Ako vysvetľujete deťom, že Zlatovláska klame?

luxxx
11. nov 2017

Ahojte, chcem sa spýtať aký postoj máte k audio-rozprávke Zlatovláska z Lidlu. Ako deťom vysvetľujete, že Zlatovláska klame?

girlie_konik
11. nov 2017

V com klame?

stanulienkat
11. nov 2017

Preboha, sa mi sniva.

kiwi3
11. nov 2017

nikdy ma, ako dietatu, nenapadlo riesit, ze zlatovlaska klame. neriesis to skor ty? netreba zbytocne vymyslat. inak, klamat je ludske. zial. napriklad aj deti, ktore maju vyssiu inteligenciu, sa skor uchylia ku klamstvu. lebo im dochadza, ze to moze priniest vyhody

beky1813
11. nov 2017

Zaujat postoj k rozpravkam? Vau, no takto do hlbky analyzovat rozpravku by ma nenapadlo, ak aj dieta s niecim pride, poviem, ze je to len rozpravka a nie je to skutocne.

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
11. nov 2017

V rozprávkach je predsa možné vsetko, preto su to rozpravky
Princezné klamu, su tam draci, Jezibaby, rozpravajuce zvieratá

Netreba hľadať problémy tam kde nie su

zafir01
11. nov 2017

@luxxx 😀
-zlatovlaska klame
- janka a marienku opustili rodicia ( dnes by za to bola basa )
- sipkova ruzenka je obet niekolkonasobneho pokusu o vrazdu ( rovnako kralovnej by hrozila basa )
-popoluska trpela psychickym tyranim svojej macochy a bola aj ekonomicky tyrana ( basa mozno nie, ale macoche by isto hrozila podmienka )
- v rozpravke cisarove nove saty, by cisara zatkli za exibicionizmus
- alica v krajine zazrakov by u nas bola podozriva za uzivanie a nelegalnu drzbu LSD
......

a mohla by som pokracovaaat..
v tychto klasickych rozpravkach sa vrazdilo, kradlo, klamalo .. len je to inak ponate a napisane 😂

naco detom nieco vysvetlovat... nie je to citatelsky kruzok, kedy musime vysvetlovat, kazdy pocin rozpravkovej bytosti.. nechaj dcerine otazky otvorene, nech pracuje jej fantazia , odpovedaj jej otazkami, nech na veci prichadza sama, postupne... obcas sa da vysvetlenie pekne podat.. ale za kazdu cenu vysvetlovat ? pre koho je to dobre ?

cichlida
11. nov 2017

😂 👏

ka_ti
11. nov 2017

toto je taká pravá "koníkovská" otázka. 🙄

matazirafa
11. nov 2017

@zafir01 ja mam rada tu o cervenej ciapocke, co sla do lesa v bielych satach a vysla s cervenymi.. Co sa asi stalo v tom lese, ked stretla 'vlka'? 😂😂😂

matazirafa
11. nov 2017

@luxxx a ako jej vysvetlis ze Snehulienka zije v dome so siedmimi chlapmi ale nie je to slusne povedané lahka dievcina? 😂😂😂

katusikkk
11. nov 2017

Mne sa paci ked vlckovi rozrezali macetou brucho a vysla z neho ziva babicka.Co znamena ,ze ju prehltol vcelku 😂
A tiez Snehulienka so siedmimi trpaslikmi.Slapka to bola😂
A ze Zlatovlaska klame.Matko na nebesiach 🙏

vroni
11. nov 2017

nahodou.... Moje dieta odmietlo pocuvat rozpravku o Cervenej Ciapocke s odovodnenim, ze take sprostosti ona pocuvat nebude, ze ci si viem predstavit, aky velky by musel byt vlk, ktory by dokazal zozrat staru mamu? (moja mama ma viac nez solidnych 100 kil) 😂😂😂 Ale je fakt, ze fantaziu ma mizernu dodnes, cela maminka.... Ale doplnte moje medzery vo vzdelani, v com klame Zlatovlaska?

