26 mesačný syn má stále plienky

bielamacka3
30. dec 2017

Chcem sa opýtať, ako ste vaše deti odúčali od plienok. Čítala som nejaké texty, pozerala aj nejaké videá a nič. Syn vydrží na šerblíku iba keď tam má nejaké hračky. Ak mu ich k šerblíku nedám, odmieta tam sedoeť. A podľa odborných rád dieťa je na šerblík zrelé vtedy, keď tam niekoľko minút obsedí. Dali sme ho aj na dospelácke WC na špeciálne sedátko, zase nič. Keď náhodou sedí na šerblíku, skúšame byť pri ňom, ale aj ho nechávame samého, neviem, čo mu viac vyhovuje. Doteraz sa vycikal dva razy a raz vykakal, vtedy sme mu tlieskali, skandovali ako keď Sloven v KHL dá gól a nič. Dokonca niekody vyslovene plače, že nechce sedieť na šerbli ani na WC. Pozerala som ceny - našla som na heureka.sk šerbel s volantom a klaksónom do 17 euro a hrajúci za 50 euro!!!! len neviem, či by to neboli vyhodené peniaze. Dokedy chce mať plienky cez deň? Aj som rozmyšlala, že dať mu spodky a nohavice bez plienky a nechať ho chvíľu v tom, ale neviem, či to nie je drsné. Keď mu dám slipy a pýtam sa ho stále, či chce cikať, hovorí, že nie a potom aj tak ciká do gatí. Alebo ísť s ním osobne, nech si nočník vyberie? Len neviem, kde v BA nočníky predávajú, lebo má dva, ale tie sú darované.

katka1416
30. dec 2017

Zasadne dieta nenutit!!! On sa sam rozhodne kedy je jeho cas chodit na serblik 😉 moja dcera zavala chodit na serblik cez den ked mala 2roky aj 5 mesiacov,dali sme jej ho do obyvky a sama sa pytala,ale na spanie chcela plienku a v 3 rokoch uz nechcela ani plienky,a nenutili sme ju k tomu,sama sa rozhodla

nellita
30. dec 2017

@bielamacka3 moja malá zacala s oducanim az ked mala 2-roky 8 mesiaciv. Dovtedy ani za svet nechcela sediet na nocniku a ani nevedela zadržať moc atd,dieta si to musi same uvedomiť,nic sa neda uponahlat,nepomôže ani super moderny nocnik,vid vlastna skusenost. Nechaj tomu volny priebeh,chce to čas,vek nie je rozhodujúci,jasne ked pojde do skolky treba byt oduceny😉

janulka1802
30. dec 2017

Ja som začala oducat v lete keď mal syn rok a pol tiež neobsedel na nocniku cikal a kakal všade inde len nie do nocnika ale vytrvala som a plienku som mu davala len na spanie trvalo mu zo asi necelý mesiac kým pochopil a začal do nocnika staršieho som nechala úplne zbytocne do dva a pol roka bola by som mu vzala plienku a naučil by sa určite tiež nechcel sadnúť ani za svet na nočník

jenny257
30. dec 2017

daj mu cas. moj ma 2.5 a stale ma plienky 🙂 cika sice na zachod ale zasadne sa pyta iba vtedy ak je nahy :D

zuzka38
30. dec 2017

@bielamacka3 pustit to z hlavy ziadne nocniky ani nechat v tom , nie je priprsveny a nebude na povel rodica len preto ze by uz mal, lebo okolie, ci babka, lebo hento tamto..dieta ti ukaze kedy je pripravene a vtedy to ma zmysel. V opacnom pripade hrozia problemy do buducna...

benny11
30. dec 2017

U nás to bolo tiež ťažké, začala som odúčať v lete, no nešlo to, nebol ešte pripravený. Pred mesiacom som mu povedala, že plienky potrebuje sestrička....možno to zabralo, pár dní som sa trápila že sa pocikal, stihol sa aj pokakať, ale snažila som sa byť trpezlivá. Na nočník nechcel ísť , ani počuť nechcel o tom, tak sme kúpili redukciu na wc, trvalo kým sa s tým vyrovnal, pretože stratil pohodlie. Chválila som ho, lákala všetkým možným, sedela som s ním, čítala rozprávky. Treba len vydržať a byť trpezlivý, malý síce občas cvrkne, ale pekne sa pýta aj cikať aj kakať. Dieťa musí dozrieť.....😉 nenútiť ho. Mali sme len jeden nočník. Však každé dieťa sa zatiaľ odučilo od plienok.....

bosoriak
30. dec 2017

@bielamacka3 Aj moja najstarsia zacala chodit na serblik az v 2.5 roku a na noc nosila plienku do 4.5 roka. No a? Navrhujem nechaj to tak, vratte sa k plienkam, daj mu tak dva-tri tyzdne na vydychnutie a skus znovu. Ak sa mu podari, super, ak nie, pockaj kludne do leta a vtedy by som mu uz jednoducho jedneho dna oznamila, ze plienku dostane len na spanie (a aj to dodrzala).

