Ako odnaučiť syna od plienok v noci?

simanska
21. jan 2011

milé maminky prosim Vás poradte mi ako mam odnaučit syna v noci od plienok.ďakujem všetkým

babulina
21. jan 2011

pred spanim nechat vycikat, a potom som malu davala vycikat ked sme isli spat my (tak okolo 11h), potom som to posunula na 2hod (som kojila tak nebol problem vstat) a nakoniec sme nedali vobec cikat, cele to trvalo asi mesiac,a v den ked sme jej nedali plienku na noc, sme vymysleli rozpravku o plienkovej vile co zoberie plienocky a da malym detom lebo vila vie ze nasa princezna uz plienocku nepotrebuje 🙂

moncicak.as
21. jan 2011

My odnaučujeme ted, a vzniklo to úplnou náhodou, když jsem klukovi (2 roky) zapoměla dát na noc plínku...Už 3.noc spí bez plínky, před spaním vyčůrat, v noci ho vzbudím a jde se čůrat a zatim se nepočůral, snad to nezakřiknu...Podle mě to chce zkusit a uvidíš, zda to bude o.k, nebo se bude ještě cvičit... 🙂

simanska
autor
21. jan 2011

dakujem...ale moj syn spi akodrevo...budem musiet si davat v prvych nociach asi budiky ...

babulina
21. jan 2011

@simanska -nasa tiez je tuha, v takom polospanku som ju prenasala, a musela stale pridrziavat inac by spadla 😅

simanska
autor
21. jan 2011

no presne...ja tiež syna v polospanku inač by asi cely spadol do zachoda---budem musiet už začat....mal už 4!

simanska
autor
21. jan 2011

inač cez den uplne v pohode..už davno nema plienku...budeme to musiet skušat...a bože ked mu navečer najviac chuti pit....

majka508
21. jan 2011

@simanska Nám všetci radili okolo,že je to najlepšie naučiť spolu naraz a nám sa to chvalabohu podarilo,keď sme mali dva rôčky a dva dni,kúpili sme Majke jej novú vlastne prvú postielku a tiež sme rozprávali o plienkovej víle rozprávky a že do novej postielky sa predsa nepocikáme a tak som ju asi dva týždne v noci dávala na nočník,ktorý bol vedľa jej postieľky a potom dvoch týždňoch som zistila,že keď som ju už chcela dať na nočník,bolo v ňom už nacikané a to mám naozaj jemný spánok,že som to teda nezistila,že kedy???Držím palce,verím,že sa to čoskoro podarí.

simanska
autor
21. jan 2011

@majka508 ďakujeme Majka...

melpomene
21. jan 2011

moja teta to teraz pred vianocami vyriesila s mojou 4 rocnou sesterkou tak, ze ak do vianoc bude v noci bez plienky tak jej jezizko donesie darcek navyse (a to jej povedala niekedy v novembri)...a podarilo sa...mozno treba nieco skusit vymysliet aj na tento sposob 😉 ale ta plienkova vila znie tiez super ;)

katy1979
21. jan 2011

my sme bojovali s nocnymi plienkami od augusta. obcas som to vzdavala lebo mlady muz aj napriek tomu ze som ho v noci davala na nocnik sa pocural. on si striedal dobre obdobia s mokrymi obdobiami. postupne sme ho davali uz iba raz za noc cikat t.j. ked som isla spat ja a teraz ho nedavam vobec. na zaciatku spal aj v mokrom. vobec sa na to nezobudil, neskor zacal plakat aspon vzdy po. potom zasa plakal pred a teraz uz vydrzi celu noc a este ho velakrat rano musim nanutit nech ide cikat. a tiez pije vecer najviac este k tomu aj mlieko. jaj a zredukovala som mu mlieko z 220ml na 150ml.

dadkaa
23. jan 2011

my sa tiež trápime s týmto problémom. no zaujímalo by ma čo je lepšie: dať v noci plienku alebo nie ??? nech sa pocika a je mokra alebo jej davať plienku???

