Dlhé cestovanie autom v 30. týždni - skúsenosti

petuska7792
15. jún 2016

Najde sa tu nejaka mamicka/tehulka, ktora cestovala autom DLHU trasu /2000km/ pocas 28-30tt alebo neskor?

Cesta je naplanovana na koniec jula zaciatok augusta UK-SVK-UK /2tyzdne rozmedzie/

Ako ste to znasali mali ste nejake problemy alebo komplikacie? Na co si dat pozor? Ako s prestavkami atd?

Zaroven riesili ste nejako cestovne poistenie a ako?

Dakujem za rady. Cesta je naplanovana a urcite ju rusit nebudem, len chcem vediet nazor/skusenost 🙂

henikav
15. jún 2016

Ja som tak bola, dokonca som bola od 34-36 tt, cestovali sme v noci, kvoli horucave, aby som pouzivala klimu co najmenej cez den, lebo ju moc neznasam. Stali sme len vtedy ked sme potrebovali a mala som poistenie a bola som s tym zmierena asi tak ze deti sa rodia vsade, ak bude chciet narodi sa aj mimo domova. Lekar neodporucal, iba nad nami prevratil oci 😀 no mladost pochabost Maj vyzistene cisla na ambasady statov ktorymi prechadzate, lebo ak by si porodila v zahranici, neviem ako to budes riesit s dokladmi pre babatko, bez pasu nemoze cestovat a nedaju mu ani prechodny cestovny doklad pokial nema rodny list. Nuz ale ja som nemala ziadne problemy ani predtym, ani pocas cesty, ale na dovolenke si ma zapamatali, o rok na to ked sme sa tam vratili s malym, vsetci ho obzerali, ze to je ten navstevnik z bruska. To dokladovanie si vyzisti, lebo my sme takto boli pred dlhymi rokmi, odvtedy sa vsetko pomenilo (cca 16 rokov dozadu)

alaguema
15. jún 2016

@petuska7792 dlhých trás mám za sebou veľa, ale nikdy nie vo vysokom štádiu tehotenstva, takže skúsenosť nemám, ale poradila by som prespať v hoteli, alebo nájsť nejaké ubytko niekde v polovici cesty, aby si mala aspoň v noci kvalitný odpočinok. Keď prejdete do Francúzska napr., predpokladám, že tam idete na trajekt. Pozri airbnb. Ja som minule našla krásne ubytko s bazénom za 60EUR pre dve osoby/noc. Aj s raňajkami. Určite to stojí za to pohodlie, predsa len už budeš vo vysokom štádiu tehotenstva. A šoférovi tiež dobre padne odpočinok.

lusinda1989
15. jún 2016

Ja som v pohode cestovala 850km tam aj spat okolo 30tt vôbec žiadny problem som nemala. Ak nemáš v tehu problémy potom nevidím nikde problem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre