Ako zvládli vaše deti nástup do jasličiek?

daniela1911
28. júl 2020

Ahojte,

kedy išli vaše detičky do jasličiek ? Ako to zvládli ?
Museli ste niektorá dieťa z jaslí zobrať, lebo sa neadaptovalo ?

Uvažujem dopredu. Mám dcéru zapísanú v jasliach od 15mes. Je veľmi spoločenská a deti ju fascinujú. A aj tak sa zamýšľam, či neposuniem nástup napr. na 18mes.

Poprosím, reagovať len maminy, kt. sa téma týka. Ďakujem.

vikusjk
28. júl 2020

@daniela1911 moja išla do jaslí v roku, resp. v 13. mesiacoch, aby som bola presná. Adaptovala sa fajn, plač bol ráno len možno dvakrát. Horšie to bolo s tým, že začala byť chorľavá, napriek tomu, že to boli súkromné jasle, t.j. menej detí, viac personálu na dieťa, ale veru chorľavá bola aj neskôr v škôlke (tiež súkromnej). Až nástupom do školy z toho nejak vyrástla. Inak tie jasle boli asi horšie pre mňa, ako pre ňu. Oni mi ju odplienkovali, naučili ju riekanky, veľmi napredovala vo vývoji, čo si myslím, že je vďaka nim. Ale šikovná je dodnes 🙂

daniela1911
autor
28. júl 2020

@vikusjk Ďakujem, potešila si ma 🙂
tiež mame súkromné. S chorobami som uzrozumená, mam aj celkom flexibilnú prácu, tak to by sme mohli zvládnuť.
Odplienkovanie mi aj oni spomínali, ako hotovú vec (potom) :D

mogaa
28. júl 2020

@daniela1911 naša začala chodiť v 22mesiacoch....ale je to trieda kde sú deti od 20mesiacov-3roky.....detí je na 1 učiteľku 5-6...ono záleží aké jasle nájdeš či sú tam aj mladšie deti lebo je problém ak tam majú aj deti okolo roka a aj 3ročných...u nás si ich rozdelia vždy podľa veku a čo ktoré deti asi zvládnu robiť a tak sa im denne venujú + každý deň chodia von na prechádzky cez celé mesto alebo sa hrajú na dvore (to menej často)....deti čo odtiaľ prechádzajú do "normálnej štátnej škôlky" by sa najračej vrátili späť tam lebo v štátnej toho robia oveľa menej ako v tých súkromných jasliach....naša sa tam teší, má rada aj deti a sú tam aj dobré mladé učiteľky ktoré im so všetkým pomáhajú, ak je treba poláskať aj poláskajú, popestujú ak dieťa plače....ale mali tam aj deti ktoré to nezvládali, sami učiteľky vtedy povedali že nie sú pripravené na škôlku - nezapájali sa do aktivít ani sa nehrali len čakali v rohu na mamu a nechceli ani jesť.....inak majú tam ráno raňajky - desiatu, obed a aj olovrant - okrem toho piškóty a nejaké ovocie ak by niektoré dieťa chcelo jesť pomimo.....a nenútia na silu jesť, zo začiatku aj krmia ale tie eti začnú sami keď vidia jesť ostatné detičky.....naša tam sama začala jesť cca po 2týždňoch, síce väčšinou zje len polievku ale je sama....

heidy222
28. júl 2020

Dcera isla ked Mala 4 mesiace (nie na svk), vobec jej to nevadilo, Ked uz vedela lozit odpvzdanie v jasliach vyzeralo tak, ze som ju polozila na zem a ona sa odplazila prec odo. Mna Ani sa neobzrela 😂 mladsie dieta ma 7 mesiacov a nechce byt ani s babkou, takze kazde dieta je ine. Choroby s mojej skusenosti dcera lepsie zvladala ako babatko: lahsie som jej nanutila Sirup a pod. Lahsie sa z toho vykurirovala ked este cez den Vela spavala. Tam kde som zila neexistuje OCR a zvladli sme to, drzim palce

heidy222
28. júl 2020

A este moje pozorovanie u kamosiek, (samozrejme na statisticky priliz malej vzorke 😊) ze deti lepsie zvladaju uvedenie do kolektivu v Roku ako v dvoch

daniela1911
autor
28. júl 2020

@heidy222 ďakujem 🙂 tiež si myslím, že menšie si lepšie zvykajú ako väčšie.

patricia00
28. júl 2020

Nás šiel do jaslí keď mal 20 mesiacov. Ranné plače boli cca 3 týždne ale to boli take plače pre mna kým odídem . V triede už bolo dobre. Ráno sa mi sem tam aj hodil o zem ale vyslovene to bolo divadlo pre mna. V triede už potom počas dňa bolo dobre. Cca 2-3 mesiace trvalo kým sa vedel plne zapojiť do všetkých činnosti - keď napr. kreslili alebo sedeli za stolom nedobehol aby sa hral ale pekne sedel. Ale začali choroby najmä sople

blumie
12. aug 2020

@daniela1911 ahoj tak ako dala si uz do jasiel? Ako zvladla prve dni? Ja zvazujem dat dcerku teraz od seprrmbra, koncom augusta je tyzden adaptacia. Vobec neviem na co sa pripravit. Moja je teda starsia 21 mesiacov tak sa bojim toho placu 🙁.

daniela1911
autor
13. aug 2020

@blumie nástup mame až v januári... ale budem rada, ak my potom napíšeš ako ste to vy zvládli 🙂 držím palce!