ivett1
23. jan 2011

ahoj...aj my sme uz cez den bez plienok, aj vonku a v noci sa snazime oducat...len, klasika teraz sme ochoreli, tak to nema moc vyznam...lebo mi je luto budit ho cikat, ked v podstate nespi a kasle celu noc ☹...ale dufam, ze ked mu to prejde...tak sa chyti a budeme pokracovat...presne tak ako radili mamicky...cikat pred spanim...v noci (aj dvakrat-ak sa podari🙂) a nadranom...a potom uvidime ...inak, ja som si pre istotu kupila do postielky taku umelu "plachtu" a uz sme ju aj vyskusali, predtym ako nas suhajko ochorel a celkom dobre to dopadlo...pocikal sa sice, ale madrac bol OK, tak som len vymenila plachtu a bolo 😉 ...vyborna vecicka

dadkaa
23. jan 2011

ivett1 takze v noci plienku nedávaš??? lebo viem že keď sme odúčali cez den, bolo lepšie tu plienku nedať, potom to išlo rýchlejšie no neviem či je tento spósob dobrý aj na noc...

tinki
24. jan 2011

a my už pekne cez deň nepotrebujeme ani keď spíme, ale v noci ak nedáme plienku, tak máme mokro..A ak dáme, tak nič. A budiť malú nemôžem, lebo keď otvorí oči, potom aspoň dve hodiny nemôže zaspať..tak to nechcem riskovať.. 🙂 😅

ivett1
25. jan 2011

@dadkaa ...v noci som uz nedavala ...ale, teraz zasa davam 😖 , lebo ako som uz spominala je chory...ale moja svagrinka, ked oducala od nocnej plienky, tak davala az niekedy po polnoci (oni byvali "dlhsie hore" ako my 🙂 ) kvoli rannemu cikaniu, lebo maly ju vzdy predbehol... takze ho nestihla dat rano na nocnicek
....a sorry, ze odpovedam az teraz, ale blbne mi MK (alebo PC?...)

ivett1
25. jan 2011

@tinki ...a vzdy sa ti malicka zobudi?...lebo nas Stevi bol v polospanku, ked som ho davala v noci na nocnicek... 🙂 (len som ho ticho bez slova vybrala z postielky (asi o 10-tej vecer a potom medzi 5.30-6.00 rano), pockala kym sa vycika...musela som ho pridrziavat, lebo by padol z nocnicka a sup s nim do postielky...
...inak dcerka bola bez plienok (aj v noci) uz od dvoch rokov ...ale mozno je to tym, ze je "letna"... 🙂

tinki
25. jan 2011

@ivett1
Veď to, že sa stále zobudí...no a napríklad včera v noci...spala a zaregistrovala, že sa pocikala do plienky...tak na mňa kričala, že mamííí som sa pocikala...tak som jej dala dole plienku...potom sme hodinu ležali v posteli, škrabkali ručku, bruško a nakoniec zaspala..ale potom som už jej do rána nedávala plienku a bola suchá...no neviem, nejako to dúfam, už zvládneme..druhé dieťa na ceste, nebudem ešte dvom deťom plienky kupovať, však... ☹

ivett1
25. jan 2011

@tinki ...oooo, tak ste uz pokrocili, gratulujem...este par dni a je to v suchu 😉 ...mozno by ste mohli vydrzat uz celu noc bez plienky... len si treba pripravit nieco na prezlecenie (ked sa nahodou pocika...) a skus dat (teda, ak este nemate...) bud tu podlozku z pvc, alebo mozno aj tu hygienicku jednorazovu podlozku, ktoru si berieme do porodnice 😉 (ved vies, myslim tuto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6309290) ...a drzim vam palce (aj nam 😅 )

kakajka
26. jan 2011

ahojte dievcata, aj my chceme skoncovat v noci s plienkami, len som zvedava ako, lebo aj cez denny spanok sa raz za tyzden pocika.. a po noci ma kolkokrat tu plienku taku tazku, ze neviem ci necika do nej vkuse 😅 my sme mali problem oducit ho aj cez den, vyslo az na treti krat, mal vtedy uz skoro dva a pol roka a teraz ma tri a chcela by som to stopnut, lebo zacal chodi do skolky a obcas mi davaju aj tam domov mokre pyzamko 🙂
ako ste si s tym poradili vy? len budit a budit, co? 😒