Ja som tiez chodila prvy tyzden s dcerou von s plnym ruksakom nahradnych veci. Denne som prezliekala, chvalila za kazdy maly cik do nocnika. Ale pochvalila, nie skandovala hymny. 🙂 Neprehanaj so s aplauzom, on sam bude vediet, ze mu je lepsie, ked sa vycika do nocnika. Tvojho skandovania sa veru moze aj zlaknut.

A hlavne nenutit. Dieta same pride na to, ze cikanie do toalety alebo do nocnika je lepsie, nez do gati. Kazde jedno na to pride, niektore skor, niektore neskor. Netreba sa nechat znechutit mamami, ktore posadzaju deti na nocnik od pol roka a v roku na ostatnych pozeraju "ako ze tvoje dieta este nechodi na nocnik?" 😀

Mas normalne dieta, ma este kopec casu na odplienkovanie. (Zijem v na zapad v zahranici a tu je bezne vidiet trojrocne dieta s plienkou a s dudlom a vies co? Skolkara som tu este s plienkou a s dudlom este nevidela 🙂 )

charlie1980
30. dec 2017

Podla mna, Ked mu kupis nocnik zo zlata, nic to neovplyvni fakt, Ze dieta musi prejst niekolkymi fazami a to....
Jemu samemu zacne byt nepohodlne, Ze ma mokru plienku.
On sam to musi vediet regulovat. Vcas oznamit, cielene sadnut na nocnik s cielom vykonat potrebu, musi to vediet zadrzat. Musi pochopit, kam vlastne s tym.....musi ti vediet dat najavo, Ze sa popisal/pokakal aspon potom- Lebo mu to vadi. Ked vie dat predtym, je to az dalsia faza (Napr.schovavanie sa do rohu, stahovanie plienky).

Kym si dieta neprejde tymito fazami, odplienkovanie je nemozne.
Nerozumie, nechape, je mu to vlastne jedno.

bosoriak
30. dec 2017

@bielamacka3 A samozrejme treba ratat s tym, ze nehody budu, treba aspon par mesiacov po odplienkovani nosit nahradnu sadu oblecenia. Opat - je to uplne normalne a nie je to znak nicoho negativneho.

ukulela
30. dec 2017

moj na nocniku sedaval od roka, po zobudeni sa vycikal, ked mal kakat, uz som to na nom videla tak dala na nocnik a vykakal. ale plienky mal do 2 r aj 7 mesiacov - skratka az potom sa naucil pytat sa vzdy. okrem toho na noc mava aj teraz, a to ma 3 roky, len ma problem s nosnou mandlou, nepokojne spi a niekedy sa zobudi pocikany, plienku skusim dat dole aj na noc az po operacii ... takze moja rada: zbytocne to nesil. maly este nechape, co od neho chces. pockaj na teplejsiu jar/leto a vtedy plienky zhod definitivne.

charlie1980
30. dec 2017

A dalsia skutocnost....u chlapcov to moze trvat dlhsie Ako u dievcat, to asi vies. Moj sa odplienkoval zo dna na den, hned Aj v noci v 3.rokoch s jednou nehodou v noci- bral Fenistil. Z plienky rovno na WC, na nocniku nesedel Ani 5 min vo svojom zivote. A to bol v tej dobe nerozpravajuci, v auti spektre. Zacal si stahovat plienku, potom som mu Uz len ukazala- nazorne, Co ta zachodova misa obsahuje 😅 a bol odplienkovany. A kedze bol v tej dobe nerozpravajuci, Tak vzdy naznacil vonku stahovanim nohavic. Doma chodil sam, bez redukcie. Proste zo dna na den Ako z neba blesk.

bielamacka3
autor
30. dec 2017

@janulka1802 Keď všade kakal, tak to si mala veselo doma.

bielamacka3
autor
30. dec 2017

Kedysi deti už od roka chodievali na nočník, tak neviem...tie dnešné deti sú lenivšie alebo hlúpejšie ako tie generáciu dve pred nimi? Už pomaly v 19tich mesiacovh deti ovládajú mobily a tablety a tď..ale plienky majú pomaly ešte aj v škôlke.

