Ako odučiť 6 mesačné dieťa od perinky?

gabi09
25. jún 2015

Ako odučiť 6 mesačné dieťa od perinky? Moja 6 mesačná dcéra musí byť stále uviazaná inak stále máva rúčkami a budí sa s nimi. Neviem čo stým , lebo už je tak silná že si ich dokáže vytiahnuť a vždy ju to zobudí.Prosím o radu alebo či má niekto taký istý problém ☹ ☹ ☹ ďakujem

marika6
25. jún 2015

A samozrejme davala som ostatne deti spavat nabok, myslim ze aj prvy sa potom tak naucil spavat.

anabella235
25. jún 2015

☹ načo odúčať. Dieťatko sa v perinke cíti viac obijímané, akoby v brušku. Ved ked spinká, tak to predsa nikomu nevadí, že je v perinke. Treba prispôsobiť perinku tak, aby mohlo v nej byť. A skúsiť tiež spávať v jednej posteli s ním. Možno je to presne pocit istoty, ktorý dieťa potrebuje aby sa cítilo milované a teda aj v bezpečí. Ja som často deti balila do periniek (bola to prikrývka previazaná stuhou), hoci aj ročné, keď potrebovali upokojiť.

durianka1973
25. jún 2015

Ja v tom tiez nevidim nejaky problem, ze 6 mesacne dietatko zaspava zavinute. Suhlasim s anabella235, ze jej to dava pocit istoty. Moja mala zaspavala v ulitke skoro do 8 mesiacov. Syncek do 6. Nemaju ziadne motoricke zaostavania ani nic podobne. Tak nejak sa sami rozhodli, ked im to uz nevyhovovalo. Videla som, ze sa pri zaspavani "pucia" a ze s ulitkou "bojuju". Vtedy som ich proste skusila na obedny spanok dat nezavinutych - do spacieho vaku a zaspali. Trosku si pred spanim "poskakali" v postielke 🙂 - asi si uzivali tu slobodu 🙂 a zaspali. Obidvaja miluju spat na brusku teraz. A este velmi pomohli taki ti handrovi maznaci - proste aby mali co zmolit v rucicke, kym zaspinkaju.

tani03
26. jún 2015

ja som niekde citala, ze navliekali babatku na laktiky prazdne rolky z toaletneho. tym padom nemohlo zohnut ruky a buchat sa po hlavicke :D

eja118
13. jan 2018

@gabi09 ako sa vam ppdarilo to odperinkovaniea?mame rovnaky problem