Ako odnaučiť 2-ročné dieťa piť v noci 3 fľaše mlieka?

loren
11. máj 2009

ako odnaucit dcerku 2 rocnu aby v noci nepila tri flase mlieka ,skusala som znizit obsah no pytala si viac a ked som ju skusila uspat v noci po prebudeni na mlieko tak to skoncilo revom a nakoniec som jej aj tak musela dat

mirkaa1111
21. jún 2016

@evittam To mas pravdu ale este nema 3 roky tak hadam za 3 tyzdne kym bude mat tak to dame ja aj moje dieta

mirkaa1111
21. jún 2016

@tajka1986 no napisem ty presne rano o 7 papa prazenicu desiata roztek z jogurtom obed polievka a perkelt a olovrant puding

evittam
22. jún 2016

@mirkaa1111 A večera? Len to mlieko?

katriona1
22. jún 2016

.

mirkaa1111
22. jún 2016

@evittam nie perky dva a 250ml mlieka ( 1 flasa )

lexilaracroft
5. júl 2016

@loren jednoducha rada. Zacni jej v noci miesto mlieka davat cistu vodu. A vecer poriadne napapat. Mliecko jej chuti uz len z principu a to co jej chuti by pila do nekonecna. Ulahcis si robotu a nebudes muset tolko prebalovat. Mam to overene. Moja ma ponad dva roky. Da si dva tri glgy vody len na uhasenie smedu a prebalujeme v noci iba raz alebo vobec. Dolezite po 6 hodine vecer uz ziadny caj.

henikav
5. júl 2016

Baby pozor na nocne mliecko, nam sa vdaka tomu pokazili zubky. Teda ak nevstavate po mliecku zakazdym zubky umyvat. U nas sa zubky umyli a mliecko bolo potom na zaspinkanie, myslela som si ze mliecko neublizi a veru ublizilo a zubarka sa ma rovno opytala ci nocne mliecko, lebo ze s tym za nou chodi najviac rodicov

timea7
5. júl 2016

@henikav písala som to v inej téme, skoro ma zožrali...

henikav
5. júl 2016

@timea7 ach jaj, mrzi ma to, no ale vies, konik.... Len preto som to pisala, lebo ked sme si to odtrpeli my, podla nasich skusenosti uz nemusia ine deti, ale kto si nechce dat poradit nemusi

slavka79a
1. apr 2017

Vidím že nie som sama s tým problém a tak tiež chcem dcéru od naučiť aspoň od mlieka už keď nie od čaju vypije 150ml pred spaním a potom ma 2x fľaše po 150ml mlieka a plus 2x fľašu s čajom po 250ml. Je to normálne toľko piť? Ma 2.5 roka v škôlke určite toľko nepije ale doma ak je veľa čaju pije a keď ide spať samozrejme treba plienku ale rada by som ju od naučila ale asi najprv musím to pitie potom ta pkienka🤔

maslenka
3. apr 2017

@slavka79a no v škôlke zistila, že tam kývať s učiteľkou nemôže, no s tebou doma áno. Nechápem, na čo má 2,5 ročné dieťa fľašu. Vyhodiť, v noci ponúknuť maximálne vodu a vybavené, trochu si poplače a je po probléme. Deti robia iba to, čo im umožňujeme.

lolalita
3. apr 2017

Ja som to u 15 mesacneho riesila tak, ze najprv som ho tyzden budila o pol noci s flaskou kase a potom uz vydrzal do rana, potom som mu tu kasu davala o 22. Teraz vypije kasu medzi 20-21 a dam ho spat a spi do 8. Uz tak fungujeme necele tri tyzdne. Predtym pytal flasu o polnoci, okolo druhej a okolo piatej. Konecne sa vyspim.

silvitita
3. apr 2017

@loren Ja mám skusenosť s dvoma deťmi s týmtp a najučinejšia rada je NEDAŤ !!!!!! ak nechceš aby plakala tak jej to v klude daj a budiť a pýtať bude stále 😒 pri 1 dcérke to boli 3 novi plaču ponukla som jej iba čistu vodu ,ale samozrejme to nebolo také chutné😝 na 4 nocju to prestalo baviť vstávať kvoli vode a čudij sa svetu prespala celu noc a pri synčekovi to boli 2 týždne mrnčania vreskotu a plaču , le neppvolila som sj ked som bola najzufalejššia a myslela si ,že iž si to hodím🙏 tiež už prespí celu noc a má tiež 2 odučala som ho tento rok v januári no hlavne neponukaj jej ako náhradu nič iné okrem vody!!!! Hladná nieje a ked aj nauči sa ti pekne napapať pred spaním . Držím palce a pevné nervy 😉

silvitita
3. apr 2017

pozerám ,že stará téma😂 no neva možno sa to niekomu hodí😅

lns
6. jan 2018

@janada
@jana ako sa dokaze dieta samo naucit na kakao, snad vy ste ho naucili na kakao. Je logicke , ze si vyberie chutnejsie a sladsie...

marthuska
6. jan 2018

@slavka79a kks zeny, ak je dieta ok, ako toze ma ako 2,5ročne plienku?? V noci piju iba babatka do pol roka. Velke deti, pokial su zdrave a nie je zrovna hitz, maju prespat celu noc

janada
7. jan 2018

@lns no ono v dvoch rokoch obyčajne dieťa jedáva všetko,takže si aj vyberá čo mu c-hutí.Ale verte,že z týchto problémov už dávno vyrástla,pomaly riešim pubertu, a to čo bolo pred cca 8-rokmi ma už netrápi😉

slavka79a
7. jan 2018

@marthuska no vidíš aj niektoré ženy majú také deti že este ma plienku v noci ich dieťa . Začala mi chodiť do školy ešte nemala 2 roky a nebolo tam ani jedno dieťa ktoré by spalo bez plienky dokonca tam boli deti co aj cez deň mali plienky tak že nie je na tom nič divné síce toto bolo písané dávno už ma viac ako 3 roky ale ešte v noci nespíme bez plienky iba pri popoludňajšom spánku . Tak ako sa sama rozhodla že nebude nosiť plienky cez deň tak sa aj sama rozhodne kedy môže spať večer bez plienky . Nátlak na dieťa neuznavam preto že teraz ma vďaka tomu strach zo stolice . Asi toľko chcela radu nie kritiku.