enuliek
30. dec 2017

Ja som skusala ked mal cca rok a pol ale mal do hlboko v pazi...len sme boli obaja nesvoji..potom som to prestala riesit a fakt ani nevien kedy prestal mat plienky..potom mal na noc este a casom ani to...mal nieco po 2,5roka ked to prislo...potom este cvrknutia a po prqvde so traz nosim nahradne slipky a pripadne teplaky a ma 5r..sice cez rok a pol som to nepouzila ale chlapci su v tomto iny..oni nevedia dlho tak zadrzat ako baby..vraj.

enuliek
30. dec 2017

Jaj a mame ta wc take sedatko zo achodikmi a opierkami..doteraz vyuziva na velku...

vevesh
30. dec 2017

@bielamacka3 kedysi deti nemali pampersky (ine vnimanie mocenia a velkej potreby) a mohli to urobit kde chceli, hlavne na dvoroch a do travy a do minuty tam aj boli- dnes to nefunguje, ze to mozu robit kade tade a niekedy ti trva aj 5-10 minut dokym zachod najdes a dieta moze urobit potrebu.....a najviac sa mi rata, ako su deti v roku- rok a pol odplienkovane a nevedia udrzat a sem tam sa aj kakat do gati postasti, ale hlavne, ze nemaju plienku- toto nie je odplienkovane dieta! Dieta je odplienkovane, ked chape co sa od neho vyzaduje, vydrzi dlhsie intervaly , vie ovladat svalstvo tak, ze ho netreba vkuse prezliekat, lebo uslo a dieta , ked je zrele, odplienkujes za 1 den - a to je v priemere v 2-3 rokoch...

katimka
30. dec 2017

Ak mozem prispiet aj ja 🙂 mam dcerku, teraz ma 5,5 roka, bez plienky chodi od sedemnasteho mesiaca cez den, od dvoch rokov ju nepotrebuje ani na noc... Davala som ju na nocnik od siedmeho mesiaca, ked sa vycikala tak sa vycikala, ked nie tak nie, davala som ju, aby si len zvykla a v tych sedemnastich mesiacoch mi prvykrat povedala, ze "aa" a odvtedy sa zacala pytat sama, sama si to v hlavicke uvedomila, ze chce cikat alebo kakat. Jaaaj, aka som ja bola hrda na svoje dieta a vravela si, ze to predsa musi dokazat kazde, len sa treba dietatku venovat a na ten nocnik ho davat od skorsieho veku 🙂 Omyl 😀 to som si fakt len ja myslela 😂 teraz mam syna, ma 25 mesiacov, na nocnik ho davam od deviateho mesiaca, ved si zvykne ako jeho sestricka 🙂 nezvykol, stale cika a kaka do plienky, na nocniku si posedi, aj sa sem tam vycika ci vykaka, ale pytat sa nebude ani za svet. Teraz uz viem, ze porovnavat sa jednoducho neda, kazde dietatko je ine, jedno sikovnejsie v tom, druhe v inom, ten moj betar vie uz napriklad vsetky farby po anglicky- sa musim pochvalit 😀, ale kedy sa nam podari odplienkovat, to netusim a hlavne nesilim. Na nocnik ho budem davat nadalej a tak, ako pisali mamicky vyssie, kazde dietatko v inom veku dokaze to svoje cikanie ci kakanie ovladat... Tak vela stastia nam prajem, verim, ze sa to coskoro podari aj nasim drobcom 😉

siska53
30. dec 2017

@bielamacka3 kedysi bol moj muz maly a odplienkoval sa v 3r.

Nesil, ja som.robila,co sa dalo,aj tak to slo az po 2,5r., u dcerky dokonca 2m.pred 3.rokom. X neuspesnych pokusov,utierania mlak.. V case ked boli pripraveni,tak do tyzdna to zvladli a bez nehod. Neskor ich mali fakt minimum,na prste jednej ruky spocitam,skor v zaujatosti v hre nestihli dobehnut.... Dcera jedine zo zlosti a na truc sa vie pocikat. Ale to je naschval..
Dokonca mala bola vlastne hned aj bez nocnej plienky uz vtedy,mavala ju suchu zvacsa,tak som ju zrusila a tych par nehod nocnych prezila.. Vacsinou sa ale na to,ze jej treba cikat,zobudila uz pred 3.rokom..

