Ako odnaučiť 5 mesačné dieťa od cmúľania prstov?

adnrea
13. jún 2012

Baby poradte čo by pomohlo odnaučiť môjho syna od cmúľania palca? 😉

ined77
13. jún 2012

ahojky 🙂 ,
a proč ho to chceš odnaučovat?...nejspíš ho to uklidňuje, tak jako dudlík 😉 .
navíc takhle poznává sám sebe, je to normální vývoj 😉 ..
můj synek 3,5r si ještě dnes občas žužle prsty 😅 ...tady už se ale snažím vysvětlovat něco o hygieně a pod. 😉 .

garfie
13. jún 2012

Dávat mu dudlík, ten jednoho dne vyhodíte...ale prsty ne. Moje kamarádka si cumlala palec ještě v patnácti!!!

renkakl
13. jún 2012

zatial to nemusis velmi riesit. Ak si cmula prstek cez den, tak mu podaj nejake hryzatko, v noci cumlik. Nas maly to prestal robit ked mu vysli prve zubky. 🙂

adnrea
autor
13. jún 2012

@ined77 no práveže preto, lebo nechcem aby si cmúlal prsty tak dlho.
@garfie dakujem za radu ale moj syn dudlik odmieta. len ked zaspavava tak ho chce ale inak nie
@renkakl dakujem 🙂 skusim to s tym hryzatkom🙂

slundo
14. jún 2012

je brzo ho to odnaučovat 🙂 Nech ho zatím být, uvidíš jak to bude pokračovat, ale v kojeneckém věku je to přirozené 🙂

katren
14. jún 2012
lalilovka
14. jún 2012

@adnrea z vlastnej skusenosti odporucam, urcite s tym nieco rob, skus davat radsej dudlik, alebo hryzatko, alebo odputat inac pozornost. Ja som to zial radikalne neriesila a moja dcera si stale cmula palec ☹ ...teraz sa s tym uz fakt nic neda robit...rozhodne nepocuvat rady, nechat to tak, raz z toho vyrastie.

luciferkax
14. jún 2012

Ja by som na tvojom mieste skúsila naozaj hryzátko alebo naučiť na cumlík, môj si síce hrýzal celé ručky, ale to mal len také obdobie. DOdnes mám pred očami bratove rozmočené palce, odvtedy sa snažím, aby to moje deti nerobil..

anjelicek26
14. jún 2012

Nas ma palec doteraz a nejako mi to nervy nepije 😀 Asi som cudna 😀 Ale vdaka tej veci je to maximalne kludne, spokojne, stastne a dobre spiace dieta...

ritusuk
14. jún 2012

5m dieta od palca neodnaucis, ono nebude chapat preco mu vytrhavas prstok von a da si ho tam zas a zas...deti to ukludnuje, hlavne ked nemaju dudel...moje dudel nechceli od sameho zaciatku, co som sa ja natrapila s cumlikom, skusali sme vselico a nic. Tak palcuju 😀 A mna to netrapi. Aj na to pride, ale u tak malych babatiek je zbytocne sa nad tym pozastavovat podla mna...

hajajanka
15. jún 2012

5 mesacne dieta cmula vsetko, co je v dosahu. Tym, ze vsetko ochutnava (vratane palca), sa uci o veciach, ktore su okolo neho. Ver tomu, ze kazdy z nas si cmulal palce na rukach a niektori aj na nohach a sme tu. V 5-tich mesiacoch je to uplne prirodzene. Ked bude mat rok a budes vidiet, ze ma palec non-stop v ustach, tak treba odnaucat (odputat pozornost, ponuknut inu alternativu). 5-mesacne babatko moze mat problem so zubkami a prsty v ustach mu sluzia aj na potlacenie bolesti. Hryzatko niekedy nepomoze, lebo prstymi moze regulovat tlak na dasienka a hryzadlom nie.

Takze zatial neries.

adnrea
autor
17. jún 2012

@katren NEPOUČUJ MA TU DOBRE? "milujem " také inteligentné odpovede.