Ako naučiť 3 ročné dieťa kakať do nočníka?

janajanajana
13. feb 2009

Moja trojrocna dcerka ma stale problem s kakanim do nocnika alebo WC. Bez plienky je samozrejme uz nieco vyse roka, s malou potrebou nemala nikdy problem, neodmietala ani nocnik ani WC, plienku nema ani pocas spanku. Avsak problem bol, ze odmietala sa vykakat do nocnika, takze na kakanie si stale vypyta plienku, a co je horsie, zvykla si kakat postojacky, co som ja samozrejme vobec za problem vtedy nepovazovala. Ale akokolvek ju vediem k tomu, aby sa vykakala do nocnika, uplne odmieta, skusila som uz vsetko mozne. Dokonca mam pocit, ze ona nevie kakat v sede, takze som skusila dat jej plienku a posadit na nocnik, ani tak sa nevykakala. Poradte, co robit, som zufala.

swajerova
3. okt 2012

@mtsl dakujem a dnes bola moja v skvolke a som stasne nahnevana na ucitelku pretoze mi moja janka povedala ze ju ucitelka zbila lebo sa vycikala vonku pod stromom ucitelka jej nedovolila ist nawc tak sa vycikala vonku ucitelka ju zbyla po rytke a tak ze mala rytku cervenu ako to mam riesit ja si nedam moju janku od niekej cudzej osoby bit porat prosim!!!! 😢

mtsl
3. okt 2012

@swajerova 🙂 pochybujem, že ju uč. zbila. Malej vysvetli že na cikanie je WC a nemá robiť potrebu tam kde sa deti hrajú.

swajerova
5. okt 2012

@mtsl dakujem ale mne to povedali deti ostatne a aj upratovacka pretoze moja janka sa pitala na wc a povedale uc ze nech vydrzi a pojdu uz vsetci dnu ako by si ti vydlzala janka jej 3 x hovoryla ze cikat chce a tam kde sa vycikala tak tam je len strom a zem tam sa deti nehraju

mtsl
5. okt 2012

@swajerova neviem, toto ja nevyriešim. naša škôlka je super, som veľmi spokojná, takže som nad tým ešte nerozmýšľala.

swajerova
6. okt 2012

@mtsl prosim ta porat mi ako mam mojej janke odobrat moč na kontrolu do skumavky lebo co som jej odobrala moc na kontrolu tak mi doktorka povedala ze nie je sterilny ja som ju dala vycikat do nocnika preliala som to do skumavky co mam robit

mtsl
6. okt 2012

@swajerova Opýtaj sa v lekárni, tam ti poradia - sú na to nejaké špeciálne sáčky. ja neviem ako dievčatku odobrať sterilne moč - nikdy sme to nepotrebovali.

rainee
6. okt 2012

Fuha baby no moja zacala sama cikat na nocnik od 1,5r. A od 2,5 r chodi sama na wcko, da si redukciu, vylezie, vycika sa, utre aj splachne, keby mi nepovedala ze cikala ani neviem 😉 podla.mna treba deticky ucit na nocnik cim skor. Ale moc odoberame tiez tak ze sa vycika na nocnik a prelejem to do skumavky,nikdy som nemala problem ze by bol nesterilny.

ined77
6. okt 2012

@swajerova ...buď ten nočník musíš sterilizovat anebo odchytit moč přímo do zkumavky...např. tak, že maličkou podržíš nad vanou a počkáš až se vyčurá 😔 .
sáček se dá koupit v lékárně, ale je s tím práce a ne vždy se to podaří napoprvé 😒 .
nás to čeká v pondělí...a jelikož malá nočník bojkotuje, budeme číhat nad vanou 😝 🙂 .

mtsl
6. okt 2012

@ined77 máš pravdu - to ma nenapadlo, baby cikali do skúmavky vo vani, keď sme potrebovali moč a vlastne aj ja 🙂
a chalanisku odoberieš moč ako nič 😀

ined77
7. okt 2012

@mtsl ...tak tak 😉 .tak hlavně ať se povede...mně i tobě 😉 😀 .

swajerova
9. okt 2012

@mtsl dnes som bola malej pre vysledky vsetko je vporiadku len pani doktorka nas poslala este deckej ginekologycke porat ako ju mam na to pripravit lebo pani doktorka povedala ze nesmie cikat rano ked ju bude vysetrovat dakujem

mtsl
9. okt 2012

@swajerova Neviem ti poradiť.

ojo
9. okt 2012

Ahoj, jen jsem nakoukla, ale nedá mi nereagovat
@swajerova tak učitelku bych pěkně rázně vyzpovídala, jak to bylo, že jsem se doslechla, že dala malej přes zadek, že se vyčůrala na trávu, možná i že mi to potvrdili děti a jestli bych z ní jen vycítila, že to udělala a že se vykrucuje, tak bych jí teda rázně řekla, že bych nerada, aby moje dítě bylo ve školce bito za něco, za co nemůže, když jí dítě řekne, že chce čůrat, tak se má dítěti přizpůsobit ona a ne, že se dítě bude přizpůsobovat tím, že bude zadržovat...hlavně je to nezdravé a že si taky klidně můžu jít stěžovat na vyšších místech...

