26 mesačný syn má stále plienky

bielamacka3
30. dec 2017

Chcem sa opýtať, ako ste vaše deti odúčali od plienok. Čítala som nejaké texty, pozerala aj nejaké videá a nič. Syn vydrží na šerblíku iba keď tam má nejaké hračky. Ak mu ich k šerblíku nedám, odmieta tam sedoeť. A podľa odborných rád dieťa je na šerblík zrelé vtedy, keď tam niekoľko minút obsedí. Dali sme ho aj na dospelácke WC na špeciálne sedátko, zase nič. Keď náhodou sedí na šerblíku, skúšame byť pri ňom, ale aj ho nechávame samého, neviem, čo mu viac vyhovuje. Doteraz sa vycikal dva razy a raz vykakal, vtedy sme mu tlieskali, skandovali ako keď Sloven v KHL dá gól a nič. Dokonca niekody vyslovene plače, že nechce sedieť na šerbli ani na WC. Pozerala som ceny - našla som na heureka.sk šerbel s volantom a klaksónom do 17 euro a hrajúci za 50 euro!!!! len neviem, či by to neboli vyhodené peniaze. Dokedy chce mať plienky cez deň? Aj som rozmyšlala, že dať mu spodky a nohavice bez plienky a nechať ho chvíľu v tom, ale neviem, či to nie je drsné. Keď mu dám slipy a pýtam sa ho stále, či chce cikať, hovorí, že nie a potom aj tak ciká do gatí. Alebo ísť s ním osobne, nech si nočník vyberie? Len neviem, kde v BA nočníky predávajú, lebo má dva, ale tie sú darované.

vilavila
10. jan 2018
jenny257
10. jan 2018

tak my sme vynechali nocnik ...rovno na wc 🙂 sice kaka do plienky a aj na noc ju ma a aj cez den sem tam lebo to este neni 100% :D v noci ju ma kvoli mojej lenivosti lebo raz ju nemal a bol asi 100x hore :O 2.5 roka 🙂

vilavila
10. jan 2018

Synček má dva a pol roka, ale uz ma plienku iba v noci, cez den uz vobec . Vela sme ho chvalili, ked sa mu podarilo vycikat do nocnika.... Nas ma rad pocit uspechu, tak sme mu davali ten pocit🙂

jana2679
10. jan 2018

Ahoj hlavne nekupuj žiadne špeciálne nočniky, dieťatku je úplne jedno aký bude.každé má na to svoj čas, keď teraz nechce treba skúsiť znovu o týždeň o dva a keď bude pripravený odučí sa za 3dni.netreba to siliť.