stormie
11. nov 2017

😂😂😂my sme sa k tomu ani nedostali, dcera sa zlakla hlasu jezibaby a bolo vybavene, cdcko som musela ritualne odniest z izby

matazirafa
11. nov 2017

Inak to klame len ta Zlatovlaska z Lidla alebo vsetky?

dominika6
11. nov 2017

@zafir01
snehulianka sa opatovne dopustala polygamie so 7 trpaslikmi,s ktorymi nedobrovolne zila..aj intimne kedze spala v ich posteli..

zafir01
11. nov 2017

@dominika6 dokonca nepracovala, len sa starala o domacnost a nechala sa vydrziavat 😀

zafir01
11. nov 2017

@dominika6 akurat som citala po sebe prispevok. pisem i sipkovej ruzenke, ktora bola obetou niekolkonasobneho pokusu o vrazdu.. ale mala som na mysli snehulienku.. ved tu chcela kralovna viacvkrat zabit 😀 sipkova ruzenka to mala podobne, ale pokus bol len jeden 😀

matazirafa
11. nov 2017

@zafir01 a pustila do domu nedoveryhodnu podomovu predavačku a nechala sa nalakat na ochutnavku, co sa jej stalo (takmer) osudným. Inak v tomto ohlade by to mali davat ako povinné citanie dovercivym dôchodcom 😂🙃😊

elanor
11. nov 2017

a v com akoze Zlatovlaska klame? moze ma niekto prosim uviest do obrazu? poznam niekolko sfilmovanych aj kniznych verzii, ale zeby Zlatovlaska v niektorej klamala, teda nejak si neviem vybavit.
Takze som z toho trosku v rozpakoch 😀

2veronka7
11. nov 2017

Baviiiiiim sa na odpovediach 🙂 fajn spestrenie dna...

lavieenrose
11. nov 2017

@matazirafa tuto verziu nepoznam ale cervena ciapocka symboluje dozretie dievcata v zenu cize menstruaciu...nie nebojte nevymyslam si naucili ma to na VSMU...neviem sice ako k tomu odbornici dosli ale mne by to v zivote nenapadlo...a rozpravky sa rozpravali v kruhu dospelych....takze vobec sa netreba pozastavovat nad tym ze sa v nich zabijalo atd...oni to neadresovali detom preto su, take ake su ...

zuzana76
11. nov 2017

@lavieenrose my sme zase rozoberali cervenu ciapocku ako rozpravku pre dospelých, poucenie pre mlade dievcata, aby si davali pozor na mladych muzov, vlk symbolizoval násilníka a CC znasilnene dievca, povodne rozprávky boli urcene pre dospelých a neskor sa prisposobili pre deti

matazirafa
11. nov 2017

@lavieenrose no a nam na histórii zas vraveli ze vlk nebol v skutočnosti vlk a slecna sla do lesa v bielych a odišla z lesa v cervenych.. A áno celkovo tieto rozprávky ako ich poznáme dnes v minulosti teda ale vobec neboli pre deti 😂

tami2014
11. nov 2017

Zeny, placem smiechom. 😅 Dakujem za sprijemnenie vecera. 😘

anketkarka
11. nov 2017

Super tema...autorka to asi myslela vazne, ale teda dobra zabava je to tu citat...👏

matazirafa
11. nov 2017

@zuzana76 presne tak 🐺🐺🐺

lenadka
11. nov 2017

Klamstvo je podstatou väčšiny rozprávok, vlk oklamzal červenú čiapočku, ježibaba deti a potom deti ju aby ju šupli do pece, aj popoluška klamala že triedi strukoviny s pritom bola tancovať 😁 čo by dr Zlatovláska výnimka? 😋

bona_dea
11. nov 2017

...ja som sa zase minule zamýšľala nad tým, aká je vlastne "Kohútik jarabý" super detská pesnička 😂

matazirafa
11. nov 2017

@bona_dea ano, lebo ho v pripade preukazania viny zabiju, ale aspon pekne pochovaju namiesto toho aby ho panstvo uvarilo a zozralo :D :D :D