Bojí sa aj váš 21 mesačný syn sám chodiť?

kojzarik
3. nov 2015

Mame uz 21mesiacov a boji ja sam chodit prejde len 3-4 kroky a potom place ,ked ho drzim za rucicku nema problem prejst aj dlhsie trasy ,akurat sam sa boji .Ako ho motivovat aby sa nebal ? Po lekarskej stranke je uz vsetko ok mal zle vyvynute klbyky ale uz je to ok.

jana_eyre
3. nov 2015

ahoj, moja dcera sa takto bala chodit - za jednu rucku chodila uz v 13tich mesiacoch, sama sa ale pustila az v 17tich.. dovtedy sa sama presuvala po kolenach - to sa nebala, tak dokonca aj tancovala 😀

myslim, ze ak je po lekarskej stranke OK, tak treba len cakat, kedy sa osmeli.. skoda, ze si dala otazku, lebo takto sa nedozvieme, ako ho motivujes..

skus take "tlacitko", kosacku, kocik - vsetko co by sa dalo tlacit a ved ho formou hry.. dcera sa potom von odvazila chodit s kosackou - vzdy musela mat nieco v rukach - vobec jej to nemuselo udrzovat rovnovahu, len proste potrebovala istotu.. tak sa raz pustil aj starsi syn, na prechadzke si vzdy tlacil vlastny kocik - on zacal chodit v 16tich mesiacoch, ale s tym rozdielom, ze on ruku vobec dat nechcel..

kalerabik1
10. dec 2015

No s niecim podobnym mame aj my problem,dcerka ma 16 mesiacov a ked sme vonku ine deti v jej veku same pobehuju po ihrisku,hraju sa a ona stale chce aby som ju drzala za ruku a vsade s nou chodila.Ked ju pustim zacne plakat,klakne si na zem a hotovo. Uvitala by som keby aj sama chcela ist popri mne alebo predomnou,len neviem ako ju to mam naucit respektive ako ju k tomu motivovat.Rozmyslam nad kupou hrackarskeho kociarika,ktory by si vonku mohla tlacit pred sebou,len sa bojim ze to skonci tak,ze bude tlacit kocik a mna zaroven drzat za ruku...