lucka227
10. jan 2018

Ja nechapem ze niekto caka ze dieta dozreje na nocnik.Akoze nic v zlom.Moja ani jedna na nocnik ani za svet.Ani jednu som neucila ppstupne lebo pri prvej to hned zlyhalo.Ved ktore dieta ti pojde na nocnik ked ma plienku??Ziadne pokial nie je velmi skoro k tomu vedene a samemu samu to nepaci.Je to otrava pre deti.Ja mam cerstvu skusenost,vlastne este odplienkovavam a rovnako ako starsiu.2t dozadu som sa rozhodla ze kym su prazdniny ideme na to,lebo je to lenivost matiek tak ako aj moja bola nezacat s tym skor.Je to proste otrava vsade vlacit oblecko a nocnik a chodit kade tade cikat ked mozme v plienke pobehat cele nakupne centrum a drobec vysmiaty ako leco aj ked kilo visi na zadku.Takze som zhodila plienky dala do obyvacky nocnik-kupila som co hra-zatial vzdy a kazde dieta uspech-nekupuj v draku ja som za 11e tusim v detskych potrebach.Poobzerali sme krasne gatky s Minnie ci ky das to bol,dali teplaky a ano,pytala som sa ako papagaj ci ide cikat.Opakovala co sa tam robi a kde sa chodi a pytala sa ci vie.Po hodine to hadam aj pes opakoval.Samozrejme docurana ako duch kazdu chvilu.Takze som si letela kupit spray mop a spokojne prezliekala a vysvetlovala a ukazovala.Vzdy ked sa pocurala som ju posadila na nocnik okrem ineho.Skore prveho dna bolo 11x pocurana 2x vycikana.Vecer som padla na hubu lebo hlasivky v prdeli ruky v prdeli chrbat v prdeli.Rano s nechutou zase.Ale to uz curala az okolo 11 doobedu od rana od 7.Cize kontrolka zasvietila a zacala zadrziavat moc co je super.Vecerne skore 6x pocikana 4x vycikana a raz vykakana.Vzdy ked sa podarilo ucho som mala na serbli a hiiikala ako krasne hra a tlieskali pri nocniku cela rodina.Za cikani cukrik za kakanie aj 3.Bala som sa lebo starsia dost zdrziavala kakanie pri oducani az mavala zapchy.No a treti den sa uz nepocikala prosim pekne.Kricala voda miesto cikat,chodili sme spolu vylievat a tesili sa.Tak sme po troche chodili aj na prechadzku a aj tam vydrzala.Od vtedy sa zacala aj sama vyzliekat a ist cikat,neoznamuje mi to,len zriedka.Jeden nocnik ma v obyvacke,druhy v detskej a treti v spalni -ha ha.A po par dnoch mi pri obednom spanku vyzliekla a vyhodila plienku z postielky takze nemava ani na obed len na noc.Tu tiez nechce krici au ale ma tam rano ciknute tak jej necham.Prve dni su vzdy tazke len sa netreba vzdat.Ked je pripravena matka je aj dieta.Len kazdemu to rozdielne dlho trva.Najjednoduchsie je svihnut plienku naspat.Dieta skusa,sem tam sa pocura alebo pokaka ale to je normalne.Drzim palce

stanushka10
10. jan 2018

ja som dcerku davala, odkedy vedela sediet...nemala s tym problem. myslela som si, ze to pojde ako po masle. ale som sa preratala. vedela sediet na serbliku, aj dlho...az moc. spravila si z neho fotelku a kukala telku. ked som ju davala kazdu chvilku, tak sa vycikala aj vykakala. ale ked som pozabudla, islo to do gati. pripadne mi len oznamila, ze cika. skusala som po dobrom, po zlom. chvali, hresit, neriesit. uz som mala brucho s druhou dcerkou zarovno nosa a stale som mlaky utierala.a teraz to vyznie totalne blbo ale som psickarka a vzdy som sa zaujimala o vycvik. co to ma spolocne s pytanim sa? spravis co treba, dostanes odmenu.vzdy ked sa dcerka vypytala, dostala kusocek kindercokoladky. a vies co, naucila sa pytat zo dna na den za odmenu. a casom sme cokoladku odburali a pytanie sa stalo samozrejmostou. uvidim, ci to zabere aj pri mladsej :D

rajna
10. jan 2018

Ja som svoju oducala na rok a pol. Proste som plienku nedala ani doma ani vonka. prvy tyzden to bolo tazke. Ale zistila ze v pocuranych garkat to nieje prijemne. A uz vobec nie utekat domov z ihriska ked sa chcela hrat. Na ihrisku videla aj ine deticky ze piskaju to ju motivovalo. Jasne ze v tedy bolo leto. na 20 mesiacov bola uz uplne bez plienky aj na noc. Ale zasa kazde dieta je ine.

bielamacka3
autor
10. jan 2018

že som na neho v lete viac netlačila

lucka227
10. jan 2018

@bielamacka3 preco tlacit?jednoducho nedam plienku a vec vybavena

bielamacka3
autor
10. jan 2018

V poslednej dobe nechce ani na WC sedieť a keď mu iba ukážem, uteká z plačom preč a takisto aj odmieta gaťky namiesto plienky ☹

maggiba
10. jan 2018

Moj dozrel sam. Teraz. Ziaden nacvik, trening, volajte si to ako chcete. 31.12.sa rozhodol nosit trenky ako tato, porozpravali sme sa, ze to bez plienky a musi chodit ako tato a mama na zachod, 1.1.ocural gauč a koberec, od 2.1.je prakticky bez nehody. Plienku ma len v noci. Z hovienok nema ziaden blok a kaka tak isto prirodzene, ako cika.

