Ako rieši váš pediater slabé priberanie bábätka?

neznakaramelka
25. sep 2013

od poslednej poradne pribrala nasa vrtulka pol kila. cize od posledneho vazenia je to 5 tyzdnov. a uz mame na tanieri prikrmovanie.... lebo ze to nie je take strasne ale aj tak je zda ze je to malo.
tak nehovorim, synovia priberali aspon kilo, ale tak sa mi to nezda hned na UM
ako ste to riesili vy? akceptoval pediater ak sa vase predstavy rozchadzali?

lencika
26. sep 2013

s tymto mam velmi dobre skusenosti kazda navsteva rev, fakt som sa trapila mala nepriberala a ked som videla pri druhej navsteve napisane v zazname ze dieta slabo prosperuje tak som myslela ze skolabujem, ked som k nej chodila na preventivky tak len so stresom, normalne som kojila mala jedla, ci som mala malo tukove mlieko tazko povedat, ale je to aj na genetike rodicov, moja dcerka ma teraz 2,5 roka je zdrava a pekne papka, ale je to chude dieta
ty musis vidiet ci je malo, alebo dost, ci mas pocit ze treba aj dokrmovat

kiki75
9. okt 2013

@moon1979 nie 150 g je minimum?
my mame 120/ tyzden za 5 tyzzdnov a vraj je to malo, o tyzden ideme zas na kontrolu ☹

xlucia
21. okt 2013

@elienocka
@bubulka722
@beybitko
@lolonka
@moon1979
@pe

@siska53

baby, aky mate nazor na plus 300g za 4 tyzdne a plus 5 cm. v stredu bude mat malicka 12tt. narodila sa 3220g a 50cm. teraz ma 4300g a 60 cm.
dik za kazdy nazor

brumka
21. okt 2013

@xlucia podla mna v pohode, moja mala v 3m 4985g pribrala len 400g mozno menej, a ma 60,5cm a narodili sme sa ako 2790g a 46cm podlamna uplne v pohode dojcime dalej, cikame kakame tak nic nam nechyba, nebudem predsa porovnavat so starsou co vtedy pribrala za 4t 1600g a mala 6,5kg uz vtedy
dojcene deti nemusia tak vela priberat ko z um, kamaratka mi vysvetlila ze dojcene dieta papa casto a menej, a neprejeda sa tolko ako ked ma flasu, prirovnala to ako keby dospely clovek zjedol polku kurata na posedenie. ono ked si vezmes to by uz potom skoro ziadna mamina nekojiôa

moon1979
21. okt 2013

@xlucia pribrala trošku menej ale zase narástla ... podstatné, že priberá a nechudne ... ale ponúkaj častejšie ked vidíš že takto menej priberie, týždenná spodná hranica je 120g

xlucia
21. okt 2013

@moon1979 uz castejsie sa neda. ona sama ukaze ze je plna...

moon1979
21. okt 2013

@xlucia nevadí, nie každé priberie kilo mesačne ... ked prospieva, je spokojná a priberá tak by som to neriešila ... nenechaj sa vystresovať pediatrom ...

xlucia
21. okt 2013

@moon1979 tiez si myslim, ale nasej mudre sa to nezda... 😖

siska53
21. okt 2013

@xlucia podla mna to je tiez ok,nasa sa narodila s3090 a 48 cm a za 28 dni mala 3600g, dlzku neviem,nie je uvedena.
ak,pribera,co ano,ak je spokojna,neries.su babatka,ktore priberaju menej (ako moja),ine zas az prilis.

zuzkat1
21. okt 2013

@xlucia dolezite je ze nechudne. Nasa mudr ze kolkokolvek priberie staci. Moja nemala v roku ani 9kil a narodila sa 3760g 4kila mala tusim ako 5 ci 6 tyzdnova.

tinusa3333
17. nov 2013

neprechádzaj na UM.To vaše priberanie nieje až také zle.Dôležité je že nestojíte na váhe.Každé dieťa má iné tempo priberania,a okrem toho aj každý mesiac je iný.Raz priberú viac,inokedy menej.A takisto treba brať do úvahy aj genetické predispozície rodičov.Ak mám ja výšku 158cm a 56 kíl,a moja dcéra je po mne,tak nemôžem čakať,že z nej bude nejaká veľká,silná babizňa.Nerieš váhu,ale to,či dieťa prospieva.Či je čulé,vnímavé a pod.Do čerta aj s tabulkami......

le4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz