Cestovanie s bábom. Máte vlastné skúsenosti?

lubjatqo
27. sep 2011

Ahojte, s manželom zvažujeme, že pôjdem rodiť na opačný koniec SR, čo je cca 550km od nášho domova. Rozmýšľame, že nič nie je taký problém ako to, že ako s maličkým späť.
Máme auto, autosedačku ale predsa sa dosť obávame tej 6 hodinovej cesty. Samozrejme sme si vedomí, že by sme museli mať častejšie prestávky a vyberať malé z autosedačky o to nejde..
Len či s tým nejako malému neublížime :(
Máte nejaké vlastné skúsenosti, prípadne poznáte niekoho kto cestoval s takým malým bábätkom?
Ďakujem za každý príspevok

m.i.r.i
28. sep 2011

sranda, ja som z vychodu a momentalne byvam na Strednom SK, rodila som v BA v Ruzinove a prave sme s manzelom riesili vcera, ze ak by bolo raz druhe ako to spravime, aby som tam mohla rodit opat..my byvame 3 hodiny cesty a presne sme riesili, ze ako s poradnami v poslednom mesiaci kazdy tyzden, potom ci stihneme porod, ako s dietatom spat..ale my tam nemame rodinu, len pripadne kamosov pre najhorsi pripad nudze..
Ale k tvojej otazke - ja si myslim, ze vlastne sa pytas na to, ze ak bude vsetko ok s tebou aj babom, ci ta cesta sa da zvladnut a nejako dietatku neustkodis - v tom pripade si myslim, ze to bude urcite ok. Zvladnete to iste super a babo bude spinkat..a v autosedacke jednoznacne z mojej strany.
Ak by nieco v poriadku nebolo, tak iste uz mas plany B a C, ako pises mas tam svokrovcov a inu rodinu kde mozes ostat...nad papiermi co baby pisu by som tiez az tak nestresovala...a ti lekari a tak..je to vsetko byrokracia, ale da sa to..my sme tiez kadeco vybavovali, trvaly pobyt nahlasit do 30 dni v bydlisku matky..ja TB na vychode, otecko v strede a maly narodeny v BA, ale vsetko sme vybavili, TB nakoniec dostal po tatkovi, pediatra sme bali v BA len na par tyzdnov a potom sme prehlasili tu kde sme sa prestahovali..a vsetko sa da...rodny list dostanete rychlo...nam uz v nemocnici bola matrikarka pre udaje a povedala rovno kedy si pre to prist..ved mozete ist kedy chcete potom..atd atd..to len na margo toho, ze nic nie je take komplikovane ako sa zda a ja si myslim, ze to zvladnete, len majte pripadne plany co ak nebude vsetko uplne ok..drzim palce