ivett1
26. jan 2011

@kakajka my sa tiez snazime spinkat v noci bez plienok a naozaj ako pises...zatial nam neostava nic ine, len budit budit... 😖

terkaf
26. jan 2011

caute
no u nas ma nasa dcerka 3 roky a plienku jej na noc davame sem tam sa este pocika a uz spavala aj bez ale sa to akosi strieda tak jej ju pre istotu davam.

kiki9
26. jan 2011

ahojte ja mam syna 2,5 ročneho syna a neviem ako ho mam davat na nocnik nechce a ked ho dam strasne zacne revat neviete niejaku radu?

danielik79
26. jan 2011

@kiki9 a skúsila si už aj mysu na záchod.Moja nechcela sedieť na nočníku ani zanič ale ked som jéj povedala že škôlkári chodia na záchod tak to si mala vidieť ako si dala povedať.A chlapca som si tak velmo rýchlo naučila .Ved ked mal 20mesiacov už plienku ani na noc nemal.

kiki9
26. jan 2011

važne vieš co davam ho na tu mysu sedi ale ne a ne aby cikal sem tam sa podari ze sa vykaka ale nechce musim davat pozor

danielik79
26. jan 2011

@kiki9 a skúšala si ho dať už aj na stojaka cikať a dať mu na záchod nejaké hračky na zabavenie kým sa vykaká.Nemá nejakého kamoša v okolí čo by mu to aj nejak ukázal.No niekedy aj to zaberá.Poviem pravdu no aj sa zasmeješ ,môjho malého ked mal 16 mesiacov zobral manžel na potrebu a ideme pišať ako tata a zvyšok som ho už naučila aj pomocou hračiek.

lula26
26. jan 2011

ja by som trojročnému dieťaťu na spanie plienku nedávala. Veď, keď majú plienku, je im dobre, necítia sa nepríjemne, tak nie sú nútené ísť cikať. Mojim deťom som nedávala od dvoch rokov. Riskovala som, že sa pocikajú. Aj sa stalo. Ale naučili sa a v troch rokoch mali tieto návyky už osvojené.

kiki9
26. jan 2011

@danielik79 vies este na stojaka som ho nedaval ale musim to vyskusat aj kked pride manzel musim ho poslat nech idu obaja🙂 🙂 a s tim kakanim to vyskusam s hrackami aby si zvykal on ked mal dva roky sa pytal sam kakat ale po case uz prestal a zacal sa krit aby ho nebolo vydiet ☹

ivett1
26. jan 2011

@lula26 ...tento postup sa mi osvedčil u dcérky, ale synček je veľký "špekulant" a vykrikuje v noci tak, že by zobudil aj susedov🙂...takže tu som zvolila radšej pomalší postup 😉

danielik79
26. jan 2011

@kiki9 treba len skúšať a mať pevné nervy.

danka86
26. jan 2011

nasa sa nechcela vzdat plienky ani za svet a uz som z toho bola zufala.. A ked mala 2r 3mes sa nejak sama naucila a automaticky som jej nedavala ani na noc.. nejak mi to tak prirodzene islo.. A obcas sa pocika aj teraz, hlavne ked je chora, ale plienku som jej nedala, aj ked sa tri dni po sebe pocikala, alebo dvakrat za noc, proste radsej ju prezleciem, poprevliekam vsetko, ale nechcem spravit krok spat.. 🙂 a teraz ju davame vycikat ked my ideme spat, potom v noci, ked idem na zachod a rano ked sa zobudi.. ale niekedy vydrzi aj 12h bez cikania, ze ked sa mi ju nechce v noci dat.. Tak sme to vlastne aj s dudlom riesili, bola zavislak a ked mala rok a 10mes, sme jej zobrali aj na den aj na noc naraz.. Proste sokova terapia.. 🙂