• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ako odnaučiť 2-ročné dieťa piť v noci 3 fľaše mlieka?

3. apríla 2017 
uz to ani ja neriesim....dam malemu mliecko, ozaj a kolko malej davas v noci???
28. sep 2013 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@evinkag 180ml Aptamil alebo Nutrilon nas,to j jej davka uz polroka ci cez den ci noc 180ml
a neobtazuje ma to...mam nachystane v termoske prevarenu vodu a lucku studenu a len zmixujem,ja som rada ze mi tak pije boli dni cca 2tyzdne dozadu ked jej sli zubky ze jst nechcela noiiic aleze nic a to je jedak,a aspon pilsa mliecko miesto toho plus cistu vodu,tak som rada
28. sep 2013 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fidka79 davat mlieko dietatu, ktore uz ma zuby, v noci nie je spravne pre jeho chrup. Ak neberies ohlad na to, ze v noci ma oddychnut traviacka aj mozog, tak hadam aspon to, ze mlieko obsahuje cukry, ktore v puse sposobuju zmenu ph a narusaju sklovinu. To znamena, ze dietko, ktoremu s dobrym umyslom robis mliecko 3x v noci tym v podstate trpi. Je naucene jest, tak si to pyta a je na rodicovi aby zasiahol a naucil ho to, co je pre neho spravne. Hlad zazenie pocas dna, v noci sa zaludok potrebuje vyprazdnit a oddychnut si. Ak je v noci dieta smadne, treba mu ponuknut vodicku. Cistu. ta jedina nenarobi v puse paseku.
28. sep 2013 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@evinkag tvoja pediatricka si to asi nevysala z palca. Organizmzus dietata potrebuje v noci spat a nie jest. To ze sa dieta budi je tzv nauceny hlad a je na tebe ako matke, aby si dietatko od toho oducila. Nemozes predsa povedat, ze ked chce, asi je to spravne.. To ked v troch rokoch bude chciet na obed cokoladu, tak to bude spravne? Alebo v puberte alkohol? Od toho su predsa rodicia, aby dieta usmernili a vychovavali.
28. sep 2013 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@hameeda nejde o nocne vstavanie ale o to, ze tym dietatu v podstate skodis. Kazi si zuby, zaludok je zatazovany, mozog si neoddychne, kedze nema neprerusovany spanok. Nic z toho nie je pre dieta prospesne. Takze tato obetavost vobec nie je na mieste, je pre deti dokonca na skodu.
28. sep 2013 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@monyccka aha segrina mala 1vy zub v 3m cize od 3m ju trebalo nechat tak celuuu noc leeebo to nie je spravne sa zobud...syn mal 1vy v 5m a dcerka v 7m a napriek tomu pili v noci mliecko...a zuby ma syn v poriadlu a ma pomaly 5r :wink: a pil urcite do 2r aj v noci mliecko aj ked nie kazdu noc...mnoo a porovnavat alkohol v puberte a potrebu mliecka v 1-2r tak wake up...sa zobud,ja nie som za skakanie po hlave ale ked vidim ze to jedine dcerka v noci ziada a vidim ze ked sa napije mliecka ze nevymysla tak preco jej odopierat...
28. sep 2013 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monyccka mno ja tomu hovorim matkina pohodlnost kedze od roka nevstavam,LEBO tabulky mi povedli ze musi spat celu noc tak si plac ja nevstanem aby som ta nerozmaznala mnuz chuda tvoje dieta
28. sep 2013 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monyccka a ze nocne vstavane smodi zaludku neprespate noci normalne ziram kkks..takym ani deti netreba
28. sep 2013 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hameeda, nie som zastanca toho aby miminko v noci nejedlo, ale nie take velke dieta. Preco? Pretoze zatazujes oblicky dietatku, aj zaludok potrebuje oddychovat. Ale ak ti to pediatricka schvaluje, tak som ticho. Je to vec kazdej matky, len ja by som uz po prvom, max. 2. roku pravidelne urcite nedavala.
28. sep 2013 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fidka79 skus jednat trosku slusnejsie. Samozrejme nie je mozne porovnapvat potreby trojmesacneho babatka a dvojrocneho dietata. Okolo siesteho mesiaca veku dietata sa upravuje rezim dna na viac menej dospelacky. V zmysle spania a bdenia. Ze teda dieta ma hlavny spanok v nocnych hodinach a niekolko doplnujucich v dennych hodinach. V tomto case je v poriadku, ked dieta v noci prestava prijimat potravu. Svoju potrebu vie dostatocne saturovat pocas dna a nie je nutne to doplnat v noci. Samozrejme neznamena to, ze v 6tich mesiacoch treba vsetky deti zaradom odstavit od nocneho jedenia. Je to individualne, no napriek tomu potredbne. Urcite by rocne dieta malo prespat noc. Je to pre jeho dobro, nie pre pohodlnost matky. Takze to, ze dietatu mliecko "neodopries" a v noci ho dostane napriek tomu, ze ma viac ako rok nie je pre jeho dobro. Skodis mu tym, ci sa ti to paci alebo nie. Hlavne pokial ide o mlieko umele. Materske mlieko je trochu iny pripad. No v roku je aj tak cas na postupne oducenie od nocneho dojcenia. Porovnanie si zjavne nepochopila, nebudem to dalej rozvadzat.
