Prečo sa 2,5 ročnému synovi dlho hoja chrasty na tvári?

Zodpovedané
19. jan 2020

Dobrý deň,

môjmu 2,5 ročnému synovi sa dlho hoja chrasty na tvári. Stačí, že sa niekde zaškrabne a už sa mu urobí chrasta. Syn si to potom škriabe a strháva.

Dlho sa mu to potom hojí a aj okolie máva zapálené. Bojím sa, že mu ostanú jazvy.

Preliepanie náplasťou nepomáha. Skúšali sme aj Teatree oil, propolisovú tinktúru.

Existuje niečo na urýchlenie hojenia?

Prečo sa mu chrasty tak dlho hoja?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

dlhé hojenie je spôsobené práve odškrabovaním a zanášaním nečistôt do rany. Čo ďalej nepomáha je expozícia slnečnému žiareniu, takto poškodenej pokožky.

V tom prípade môže dochádzať k dlhodobej zmene pigmentu.

Na liečbu komplikovaných jaziev je Contractubex gél, na začervenanie však nie. Tam siahnite po kalciovej masti, alebo bežných ako píšete.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas