3 ročné dieťa trucuje

viktoria12
28. dec 2011

ahojte mam 3 rocnu dceru ale uz neviem co robit , zacala strasne trucovat a ake robi sceny ked jej clovek nieco kaze , aked ma ist poobede spinkat no to je u nas koniec sveta ajky je cirkuz u nas zacne strasne plakat dobre ze sa nehodi o zem kope nohamy a nedokaze sa ukludnit . idem na nu pekne nebijem ju ani nekricim pekne jej poviem nech sa ukludni a ide spinkat ale ona nie zacne revat este viac , tak isto je to ked jej nieco nedovolime co chce alebo ked sa ma obliekat alebo hoci co .ked bola mensia vobec take nerobila bola velmi zlata ale teraz ju nespoznavam ,poradte ako na nu , byt ju nebudem niesom toho zastanca , uz som jej zakazala aj sladkosti pokial pocuvat nebude ale nepomohlo .fakt uz neviem . mam ju velmi rada a nechcem aby si ona myslela ze ju nelubim ale su urcite hranice co moze a co nie .

maminuska
28. dec 2011

@viktoria12 len vydržať nič iné a nedovoliť posuvat hranice. Mám doma to isté a niekedy teču aj mne nervy.

viktoria12
autor
28. dec 2011

@maminuska no to je tazke niekedy je mi az do placu

maminuska
28. dec 2011

@viktoria12 aj mne, hlavne ked začne jačat a kopat vonku

viktoria12
autor
28. dec 2011

tak mne zatial vonku to neurobila

slavi1
28. dec 2011

pridavam sa, takisto mam 3 rocnu dcerku,a ked neni po nej trucuje, hadze sa.. pripisujem to obdobiu vzdoru 😉

viktoria12
autor
28. dec 2011

@slavi1 a ako nato reaguješ povieš jej nato nieco alebo ?

lucia375
28. dec 2011

Tak sa pripájam do klubu. Moja Barborka bude mat v marci 3 ale tiež sa snaží všetko vynucovať krikom, revom, hádzaním o zem, niekedy až do nepríčetnosti. Ja jej niekedy hodím na zadok. Zvyčajne to zaberie ale nerobím to rada. So synom som takého problémy nemala, ten bol poslušnejší v jej veku.

slavi1
28. dec 2011

@viktoria12 noo tak poviem jej,ze sa to nesmie, ona sa hodi o zem, poplace, ked sme doma, tak ju poslem do izby, horsie je to vonku, ked si nieco zaumieni, to sa tiez jeduje do nepricetnosti, najlepsie je nachat ju tak, nech sa ukludni..vsetci sa po nas otacaju, ale snazim sa nevsimat si to, a stale si opakujem,ze ked nebudem razna teraz, tak to bude horsie, ci bude starsia 😖

vanessm
29. dec 2011

@viktoria12 Také cirkusy robila aj moja malá, keď mala ísť poobede spať, nevidím za tým nič iné, len, že sa jej proste nechcelo. Po incidente som sa sňou o tom porozprávala, bez hnevu a odsúdenia, že ak sa jej proste nechce nemusí spinkať, spánku sa nedá rozkázať, len, že si chvíľu musí poležkať aj s oblúbenou hračkou. Ukázala som jej na budíkoch, že dokedy musíme ležkať a ležkala (samozrejme pri tom niečo šuškala bábike, proste sa potichučky zabávala) Určite nič po zlom neriešiť, ale ani si nechať skákať po hlave. Ak moc vystrájala, tak som jej kludným tónom vysvetlila, že má predsa len chvíľu ležkať, ale ak bude takto vystrájať, tak bude ležkať sama, lebo ja mám ešte veľa práce. A v iných situáciách len vsvetľovanie, dieťa musí cítiť, že sme naň pyšné, len že sa sem tam zmýli ako každý človek. Ale ak mu začneme síce vsvetľovať, ale pritom odsudzovať, tak to vysvetľovanie nepadne na úrodnú pôdu.

viktoria12
autor
29. dec 2011

no len ja vobec neviem ako ju upokojit skusala som ju aj hladkat aj milo na nu ale ona nie a nie prestat revat este rave viac a to nieje len v tedy ked ma spat ale ked nieco nedostane co chce a tak

prasiatko30
29. dec 2011

a preco nevyskusas neukladat ju na obednajsi spanok 😅 - moja dcera 2r5m - sa pomaly ale iste zaobchadza bez popoludnajsieho spanku - este v septembri alebo oktobri mi zaspavala v kociku pokial sme chodili do skoly pre starsiu dceru ale teraz absolutne este aj chodi peso doma sa hra a ked sa ju snazime uspat tak vystraja nenormalny cirkus - nakoniec som povedala ze to nestoji za to a mala vacsinou siestu nespi pripadne zaspi v kociku ked ideme zaviest dceru na nejake aktivity ale inaksie ani za toho proste nepotrebuje to

stvura
29. dec 2011

hehe...no chce to len vydrzat, nic ine ti neostava. Ja mam doma dvoch jedosov (14m a 3r a 4m) a ked sa jeduju, muz mi povie, nech sa pozriem, ze to su moje dve kopie...(bohuzial je to pravda, ja ked som bola v ich veku, tak uplne detto to iste). Nechat skutocne revat ked reve "scenicke a divadelne revy". So zakazovanim...no neviem, mne sa neosvedcilo pri synovi, v poslednej dobe uz presiel plynule k odvravaniu...