Takze ano, ked sa dietatu v hlave pospajaju tie spravne zakoncenia, pochopi to. Ak teda nocnik ci zachod ci vas robit potrebu uz videl. Ja tomu verim.

Ma 2 roky 3 mesiace.

ajsha123
10. jan 2018

Ja som sa na prvom synovi ucila. Bol inteligentny, od roka a pol sa pytal na zachod kakat, do plienky nechcel, aj ak mal plienku, kakat sa pytal na zachod. Nocnik nechcel ani vidiet. Myslela som, ze to plati aj na cikanie, plienku som na den zobrala, ale 2-3krat denne sa pocikal, preobliekali sme, vysvetlovali, karhali, napominali, aj chvalili, jednoducho skusali vsetko možné, pocikal sa. Aj k plienke sme sa vratili, uz ju nechcel... najhorsie bolo, ze si zvykol na to pocikat sa do teplakov. Uz chodil skoro do skoly, cvrkol si a vobec mu to nevadilo, akurat ze to patricne smrdelo ☹ Keby sa bola mudrejsia, ze sa nemam ponahlat a ze mu mam dat cas... Pri dcerkach som to uz nechala volne, a ked prišiel nich cas, oducili sa zo dna na den, same. Zrazu plienku nechceli a uz sa vedeli pytat... bez nehod. Mali 2 roky.
Syn vedel pismenka v roku a pol, v tom istom case povedal prve "r" a odvtedy hovoril vsetko, cisto... ale pocikaval sa dlho. Dcery nevedeli zdaleka rozpravat skoro, chodili sme na logopediu, vedomostne tiez neboli na takej úrovni ako syn, ale bez plienok/cvrknuti boli skor, ako syn. Takze o múdrosti a inteligencii to nie je.

ewinaski
10. jan 2018

@bielamacka3 moja malá ma tiez tolko co tvoja a v lete som skusala niekolko krat, vysledok- asi 3x sme museli tepovat cely koberec co uz tak pachol, potom som "viac pritlačila" koberec uz bol radšej preč, 2 tyzdne mala plienku iba na spanie a skoncilo to tak, ze z tych stresov mavala hnačky, ked uz mi 5x za den kakala tak, ze ani si nestihla všimnúť ako to z nej vyletelo a ani za pár dní ju to nepreslo, tak som to nechala tak..presne viem ako sa citis, sme v okoli asi už jediný bez plienky, dokonca mojej sestry dieta sa uz pyta odvtedy ako prisli z porodnice a uz som pocula ze niekto sa na to vyjadril, ze je to tyranie dietata, chudatko musi cikat do nocnicka 😀 takze sa netrap, raz sa vam/nam to urcite podari a nazory inych sa snazim neriesit, lebo nie su v tvojej kozi a nemaju tvoje dieta..