28. sep 2013 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@fidka79 nikde som na teba neutocila ani ta neurazala, bud natolko ferova a prestan s tym aj ty. O rozmaznavani nepadlo ani slovo, tak neviem o com pises.
28. sep 2013 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monyccka a cim mu skodim?mozes mi napisat?ked po roku dostane ajv noci mliecko?
28. sep 2013 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monyccka, suhlasim so vsetkym, len skoda, ze nocne stravovanie a nocne budenie, nie je vzdy prepojene. Moja daaaaaavno nejedla a v noci sa budila aj 5 krat. Ale inak suhlas.
28. sep 2013 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fidka79 napisala som to niekolkokrat. precitaj si moje prispevky este raz, ak potrebujes. Nebudem sa opakovat.
28. sep 2013 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katka1981 to je uz na inu temu. Spanie je zlozity proces a pre deticky je niekedy tazke naucit sa same zaspat, tj v noci nevyzadovat asistenscne sluzby rodica ;) ale sa len otocit na druhy bok a spat dalej. Kazdopadne nocne jedenie nie je pre deti prospesne. Budenie je u niektorych beh na dlhe trate, ale aj to sa da odstranit. hlavne u deti starsich ako jeden a pol roka je to uz aj o komunikacii, dosledkoch, doslednosti, ritualoch atd... ale opakujem, to je ina tema a urcite nie jednoducha. Pri jedeni nie je o com. To proste treba zrusit a nahradit vodou, vela inych zdravych moznosti nie je.
28. sep 2013 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monyccka: ja som tiež pila mlieko z fľaše do 5 rokov v noci a nemám žiadny problém ani s obličkami ani so žalúdkom a do zubára chodím len na preventívky kde mi aj tak stále povie všetko ok, mám 30 rokov a za sebou 5 pôrodov a zuby mám v úplnom poriadku bez kazov, a to som fajčiarka, na druhú stranu poznám deti, ženy, ľudí ktorý mlieko v noci na fľašku nepili a zuby majú v katastrofálnom stave, tiež poznám ľudí kotrý mieko na fľašku v noci nepili a manú problémi so žalúdkom, vy takých nepoznáte????? ja som zuby, a žaludok zdelila po otcovi :slight_smile:, ten ma teraz 62 rokov a tiež má všetky svoje zuby, myslím že dve alebo tri má blombované, inak ok, žaludok máme tiež v pohode môžem pomiešať všetko dokopy a nič mi nie je......môžno až príliš niektoré mamičky dramatizujú
28. sep 2013 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
To že ročné dieťa musí prespať celú noc to budem mojím deťom čítať pred spaním :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Moja staršia ešte v troch rokoch sa budila minimálne 2 krát za noc a mladšia je rovnaká. Prvá v noci tak od roka nepila druhá ano. Takže v tom to asi nebude.
28. sep 2013 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@monyccka kedze si taky expert na nocne spanie, daj navod ako na to....ako mam vysvetlit 22 mesacnemu dietatu, ze nema chciet jest, ale ma spat....
28. sep 2013 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
tak mne mal syn rok a pol a za noc dal 7 flašiek...na vonok to vypadalo ako neriešitelna situácia...ale riešiť sme to museli lebo rano vždy prečuraný až na madrac...tak sme sa rozhodli a trvalo to dva dni a už prespí noc bez flašky...proste na zaspavanie sme mu nedali...reval ale nosili sme ho utišovali a po dlhom boji zaspal a vždy ked sa zobudil nosili sme ho upokojovali...2 noci sme nespali ale stalo to zato...bol to len zlozvyk...teraz sa v noci ani nezobudí...šťastný sme aj my aj on... :grinning:
28. sep 2013 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@martuska75 :grinning: :grinning: :grinning: mnoo musis ich nechat vyplakat,az od placu zaspia a naucia sa bodaj by nie...super taktika :wink:
28. sep 2013 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zeny, nechat plakat od hladu? A oni nedostavaju veceru? Ved si uvedomte, ze ked krmite deti este aj v noci, kedy si organizmus ma oddychnut? Travenie a aj mysel, ved ked sa v noci stale budi, tazko zvladne aj hlboku fazu spanku ked naozaj oddychuje.
Musite rozdelovat medzi potrebou a zlozvykom. U dvojrocneho dietata to je uz jednoznacne iba zlozvyk.
A dvojrocnemu dietatu normalne poviem a vysvetlim. A hotovo. Ze bude dva vecery plakat? No a co, ved ja som rodic od toho aby som dieta usmernovala v JEHO prospech.
