Ako odnaučiť syna škriabať prstom do pupka pri zaspávaní?

monilik
11. júl 2013

Ahojte, mam 2 rocneho syna, ktory vzdy ked zaspava alebo ked sa v noci preberie skriabe si prstami pupok. ma ho permanentne cerveny a jazvicku ma uz uplne tvrdu. bojim sa ze si ublizi alebo zanesie do pupceka nejaku infekciu. skusala som vsetko mozne, dohovaranie nepomaha lebo to robi podvedome, robi to aj cez oblecenie a uz som z toho zufala. dakujem za odpovede

terezka1947
11. júl 2013

hm,napadlo ma body...ze si to nevyhrnie a aspon priamo sa nebude skriabat...ale ked pises,ze aj cez oblecenie 😒 ....neviem,bud vaic tensuch vrstiev,aby predsa len ten pupok bol chraneny viac...alebo ma este napadlo ci nema nejakeho maznacika,aby zaspaval a mojkal sa s nejakou hrackou....hm...normalne aj mna zaujima,co ti tu baby poradia...

katikast
11. júl 2013

Ahojte, ja mam zas problem ze ma maly (14,5mesiaca) od malinka musi pri zaspavani drzat a tahat za vlasy. Uz je veliky a vzdy mi vysklbe straaasne vela vlasov a uz to velmi boli ale inak nezaspi ☹ Tak ked zaspi oberem mu z rucicky chumace vlasov a dam ho do postielky

nivalis
11. júl 2013

My sme mali podobny problem... s tym rozdielom, ze mala skrabkala moje znamienko co nam na tvari 😒 mavala som ho krvave... az chrasty sa mi robili ☹ tak som si raz vecer jednoducho znamienko zakrila rukou, povedala, ze ma to boli a hotovo - boli revy, ze ona chce "sosovickat" 😀 jej vlastne slovo... no po par dnoch na to zabudla 😉 teraz sa "uskuje" 😀 😀 😀 = kruzivymi pohybmi si hladka usko, najskor to robila len pred zaspavanim, teraz aj hocikedy pocas dna... jednoducho si sadne a "uskuje"- ale tym si nijak neublizuje takze neriesim 😀
Na tvojom mieste by som skusila pupok prelepit naplastou- malemu vysvetlit, ze sa vela skrabkal a pupo je bolavy a musi si oddychnut... par dni mu to prelepovat a dozerat na neho a dufat, ze to pomoze 😉

katkabac
11. júl 2013

tak presne toto iste robi aj nasa slecna tiez 2rocna.Uz som jej chcela pupcek prelepovat ale prestala
Nasla si inu zabavku skriabanie vsetkych chrasticiek co ma na rukach,nohach a hlavne pod nosom.Dohovor nepomaha.Tak to riesim vycistenim liehom aby som jej ukazala, ze to boli(postipe ju to --za ucelm vysusenia ranky a skoreho zahojenia)a potom vsetko preliepam.Stale si to da dole a zoskriabava.Tak dookola preliepame.Pre jej dobro,nechcem aby mala jazvy.Som zvedava co budeme robit ked dostane kiahne :(

nefertiti7
11. júl 2013

Neviem ti poradiť, ale môj malý zasa musí mať lakeť 🙂 vrazí si ho medzi očká nad nos a zaspí, inak nie, ja som ale už dolámaná z polôh, ruka pod hlavou atď. Tie naše deti ale vymýšľajú. Keď prestal mať dudlík, začal si pchať prsty do úst.....
Predsa ma napadlo, skús mu tam dať krém do pupíka, možno, ke´d bude vidieť, že tam niečo je, tak to nechá tak.

zuzanat
11. júl 2013

moj starsi syn ked zaspaval a lezala som pri nom ma chytal za vlasy, skoncil s tym ked mal 4roky. a mladsi syn zase zaspava tak, ze moju tvar chyti do svojich dlani. kolko krat mi tak tlaci na nos, ze ledva dycham. ale on kolko krat aj cez den pride a zacne ma hladkat po lici... si myslim, ze ich to casom same prejde..

sssimi
11. júl 2013

Vyskúšaj prelepiť a obleicť ho do bodyniek, aby si to nemohol odlepiť. Škrabkať asi bude, ale cez leukoplast si toľko neublíži. Sľúb mi za neodlepenie odmenu. Povedz mu že je to hra, poprípade si prelep pupok aj ty a motivuj ho.