viktoria12
autor
29. dec 2011

ale ona ked nejde poobede spat je zla jak cert potom sama doslovne zaspi na nejakej hračke okolo 18tej večer a potom je od 23 hore a nechce spat lebo sa vyspi .tak neviem ale tu nejde len o spanie ale ona nepocuva a mysli si ze stale bude tak ako len ona chce .ale to nejde ze sladkosti pred obedom hracky nechce ulozit za seboú ani sa sama obliect nechce a za všetko reve a trucuje

vanessm
29. dec 2011

@viktoria12 No moja má 4 roky a s upratovaním je to tak, že keby jej nepomôžem tak to neuprace tiež, alebo uprace len zlomok toho bordelíku. Ja si zas myslím, že je to normálne, že samé to ešte nevedia. Ale aj tak mám pocit, že s tebou bojuje. Na obed by som ju spať nedávala a večer ukočírovať tak aby išla najskôr o ssiedmej spať, aj naša tak spáva od troch rokov a stačí jej tých 11 - 12 hodiek, čo spí v noci. Neprikazujem jej nič, skôr ju požiadam a veľmi často ju chválim, hovorím jej, aká som na ňu pyšná. A keď sa jej nechce samej obliekať, tak jej len poviem, že jej rada pomôžem aj keď ona je taká šikulka, že to zvládne určite aj sama, ale asi je unavená a ona len pritakáva, že áno 🙂. Len motivovať a veeľa chváliť, potom aj ona bude chcieť by stále v tvojich očiach taká, ako ju ty vidíš, prosteúžasná. Držím palce

vanessm
29. dec 2011

@viktoria12 A keď sa ti takto v noci zobudí, tak by som jej povedala, teda snažila ju prehovoriť k spánku, že zajtra nebude vybuvaná a keď bude chcieť byť hore, tak by som jej povedala, (všetko láskavým tónom) že ale vy ste unavení a nevládzete byť hore a že budete spať. Myslím si, že ak b mala byť sama hore, tak asi ju po chvíli prestane baviť a pôjde buvať. A keby aj vtedy začala trucovať a plakať, tak jej povedz, že rada by si jej robila spoločnosť, ale že by si nevládala ani stáť na nohách a že si unavená a všetko hlavne milým tónom.

prasiatko30
30. dec 2011

@viktoria12 - ono to zalezi na cinnosti - moja krpaña tiez niekedy nevydrzi cely den bez schrupnutia - ale kazdym dnom je tazsie ju ulozit v tu dobu, ktoru my povazujeme ako adekvatnu na popoudnajsie spanok 😠 - ale napr ked ideme v kociku alebo v aute okolo tej 5tej tak si schrupne - ale uz to nie su 2h siesty - tak najviac do 30min a bez cirkusu 😅

@vanessm -mne sa pri nocnych prebudzaniach osvedcilo praveze absolutne nerozpravat - pokial je moznost tak si lahnut k malej do posteli alebo ku posteli - prakticky spim - a jedine co robim je dat jej napit ak pyta, a chytat ju aby nezisla z postele - inaksie minimum slov a ziadne vysvetlovania - ked zacnem rozpravat tak si mysli ze je to riadna sranda a uz je prakticky den a este viacej sa preberie 😠

sue
30. dec 2011

...jedine vydržať a nepopustiť - nikdy ak je raz niečo povedané, sľúbené atď neupustiť...dodržať slovo treba v dobrom aj v zlom - t.j. aj pri sľuboch aj pri vyhrážkach (takže vyjadrenia typu, keď sa hneď neoblečieš, nechámť a samú doma určite nerobiť...)

...veľa veľa trpezlivosti prajem. Nám sa väčšinou všetko podarilo vysvetľovaním a najmä mojím kľudom - keď som bola nervózna ja, bol aj malý a všetko išlo do hája.

henikav
30. dec 2011

@viktoria12 no moj syn uz v 3 rokoch poobede nespinkal, zato chodil spat trosku skor vecer, jasne ze protestuje, ked by sa radsej hrala 😉 No a to trucovanie, na to si postupne zvykaj, cim starsie tym bude sikovnejsie trucovat, aj citovo vydierat tak sa snazia dosiahnut to co chcu, je len na nas pokial budeme odolavat co dovolime a co uz nie.