Ako dlho je potrebné dávať bábätko do zavinovačky?

happy8051
6. nov 2010

aky je vas nazor, dokedy je dobre davat babatko do zavinovacky???

burina111
6. nov 2010

tak syna som balila do 1 mesiaca, dcéra sa narodila vačšia, silnejšia a neznášala byť v zavinovačke, takže iba 2týždne, ale na noc v nich spali dlhšie..to mali taký pocit bezpečia a tepla

benne
6. nov 2010

Ked som bola s malým na nožičky, ortopéd sa ma pýtal na perinku, či ho ešte v nej mám. Ja som ho už vtedy nemala (lebo sa nezmestil 😀 ) Dr. mi vtedy povedal, že tak prvý mesiac, kvôli lepšej manipulácii to toleruje, ale čím skôr sa jej zbaviť, práve kvôli nožičkám.

traktor
6. nov 2010

ja som mala vsetky deti skoro bez perinky...perinku sme mali hlavne v noci..pre lepsiu manipulaciu, ked trebalo kojit..a napr.patko miloval byt v perinke...ale tak, ze vrch mal uviazany, ale nozky mu z nej trcali 😀 ..skratka asi mal taky pocit bezpečia..

ivetkab.
6. nov 2010

Môj malý sa mi nevmestil do zavinovačky asi od prvého mesiaca. A však sme ju používali stále, keď som dávala malého niekomu na ruky ... Na noc som ho však stále zabalila. A tak si na ňu zvykol, že len pred mesiacom sme ju konečne prestali na spanie používať. Nechcel mi inak zaspať, iba v nej. Pre info ... teraz má 9 mesiacov. Takže neriaď sa nijakými teóriami o zavinovaní, ale rob to tak, ako to cítiš Ty a ako to chce Tvoje bábätko ...

gergi7
6. nov 2010

Moji malí boli v zavinovačke len v porodnici. Nepouzivali sme ju vobec

blumka
6. nov 2010

dokedy chce babatko

anjelicek26
6. nov 2010

Moje deti neboli ani jeden den v zavinovacke... a teda nemyslim, ze by im to chybalo 😝

katkas1
7. nov 2010

moja mala bola v zavinovacke len 3 t lebo to neznasala, jacala ako by ju z koze drali ked som ju zabalila., tak som ich pekne odlozila do skrine a bolo 😀

8808
7. nov 2010

ja som davala asi sotva tyzden, sme narodeny v juli, a boli horucavy.. a k tomu sme casto pouzivali vajicko, lebo sme chodili autom... a ked niekto videl ze neni v zavinovacke, hlavne starsie rocniky.. no to bolo reciiiii !!ani druhe nemienim dlho zavinovat pokial to nebude nutne.. malu sme ale na spinkanie vziazali do plienky, lebo sa tym lakanim co maju babetka pocas spinkania budila, alebo rozhadzovala ruckami, tak sme ju skoro 4 mesiace viazavali aspon taktko.. (:

janinah
7. nov 2010

kým samo nedrží hlavičku-kvôli lepšej manipulácii,ale na noc dlhšie-navoľno previazanú,vo všetkom okolo bábetiek sa treba riadiť zlatou strednou cestou a materinským inštinktom 😉

juliagregor
7. nov 2010

starší bol v perinke asi do 3 mesiacov, spával na pevno uviazaný, aj ruky mal pri tele...ked bol odbalený, tak plakal, stále sa strhával...
a dvojky boli tiež dlho v perinke, boli malinkí a manipulácia s nimi bola oveľa jednoduchšia a hlavne kojenie bolo jednoduchšie...papali naraz, nosila som ich naraz...

niektoré deti si pevné zavinutie vyžadujú a niektoré to doslovne neznášajú...
tak počúvaj svoje dieťa a riad sa jeho potrebami a nás si len prečítaj 😉 😎 😀

minix
7. nov 2010

máš to individuálne, niektoré detičky chcú byť, iné nie. My sme ju používali asi do 5 mesiacov...teraz ju používam ako podložku do postieľky, keď ju v noci vyberám na kojenie pre lepšiu manipuláciu.

kaja73
7. nov 2010

Maly bol v zavinovačke len počas spanku.Musel mat zavinute hlavne ruky,vtedy krasne spinkal, akonahle ich mal volne mykalo ho , udieral sa ručičkami a budil sa.Ked z nej v necelych 3 m uplne vyrastol, tak som ho zavinovala na noc do tenkej deky,v lete do plienky- opat so zaviazanymi rukami.Takto spaval do cca 6 mesiacov pravidelne a potom ešte do 8 sporadicky,ked som videla že ho myka.Inak tie trhave pohyby zo spanku uplne prešli,ked mal až 10m.