ladynocka
10. jan 2018

Tak ja mam dvoch chlapcov, jeden bude mat v marci 4 a druhy bude mat 2r koncom tohto mesiaca. A obaja su bez plienky aj na noc 🙂 starsieho som odplienkovavala v 2r a mladsieho v roku. A moj vysledok? obom to trvalo rovnako ....cca 2 mesiace piskali kadetade a potom jedeneho dna proste im to docvaklo. Nikdy som ani jedneho nekricala proste sa prve 2 tyzdne aj 15x za den pospiskali,niekedy zasa len raz. normalne som ich prezliekla bez komentara a basta na vonku som asi 2 tyzdne davala latkovu plienku,rovnako aj na noc a obedny spanok zo zaciatku. Proste to podla mna netreba riesit zobrat plienku a hotovo, skladat lego na nocniku a vsetko nejak samo v klude pride. Ono moznoto krikom by to slo skor, ale podla mna ak sa uplne plienocka zoberie aj na noc (pouzije sa latkova, ze sa dieta citi) tak to podla mna aj skor ako do 2 mes. krasne zvladne v pohode uz aj rocne dieta.... toto mam odskusane ... ale tot moj nazor, co sa nemusi kazdemu pacit..... zaver: zobrat plienky uplne a nejako s rozumom a s prihliadnutim na jeho zujmy ho zabavit a udrzat na nocniku, obrnit sa trpezlivostou, v pripade, ze bude zadrziavat stolicu podavat vela tekutin (nam sa osvedcil lan.olej) motivovat, chvalit, pochopit nehody a vysledok nenecha na seba dlho cakat.... 😉

lucka227
10. jan 2018

@bielamacka3 pri takto velkom.dietati je to o komunikacii.ja by som zaviedla odmeny a proste plienky nemame,nemaju v obchode a hotovo

tncka
10. jan 2018

@lucka227 tiez si myslim ze take velke dieta uz co to chape a neni normalne mavnut nad tym rukou ze ved raz sa nauci a do 4.5 roka menit plienky 😂

adela34
10. jan 2018

@bielamacka3 to musel napisat nejaky uboziak taku ubohu odpoved..moja dcerka ma 27 mesiacov, tiez ma este plienky a co? inak je velmi rozumna a sikovna. skusali sme, nechcela, tak skusime neskor, no boze..

adela34
10. jan 2018

@bielamacka3 mala som na mysli tu odpoved na tom ceskom fore..👎

marcelatje
10. jan 2018

26 mesacny nosi plenky???? Ci pana to je katastrofa 🙈🙈🙈🙈🙈

lus2909
10. jan 2018

Moj ma 2,5 roka a tiez o serbli nechce ani pocut a o redukcii deto pytam sa pod idemr cikat povie mi eee a mozem sa aj na hlavu postavit a co mam ho tam davat nasilu s revom naco pride nato sam ked bude pripraveny tak je to zo vsetkym nenaucite dieta nasilu chodit,sediet, rozpravat ci samo papat na vsetko musi prist samo takze no stress urcite by som nestresovala seba a decko koli serblu lebo niekto utobi bu bu bu a vobec ako bolo spomenute vyssie od pol roka pchate deti na serbel a pride rok- dva a ani za boha ho tam nedostanete ;) mamicky vsetko ma svoj cas vela stastia pri odplienkovani haha niektore by boli najradsej keby ze vyjdu z brucha a uz hovoria a su odplienkovane zial takto nefunguje treba sa jednoducho s tym deckom vypyplat a vobec myslim ze toto je ten najmensi problem haha pride puberta a potom si budeme vlasy skubat ako nam bolo dobre ze sme sa zo serblom mordovali :D

142230919213
10. jan 2018

Náš dnes prvýkrát cikal do nočníka a myslím ze na dlhší čas aj posledný (neviem ako, ale sa z neho zrubal)

maminecka2
10. jan 2018

Moja odpoved na nazov temy: no a? Vsak este nejde do skoly.
Nechaj, neries, netlac, dobre rady susediek a svokier jednym uchom dnu...
Na co je to dobre? Ty na nervy, on na nervy.
Moji chalani sa odplienkovali v 28 a 26 mesiacoch- teda svokra ich odplienkovala ked sa mi narodilo 2. a 3. dieta. Tiez som u prveho skusala ked mal rok a 9-11 mesiacov a niiiic- cele leto. Tak som to zabalila. Teraz uz neriesim, mam este 21 mes. babiku a uvidime ci bude sikovnejsia.

