne pre nasu malu dcerku. Tak raz snad pride stadium ,ked si budem moct vonku v klude pokecat a nie striehnut co toto moje impulzivne dietko vyparati.
a este k tomu on uhryzne mna ,ja jeho myslim ze taketo cosi moze fungovat u vacsieho dietata,co uz presne rozumie o co ide. Tomasko ma tendenciu nas capat,tak ho vzdy varujem capnes ty ,capnem ja. A to som zasadne proti bitke,aj vychovnej po zadku,ide len aby som mu ukazala co mi robi 😉

anjelicek26
17. nov 2011

@nella27 - no neporadim ti, u nas pomohlo prave to na cas odijst s kolektivu. Mali sme to iste a trvalo to pol roka. A nemyslim si, ze robis niekde chybu. Prave ked citam tuto temu, tak vela deti prechadza touto fazou a v konecnom dosledku ziadne z nich sa nestalo tyranom ihrisiek, ale preslo to najneskor v 2,5 roku veku dietata 😉

vejinka
17. nov 2011

ahoj presne ako pises treba zabranit ataku a aj u nas to funguje. doteraz som robila tak ako ty ze capne on capnem ja ale je to kontraproduktivne teda u nas to ma zly efekt zacal capat uplne vsetkych tak uz tyzden skusam inu metodu a zda sa ze je to ovela lepsie. Capne chytim mu ruku cupnem si do urovne jeho oci a kludnym hlasom poviem ze sa to nema robit. A namiesto capnutia mu dam pusu na celo a pomojkam aj ked ma to stoji vela sil zabera to a on uz nieje taky agresivny. Isteze si rad buchne do kazdeho ale uz to nieje tak casto. Kiezby sa z neho stal dobry brat lebo sa furt mlatia. Mladsi trpi ale aj on sa uz naucil branit. No snazim sa zobrat maleho a ukoncit potycku. Uvidime co z nich vyrastie.