andika10
7. nov 2010

moji boli v zavinovačke asi mesiac, lebo bol,o okolo 30 stupňov, ukludnilo ich keď mali zaviazane aj ruky a aj kôli tomu, lebo mali 2200g a 2100g keď sme došli domov,

zuzka1008
7. nov 2010

my sme davali malú do zavinovačky asi 1-2mes už sa jej tam nepači tak ju tam nestrkám 🙂

marcelkatt
7. nov 2010

Je to individuálne, niektoré miminká tam nechcú byť a jedujú sa. Ja som malého dávala do 3 mesiacov.

beruska.zuzanka
7. nov 2010

Emka ani v pôrodnici nebola zviazaná, len keď sme mali návštevu a šli sme na chodbu... inak to neznášala 😀

nanulik
7. nov 2010

ja zatial zavinovačku dávam ale len vtedy ked je chladnejšie, ale nezaväzujem na pevno, potom v posteli ju má pod sebou a len preloženú cez bruško.
ale v rodine tiež každý že treba dať do perinky 😝
najradšej sa nosí tak že mám malého položeného zvisle na mne, čiže on má hlavičku na mojom dekolte a nožičky má na bruchu a to je rečí že ho lámem a že ho nemám tolko nosiť, ale ked je takto najviac spokojný tak mu to nedokážem odoprieť 😀

gumimaci
7. nov 2010

Iba v porodnici, doma 1x pre klud babkinej duse 😀

juicyluu
7. nov 2010

🙂 Ja tiez iba v porodnici a doma iba raz. mala to neznasala. a mne sa pacilo ked na mne lezala ako mala opica 😀 nikde vo svete sa to nerobi pokial viem. ale ked som bola v lete na detskej narodeninovej party tam mi jedna starsia pani rozpravala ze ona viazala syna do 9 mesiacov... moja este nema 9 mesiacov a uz chodi za jednu rucicku.

alca85
7. nov 2010

ja som dávala max. do 2 mesiacov, možno ani to nie a tiež väčšinou iba pred rodičmi, aby bol kľud a ešte v noci kvôli polohovaniu. Ja som s ňou v perinke vôbec nevedela manipulovať, stále mi ju rozkopávala (aj tú klasickú po nás) a kojenie v perinke mi už vôbec neišlo.

michaela80
7. nov 2010

ja uz nedavam do zavinovacky malu asi mesiac i ked stale sa mi tam vojde kedze ma len 4,5 kila ale v noci ked vidim ze sermuje tymi rucickami a budi sa na to tak pouzijem toto https://www.modrykonik.sk/fotoblog/michaela80/a... a hned mi pekne spinka..cez den ju mam na volno..no starsieho sme mali v zavinovacke a v perinke mozno 5 mesiacov lenze on bol narodeny v 31 tt

dusanab
7. nov 2010

Ja som používala zavinovačku asi tak mesiac, potom sa už do nej nezmestil a mne manipulácia s ňou teda vôbec nepripadala jednoduchšia, stále ho vyberať keď išiel papať (mne to bolo veľmi nepohodlné dojčiť keď bol v zavinovačke), stále mu trčali ruky aj nohy, proste pre mňa to bola len príťaž. Ak máš pocit že malinká je tam spokojná a tebe to tiež vyhovuje, dokedy chceš 😉 V poradni raz Dr hovorila že jeden chlapček sa dožadoval zavinovačky keď išiel spať ešte keď mal rok 😀

bay
7. nov 2010

Iba v porodnici ked ho zaviazali sestricky, ja som to nezvladla a trcali mu nohy ruky 😀 😀 😀 Doma bol bez.

denide
8. nov 2010

moja nebola v zavinovacke ani raz, rodila som ju v ang. a tam zavinovacky nie su

qwerty01
8. nov 2010

su aj v anglicku, ale len tie rychlo zavinovacky, tu som mala aj ja a maly v nej bol tak styri mesiace, lepsie sa mu spinkalo, ale nozky mu trcali 🙂

stvura
8. nov 2010

Pri starsom synovi som ju pouzivala asi do tretieho mesiaca. Zalezi vsak kvoli akemu ucelu ju pouzivas, ci ako doplnok, pre lepsiu manipulaciu alebo preto aby sa babatko ukludnilo, "nesibrinkovalo" rukami a pekne spinkalo.
Moje mladsie dietatko ju nepotrebuje, momentalne pouzivam len perinku na noc kvoli lahsej manipulacii, ale rucicky ma vonku {maly ich mal vzdy pevne zviazane a pritisnute k hrudnicku}.

filialka
9. nov 2010

Ahoj ja som mala maleho v perinke asi 3tyz a 6tyz lezal na nej v kociku a postielke. Nebol tam moc rad.

patatina83
9. nov 2010

ja som tiez syna mala kratko asi tak 6 tyzdnov,nechcl tam byt moc a narodil sa v lete,,tak sa aj polit...

lilix
9. nov 2010

nas profesor na prednaske povedal, ze vedci zistili, ze deti zavinovane su inteligentnejsie. vysvetlenie: ze ked su zavinute neminaju tak energiu na zbytocny pohyb rukami, nohami, ale ze ta energia sa vyuzije na vyvin mozgu. takze nam radil co najdlhsie zavinovat. 😨