142230919213
10. jan 2018

Vek 25 mesiacov

lucka227
11. jan 2018

Zeny pre Boha ved piste ten vek normalnetie deti maju 2roky 3 roky a nie 256 mesiacov.

wurka
11. jan 2018

Ani nocnik nic nevyriesi, pokial nedozreje natolko, aby sa pytal. Moj ma 2r, nocnik pouziva od roka pri kazdom prebaleni, vie, co tam ma robit. Ale aj tak stale cika aj do plienok a to nosi latkove, takze je v mokrom a vobec mu to nevadi. Nasilu to nepojde, ja si radsej pockam a odplienkujem za par dni, ako sa teraz zbytocne trapit a denne prat.

zora2018
11. jan 2018

Nenútiť. V žiadnom prípade. Môj prvorodený bol bez plienky cez deň od 1,5 roku. Ten druhý bol bez plienky až ked mal 2 roky a 10 mesiacov. Normálne som sa obávala, že to nestihnem, kým pôjde do škôlky. Ale prišlo to samo. V júni a v auguste mal tri roky. v septembri škôlka. Takže to chce čas, príde to samé.

bielamacka3
autor
11. jan 2018

Hnevá ma, že je tak tvrdohlavý, ale nechcem to ani siliť, aby potom neskôr nemal problémy, či už s pocikávaním, alebo aj v intimnej oblasti

mell_k
11. jan 2018

jezisi to dokedy idete pisat takyto vek dietata v mesiacoch? 😂 to aj ked bude mat 10 rokov tak napisete ze ma 120 mesiacov?

elena_c
11. jan 2018

Môj malý má 2 roky a 3 mesiace a o nočníku či WC nechce ani počuť. Ja ho nenutim, ja som sa tiež tak odučila, že som sama povedala, že plienku už nechcem... ale svokra hrozne tlačí, aj manžela nahuckala, že už je veľký na plienky...takže občas malého nútia na nočník a on hystericky reve... naposledy som to už zatrhla, že toto fakt nie, malý zúfalo plakal, prosil "tati nieeee"...no hrozné dačo ☹ keď sa trochu oteplí tak vyskúšam nechávať ho bez plienok, keď sa pociká, tak to pochopí, je to múdry chlapček 🙂

daja07
11. jan 2018

@bielamacka3 to co nasi rodicia hovoria si podla mna poriadne nepamataju. to ze nas uz od neviem kolkych mesiacov davali na nocnik povazuju za chodenie na nocnik. ale od nikoho z nich som nepocula kedy sme uz boli uplne bez plienky a pytali sa sami na nocnik. to si uz akosi nepamataju. a s latkovymi plienkami to bolo o niecom inom si myslim. vela mamiciek sa chvali ze ich dietatko uz pred rokom je na nocniku. to ze beham ako somar kazdu chvilu s dietatom na nocnik nie je chodenie dietata na nocnik. navyse potom riesia ze deti nechcu kakat do nocnika a v podstate su s plienkou aj do 3 rokov. aky to ma zmysel robit to takto? ved aj tu najdes diskusie ako si nevedia pomoct s kakanim ci nocnou plienkou ale na nocniku su tie deti dobre nie uz od narodenia.
z toho ako vidim mamicky v mojom okoli mi vychadza ze idealny cas na zacatie s nocnikom je okolo 2 rokov. pomaly vysvetlovat co to je a na co to sluzi mozno aj od roka a pol. uz to dost deti vtedy vnimaju. ked tomu dostatocne rozumeju a nik na nich netlaci su schopne sa odplienkovat do par tyzdnov aj na noc. niektore si skor zvyknu rovno na wc, treba im ukazat oboje.
a kupovanie vselijakych zabavnych nocnikov su podla mna vyhodene peniaze. ved to dieta sa ma naucit ze na wc sa chodi vykonavat potreba, nie je to herna. ale niektore deti to mozno inspiruje