Bezplienková metóda

sunflower000
15. okt 2014

Zienka, ktorá z vas ma skusenosti s bezplienkovou metodou? Kedy a ako zacat? Dakujem za akukolvek radu...

juliatom
12. nov 2014

My robime bezplienkovanie odkedy ma maly 2 tyzdne, teraz ma 5 mesiacov. Vraj najlepsie zacat do 6 mesiacov, kym si nezvykne ze je to normalne kakat cikat do plienocky. Vraj dovtedy dava signaly ze mu treba ist 🙂 Mame male vedierko a snazim sa odchytit ten moment, s vacsim - mensim uspechom. Najviac sa nam dari rano, ale aj casto po zobudeni. Teraz uz asi mesiac, mozno aj dlhsie, mi v noci vobec nekaka do plienky, ked sa zobudi tak, ze je ve nepokojny pripadne kope nozkami tak viem, ze mu asi treba, cize kaka do vedierka. Po kazdom zobudeni ho dam na vedierko, skoro vzdy cika do neho. Casto sa stane, ze v noci ma suchu plienku a ide len na vedierko. Cez den je to tazsie odchytit, ale davam ho na vedierko pri kazdej kontrole plienok. Niekedy to byva casto, aj kazdu hodinu, mame doma latkovky a nechcem aby bol v pocikanom ak som to nahodou neodchytila. A ak nie, tak je to preventivne dobre... Ked je na vedierku, vravim mu "piši piši" alebo "kaki kaki", aby si to spojil a myslim, ze rozumie. Som presvedcena, ze ked bude mat trochu vacsi mechur a tiez ze mi bude vediet aj inak dat najavo, ze uz je cas, tak budeme mat este vacsie uspechy. Zacala som mu ukazovat znak pre ciaknie, ale motoriku zatial nema taku jemnu. Co nevadi, lebo medzitym sa to moze naucit a coskoro mi bude moct znakovanim dat vediet co treba 🙂
Bola by som rada, keby sa aj ine mamicky zapojili do debaty, aj ja mam otazky, kedze ako vravim: cez den je to nie vzdy rovnako uspesne a kazda rada pomoze 🙂))

radwanka
19. dec 2014

@juliatom ahoj, 🙂 som velmi rada, ze niekto existuje a snazi sa o BKM, tak ako my... 🙂 ja mam 4,5 m dcerku a BKM praktizujeme od 7 tyzdna na podnet kamosky..a hlavne, ked , som si o tom citala, tak ma zaujala veta, ze pomaha pri kolikach..a tak mi voac nebolo treba (hygienu myslim ani nemusim spominat 🙂 ), kedze Alica mavala strasne zachvaty aj 6-7 hodinove.. stale len plakala, prestala len na prsniku, dopapala a zasa...☹ no a odvtedy ako praktizujeme BKM, tak to zacalo ustupovat.. este obcas plakava, ale uz to nieje take zle..hlavne uz zachvaty hentake nemava.. zacali sme rovnako, pri vymene plienky, sli sme nad umyvadlo a nas signal je "ciki, iki, kaki, kaki".. hned na prvyy krat to vyslo a odvtedy som sa toho nevzdala..mavame dobre dni, kedy vychytame aj polku dna, niekedy nie.. predsa len potrebujem aj doma volaco porpbit, takze furt sa to neda.. a hlavne pri alici sa to moc ani nedalo odsledovat, kedze ona ako vravim povacsine stale podrazdena.. takze ozaj som ju prestala rozbalovat kazdych 10 min. 😀 kakanie sa nam skoro vzdy podari vychytat, ako pises, odvtedy ako praktizujeme BKM, tak v noci nekaka, ale hned rano spusti 😉 stava sa nam aj take, ze ked sme vonku-3 hod.(spinka), tal sa vratime so suchpu plienkou.. je to uzasne.. nieje to dokonale, to cikanie sa ozaj tazko vychytava, ale snazime sa stale.
A verim, ze ked bude vacsia, pride uplne zasluzene ovocie.. a pptom sa zasmejem svokrovi do tvare, kt. mi zakazdym vycita, ze si tyram dceru.. ale to uz asi do inej diskusie 😀

lara320
9. jan 2015

Ahojte, nam sa ma maly narodit az v aprili, ale vela znamych skusalo bezplienkovu... Ja tiaz nad nou vo velkom premyslam... Len podla ich skusenosti neviem ci to zvladnem, vraj je to dost narocne, ale som rada, ze som tu nasla informacie a postrehy od vas, vyskusam aj ja, ked sa maly narodi. Snad to zvladneme 🙂