A moja skusenost je taka,ze ked sa dieta rozkeca,vie sa naucit aj na nocnik. Obe deti tesne po tom,ako zacali naozaj rozpravat,zvladli aj nocnik, muz to iste - v tych 3rokoch a ja zas tieto cinnosti v roku a pol,tak ja tam vidim preto suvis..

siska53
30. dec 2017

@bielamacka3 inak my sme.pri uspesnom odplienkovani pouzili lavor - cikal na stojaka do lavora a to sz mu pacilo a pomohlo to.

janulka1802
30. dec 2017

@bielamacka3 v pohode dalo sa zasadne len na zem alebo do boxeriek na zemi to nebol žiadny problém 😉 a vyprať veci je tiež najmenej stálo to za to

bielamacka3
autor
30. dec 2017

ok, tak to som rada, že aj iné deti staršie ako dva roky majú plienky 🙂

eliska13
30. dec 2017

@bielamacka3 kolko x za den ho davas na nocnik?

zafir01
30. dec 2017

@bielamacka3 nikdy som mojho nenutila.. prislo mi to ako nejake znasilnovanie ..
mal presne 2 roky a 10 mesiacov, kedy sa uplne odplienkoval ( a asi 2 roky a 6 mes, ked mal plienku len na obed a noc ) bolo leto.. stahovali sme sa .. jeden vecer som nahodne zabudla dat plienku na noc .. rano cista postel.. skusila som dalsiu noc, opat cista postel.... a tak je to doteraz
moj syn sa nikdy v zivote nepocikal, ani v noci ( s vynimkou , ked nestihol dobehnut, a bol prechladnuty vtedy ) .. proste to u nas prislo samo

sense
30. dec 2017

moja dcera nema plienku cez den od dvoch rokov, na noc plienku ma a to ma 4,5 roka i ked teraz ma tak ze jeden den sa nepocika dalsi pocika takze to uz asi pomaly pride ...skusali sme nedat vecer pit, skusali sme ju nosit na wc, skusali sme aj nedat plienku ze ked bude v mokrom sa zobudi a vies co nezobudila sa...riesili sme aj lekarom dokonca viacerimi lebo moja mama tiez mala teoriu ved kedysi deti tolko plienky nenosili a to treba to a to hento kym jej znama detska lekarka nepovedala ze do piatich rokov ma dieta cas...

nestresuj a nenut ked bude jeho cas tak sa plienok zbavis.... moja sesternica vypravala ako ma syna uz od roka odplienkovaneho ... ano chlapec dostal plienku len ked niekam sli , ale on nebol odplienkovany, ona ho len posadzala cize zobudil sa posadila, najedol sa posadila o hodinu zazvonil budik posadila , a sem tam mu uslo lebo to nevystihla, takze nebl odplienkovany lebo nevedel sa vypytat ona ho len davala cikat...

siss5496
30. dec 2017

Náš malý má 2,5 roka a tiež ma ešte plienky ,cez deň ho doma nechavam bez plienky ale pocika sa do nohavic,tie si hneď vyzlečie lebo sa mu to nepáči a potom si niekedy sadne na nočnik.Ale inak von a na spanie ešte dávame plienky..Ale keď sa ho spýtam či chce
cikat tak hľadá šerblik ..uvidime časom 🙂

bosoriak
30. dec 2017

@sense jej, ako by som nas videla v noci, stresy, plac, pocikane postele...az som sa na to vykaslala a dala dcere naspat na noc plienku a pohoda. Potom az mala dva tyzdne po sebe rano sucho, tak sme to zrusili. Pri druhej dcere uz ani neviem, kedy nemala plienku na noc, taka to bola dolezita udalost 😀

@bielamacka3 deti nie su hlupejsie ani pohodlnejsie, len rodicia maju viac rozumu a vedia, ze kazde je ine a treba ich nechat v istych veciach dozriet same. V minulosti sa napr. Deti nasilu posadzali v 4mesiacoch, davali do choditok a podobne. Klud a nohy v teple, netreba stresovat v nepodstatnych veciach, stastne nevystresovane dieta je prednejsie.

sindas
30. dec 2017

Tak mi sme na to isli inac... Syna som zacala davat na šerblik ked mal 7 mesiacov ked vedel sam sediet. Vedela som kedy chodi kakat a bola som v strehu a davala ho v tedy na šerblik.. Super sa nam darilo do kym mal rok a nezačal chodit. To som ho na šerblik nedostala ani za nič. Bolo leto a po dvore behal stale nahaty a samozrejme šerblik stale po ruke. Nakoniec sme dali redukciu na nas velky zachod a opat zacal pekne kakat ale uz do velkeho zachoda. Mal rok a pol ked cez den nenosil plienky vobec a rok a trištvrte ked nemal plienky uz ani v noci.

bielamacka3
autor
10. jan 2018

Na akomsi českom fore jedna mamička napísala, že má dieťa cez dva roky a ono odmietla šerblik a dostala odpoved, že ked dieťa šerblik odmieta, tak je to vizitka rodičov.

zuzka38
10. jan 2018

@bielamacka3 a ty sa obavas ze si spravila niekde chybu?

melli88
10. jan 2018

@bielamacka3 zatial si z toho nic nerob. Je zima na jar a v lete sa lahsie odnauca. Este stale nie je neskoro. A mozno keby ste vynechali nocnik a skusili hned wc.