28. sep 2013 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@monyccka mnoo ako pisala haemeda genetika dievca genetika a celkovy zdrav stav,LEBO sa mozes super stravovat podla teba napr raw alebo ooovocia zeeleniny a aj tak ochories skor ako niekto co je braky masom a nedietuje :slight_smile: mozes mat suuuper zdravy zivotny styl a aj tak schytas nevyliecitelnu chorobu a zomries skor a babicka ktora sa dozije 110 r na otazku co robila ked sa tak dlho dozila povie pila som polku denne a jedla slaninu kapustu ziadmne zdrave staravovanie a dozila sa 100r,nehovorim ze mas navstevovat fast foody too uz je uina kava,tiz sa snazim ovocie zekleninu zaradovt do jedalnicka deti nas ale sme masovi milujeme maso a nehanbime sa zato,a ze moje dieta chce pit mliecko aj v noci ju nenecham vyplakat akonahle ho vypije spinka takze nemyslim ze vymysla :wink:
28. sep 2013 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@briketa mnoo a teba ked chyti vecer noci hlad tak ti zamkneme chladnicku :wink: lebo nonono po 8mej sa neje :wink:
kolko znas zienky sa napchava aj o 10tej vecer alebo len zobka,ale ked to chcu deti taak nie to uz nioe lebo po 8mej spat a do rana najlepsie 8mej tka viete co zienky dufam ze ani vy po 8mej nejete nepijete ani vase polovicky cize po 8mej vecer ziadne jedenie pitie a potom nech sa paci vyzadujete aj po vasich detoch :wink:
28. sep 2013 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fidka79 ja teda v noci nevstavam aby som jedla. rovnako nevstavaju moje deti. Nepokladam za spravne podporovat zlozvyky ako je nocne jedenie. Nepisala som o zlozeni stravy, o raw ani o ooovoci a zeelenine. Chorobnost a genetika su jedna vec, nocne jedenieu dvoj a viacrocnych deti druha. To prve je ovplyvnitelne tazko, to druhe staci chciet a tiez rozumiet preco to od dietata chcem.
28. sep 2013 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@evinkag daj si do vyhladavaca nocne spanie a citaj. urcite najdes dostatok navodov ako na to. Jednoznacne je 22mesacne dieta dost velke na to, aby chapalo rozdiel medzi dnom a nocou. Ze sa v noci spi, ze v noci spia ludia, zvieratka, veci..zahrame sa vecer spolu na uspavanie flasticky, urobime jej postielocku, v noci ked sa jej bude dozadovat, ukazeme, ze flasticka spi a musime byt tichucko aby si oddychla a rano nam doniesla mliecko.. co ja viem, ved si matka, improvizuj....toto je len napad, nie jedina mozna cesta, aby sme sa rozumeli. A este jedna dolezita vec, ak dieta papa cez den, v noci nie je hladne! Je len naucene jest- rovnako ako dospelaci, ktori su zvyknuti pri telke jest chipsy. Nejde o hlad, je to ZVYK! Takze bud preucit na iny zvyk, alebo ho proste zrusit. Je to V PROSPECH dietata.
28. sep 2013 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@fidka79 ja neviem ako ty, ale ja v noci (po 8ej) rozhodne nejem.......ked mas vyvazenu stravu po cely den, tak tato nocna potreba v zdravom organizme nie je, telo potrebuje aj dlhsi cas na travenie, nei aby sme ho aj v nosi zatazovali (a dieta od 2 rokov je na tom rovnako......)......aviem, ze u syna to tak bolo.....vle a je o zvyku, nie o hlade......(ja ani nepijem, ani moj syn....aj ekd toto mzono skor pochopim....ale od smadu je voda a nie flasa mlieka).....moj nazor
28. sep 2013 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@fidka79 nie, to nie je hlad ako potreba ale zlozvyk, ktory dietatu narusa spanok. Dvojrocni potrebuju cca 10-13 hodin spanku 24 hodin denne. Maju styri fazy spanku, ktore sa striedaju rychlejsie ako u dospeleho, preto ich potrebuju viac. Cim viac sa dieta v noci budi, tym viac stresuje organizmus, vratane mozgu. Nervova sustava je este uplne nevyvinuta, preto potrebuje dlhsie nocne zotavovanie. Zaludok sa pri vecernom jedle pred spani uz dokaze naplnit tak, ze to postacuje az do rana.
Jest v noci je zlozvyk. Spanok je cela veda. My to vieme, deti nie. Preto je nasou povinnostou usmernovat spanok tym spravnym smerom.
A v noci chladnicku naozaj nevyjedame, nikto z nas. Ked je cas spat, ide sa spat.
28. sep 2013 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@monyccka a ked pracuje niekto v nocnych?to mam celu nioc hladovat?lebo to je kraasna poviedla v noci nejest ale niekto musi pracovat aj v noci aby sa zvysok ludstva dobre citil :wink: a vedel ze sa mzoe aj v noci spolahnut ci uz na zdravotnikov poziarnikov policajtov atd atd...
28. sep 2013 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tvoje dieta pracuje v nocnej?
28. sep 2013 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@fidka79 tvoje dieta pracuje v nocnej? lebo tu sa bavime o jedeni POCAS spanku u DETI! To je dost rozdiel od pracujucich ludi :slight_smile:
28. sep 2013 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok