20 mesačná dcérka škriabe a hryzie všetkých okolo

lubka1981
26. júl 2012

máme o týžden 20m a striedajú sa nám dobré a "zlé" obdobia. na kamarátov na pieskovisku hocikedy zaútočí, uhryzne, uškrabne, štipne a aj vtedy ak nie je bitka o hračku. doma to isté, z ničoho nič... stretli ste sa s tým? ako to zmeniť???

lubka1981
autor
9. aug 2012

no a dnes bol tatko pri tom, ako 3x capla kamenom kamošovi do čela ked jej ho on podal a potom ho hodila jeho maminke vedla oka!!!
no pevne verím, že to nejako utlmíme do toho správneho konca, lebo som už zúfalá, ale ked sa to tak vezme je to len reakcia na jedného chlapca. ak ovšem nerátam na útoky na mna, tatka, starých rodičov... a sem tam na nejakú kamošku.
ale s vačšími deťmi sa vyhrá bezproblémov. nesúvisle píšem, lebo už neviem čo si mám myslieť a čo ešte robiť.

janka79
9. aug 2012

@lubka1981 neignorujte jej spravanie, lebo sa lahko moze z neho stat zvyk a toho sa uz tazko zbavit
ked to urobi, prisne, ale nie s krikom jej povedzte "nie!"
nic okolo toho, ziadne prednasky, len "nie, nesmies hryzt!"
nech vie, ze skriabat a hryzt sa nema
asi to nebude hned, ale casom s tym prestane
ked nenarazi na odpor z Vasej strany, moze zacat hryzt a skriabat dospelych, Vy budete prva

lubka1981
autor
9. aug 2012

@janka79 ved to sa ani ignorovať nedá. pozerala som fotky, tak už ako 7mes sa snažila hrýzť kamošku do uška. ja bývam tiež na tvári doškriabaná, pohryzená na rukách, na stehnách, bruchu no kde sa len dá. a je to moment, ani nestihnem uhnúť.

janka79
20. sep 2012

@lubka1981 prepacte, ze odpisujem takto neskoro na Vas prispevok
to je normalne, ze male dietatko skusa hryzt
neviem, ci to uz k niecomu bude, ale ked to zacne robit, nerobit z toho zabavu
ked Vas aj teraz skriabe, hryzie, zakazte jej to
uz je velka, pochopi to, co od nej ziadate
len necakajte, ze s tym prestane skoro, ked budete dosledna a trpezliva, prestane s tym
Vase dieta ma problem s tymto, ine mamicky sa pasuju zas s inymi problemami, berte to tak
a ked je taka rychla, budte jej vzdy za patami, aby ste zabranili utoku a ine deti
vela trpezlivosti prajem

caroline88
19. apr 2013

@lubka1981 poznám.. mne dnes rano pribudol mega skrabanec na lici a dva kusance do ruky, ani som sa nestihla spamatat a bolo to..

lubka1981
autor
20. apr 2013

moju to už celkom prešlo. len ked má nervy hryzie a škriabe. chvalabohu už si dá povedať 😉

katka1981
20. apr 2013

@lubka1981, to je podla mna typicky vek na taketo chovanie. Tym si prejde asi kazde dieta. Vysvetlovat jej, ze to nesmie, nekricat, ona zato nemoze. Ak by to bolo velmi zle, vyhybat sa miestam, kde by mohlo prist k ublizeniu, napr. pieskovisku, aby nenasypala piesok niekomu do oci, striehnut, aby si ochranila druhe dieta, ale nemaj z toho stresy, je to podla mna normalne. Moja mala okolo 18 mes. a v klube s detmi tiez to bolo podobne. Chlapcek jej stale skriabal oci, na treti den ho hryzla moja do lica, a odvtedy ju viac neskriabol, najhorsie bolo, ze zacala skriabat ona druhych. Ale vsetko to rychlo preslo. Nie je to agresivne spravanie, este su malicki. Tiez mala obdobie, ked sa s kamoskami bili o kocik, my mamicky sme sa dusili za ich chrbtom od smiechu, vsetko preslo.

itbielizen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anika159
9. júl 2013

@lubka1981 mozem sa opytat kedy to malu preslo? Lebo mam ten isty problem maly ma 13 mesiacov a hryzie skriabe bije po tvari, skusala som vsetko nezabera. Tak len nech viem asi na ake dlhe tyranie vlastnym dietatom sa mam pripravit🙂))