swajerova
10. okt 2012

@ojo dakujem ti bola to pravda ze ju zbila ucitelka pretoze pani upratovacka to vydela aaj deti a preto som bola podat aj na ucitelku staznost pretoze je to podla mna normalne ked sa dieta vycika na travu tamkde sa ostatne deti nehraju aje tam len trava a chcela by som byt tvoja kamoska mozes mi pisat ucitelka mi na to neodpovedala ked som sa jej pitala ze preco to urobila ze ju zbila vyhovarala sa na to ze aby som si naucila malu curat riadne na wc a nie vonku a ze sa to nerobi ze je to neskusne a minule zase ked bola mala na velkej potrebe tak moja mala si este nevie tak riadne utriet rytku ta prisla domou cela okakana moja janka ucitelku poprosila aby je utrela rytku a uc povedala ze nech si to utrie sama

ojo
10. okt 2012

@swajerova no tak to je teda síla! to u nás vůbec neznám, tam i dětí krmí lžičkou, když neumí moc jíst....
stížnost je určitě na místě, nevím jestli má učitelka děti, ale jestli ano, tak je lituju, to musí mít doma drezuru...bych jí řekla, ať si bije svoje vlastní děti a jako učitelka se má chovat profesionálně a jestli to nezvládá, tak tuhle práci nemá dělat...určitě bych si stěžovala ředitelce a chtěla bych po ní finanční postih... a řekla bych, že jestli se to bude opakovat, tak to pustím do medií, právníkovi...no prostě bych to nafoukla, jak by se dalo, jen pohrozit, že jestli se to teda bude opakovat, tak budu chtít, aby jí vyrazili a toto bych řekla i té učitelce...takový člověk tam nemá co dělat...

swajerova
10. okt 2012

@ojo dakujem ti a dakuje ti aj moja janka

swajerova
10. okt 2012

@ojo ahoj moja janka ma 5 a pol roka a ja mam24 rokou a ja sa chcem spita ci je mozne ze moja janka moze dostat menzes v 9 rokoch co je na tom pravdy lebo ja som menzes dostala v 14 rokoch

ojo
10. okt 2012

@swajerova samozřejmě může...tohle nezávisí na ničem, to má dáno přírodou do vínku, kdy se to stane..

swajerova
11. okt 2012

@ojo ahoj porat mi ako to mam janke zacat vysvetlovat a pripravovat ju na to ze bude mat menzes ja ked som prvi krat dostala menzes tak ja neviem vsetko mi to po prvi raz robila mamina ako jej mam prvi krat utriet posvu od vytoku dakujem ti pa ahoj

moon1979
11. okt 2012

@swajerova a z čoho to usudzuješ, že by práve v 9 rokoch mala dostať menzes?

swajerova
11. okt 2012

@moon 1979 preto lebo dnes som bola u deckej ginekologicky a povedala mi to ked ju prehliadala lebo ma problem z hormonami uz jej zarastaju genitalie

moon1979
11. okt 2012

@swajerova v piatich rokoch už zarastá? ale veď keď je problém s hormonami tak sa to snád dá riešiť ... sme v 21.storočí

ojo
11. okt 2012

@swajerova no v tomhle asi moc neporadím, mám kluky...to musíš sama mateřským citem...no asi bych počkala na situaci, kdy se sama zeptá, odkud se vzala, tak jakože i k tomu nebo kdyžby třeba náhodou objevila vložky, tak že na co to je a vysvětlila bych to popravdě...dle mého v tomhle matka sama vycítí, kdy je správný čas něco vysvětlovat...

swajerova
11. okt 2012

@ojo dakujem ti a chcem aby si bola moja kamoska a pisali si o vsetkom ahoj

swajerova
12. okt 2012

@ojo ahoj ako sa mas ja sa mam dobre a som tehotna som 3 mesiaci a asi to bude chlapcek ti mas chlapcou ako sa o pohlavie chlacou treba starat pitam sa to iba teba a mozes tak mi napis

swajerova
14. okt 2012

@ojo ahoj odpis na spravu

lucinenka001
25. okt 2012

KOČKY VY NEVIDITE VED TA SWAJEROVA SI Z VAS SRANDU ROBIIIIIIIII, BOZE BABY.

matka7865
25. okt 2012

ahojt a ja som si myslela ze z kakanim mame problem len my aj nasa mala robi presne toto iste nevykaka sa kym jej nedam plienku a ked jej poviem ze ju nemame tak zatne ten svoj maly zadok postavi sa na spicky a prechadza sa po byte kym ju too neprejde takto mi to robila 4 dni no a na 4 den ju dobre neroztrhlo co mala taku tvrdu stolicu uz sme aj my doma zufaly vybrala mi 4 sirusy dufalak a aj tak nepomohol neviem uz co robit som bezradna a na nocnik nie a nie sadnut

mariannkkaa
25. okt 2012

a skusali ste posadit ju na zachod? skuste jej kupit taku tu redukciu, aby neprepadla nech tam pekne sedka a mozno sa jej to zapaci 😉

mailli
25. okt 2012

@matka7865 já ti můžu poradit jen jedno - dej jí čas... asi 2 měsíce jsem teď řešila obdobný problém. malá si krásně řekla, že chce na malou a třeba i chviličku vydržela (když jsme jeli autem a musela jsem rychle najít místo, kde můžu zastavit). ale bobek dělala zásadně jen do plínky a nebo do kalhotek, když plínu neměla (dávám jí ji jen na spaní). koupili jsme redukci na záchod, klidně tam vysedávala, ale nic z toho nebylo, i když na ní bylo vidět, že potřebuje. a najednou ze dne na den si začala říkat. sice to je třeba stylem 5x planý poplach a až po 6. se povede a někdy se stane, že to prostě říct nestihne, ale zůstala jsem zírat. když zvládne udělat bobek do nočníku, tak dostane 2 lentilky (ať si říká kdo chce co chce, tak z nich má stejnou radost, jako já z toho bobku v nočníku). když se to nepovede, tak ji nehubuju, jen jí řeknu, že jsem smutná. ale víc to neřeším. snad jsem ti trošku pomohla, i když mi je jasný, jak tě musí štvát odpověď typu "dej tomu čas" - mě samotnou tahle rada předtím skoro vytáčela... 😔 🙂