Čo všetko tolerujete chlapcom?

13. jan 2023

Baby co vsetko tolerujete pri chalanskych sarvatkach? Mam 6rocneho syna a v poslednom case riesim, ze mi dieta niekto soti, bucha, alebo pomaly sikanuje. Riesim to intenzivne samozrejme aj s pani ucitelkami a uz aj s rodicmi danych deti. Len ma zaujima, ci nie som precitlivena, ktore veci tolerujete a ktore nie? Priklad dieta pri sporte jeden chlapec stale vyslivene dzugal, stale do nho akoze narazal, zakrocil aj jeho mama dnes sme to diskutovali. A zas syn dosiel cely spinavy lebo jeden dobrak ho sotil do blata, tak som si vyziadala pokec s rodi cmi, samozrejme riesia to aj pani ucitelky.

sasitimi17
13. jan 2023

Netolerovala by som to
U nás nezabralo s rodičmi, učitelky sa tvária že nevidia...tak som si to osobne s deckom nevychovaným vybavila, od vtedy má dcéra pokoj

annm81
13. jan 2023

Pri bežnej činnosti, napr. v škole, by som pravidelné štuchance rozhodne netolerovala a zasiahla. Pri športe je to iné a mal by to vedieť posúdiť tréner (ak ide o organizovaný športový tréning). Ak ide o nezáväznú hru a šťuchance ostávajú na ihrisku, asi by som nezasahovala a nechala si to deti vyriešiť samé.

kaktusik007
13. jan 2023

no pozri - sotenie do blata sa stane pri hre ani nevies ako. Kym to nebolo zaparanie suvisle od jedneho dietata, a umyselne, neriesila som... ked sa zacalo sklonovat jedno konkretne meno, ci osobitne alebo v skupine - tak ano, to uz bol zarodok sikany. Zabralo az preplatenie zdravotnej poistovne za modrinu, co synacik sposobil....

avsak ako pise
@sasitimi17 sa to zrovna fakt robit nemoze - akoze skus, len potom riskujes trestne oznamenie na seba a ver, ze ak by si si takto ty ako dospela vybavovala ucty s mojim dietatom, to trestne oznamenie by som na teba podala a mala by si problem - kedze dieta je chranenou osobou.

sasitimi17
13. jan 2023

@kaktusik007 ja som mu len dohovorila bez úsmevíkov, neviem čo si ty už predstavuješ akože :D a ked chránená osoba ubližuje chránenej osobe ? ty si za to môžeš že máš zle vychované dieťa ktoré sa nevie normálne správať (nevravím že tak to je, ale keby sa ťa to náhodou týkalo)

radkaradix
13. jan 2023

@kaktusik007 prosim ta, co znamena, ze je chranenou osobou? Ze sa mu nemoze rodic ineho dietata prihovorit, resp mu dohovorit?

kaktusik007
13. jan 2023

@radkaradix ale moze, len potom musi znasat nasledky... Na riesenie sporov v triede a sikanu su tam ucitelia, psycholog, riaditel... urcite si nemoze rodic odchytit cudzie dieta a dohovarat mu... aj ked ten spratok sikanuje tvoje dieta, ale toto ako rodic proste naozaj urobit nemozes, aj ked -- ano, su situacie, kedy fakt chces.... No ty si dospela, decko nie - ty sa musis ovladat a riesit to tak, ako sa to ma riesit korektne spravne.

@sasitimi17 moje deti su vychovane slusne a nie su agresormi... avsak stalo sa nam ze jedna ziacka si nieco vymyslela na mojho syna, povedala to mamicke a ta mamicka sa na mojho syna chystala.... mne volala vyplasena ucitelka, ze mali nejaky konflikt decka spolu, riesila to a viacere decka potvrdili ze ona zaparala do mojho a ze paradoxne on z konfliktu odisiel, baba ho ako siel prec udrela, ale on sa vyprovokovat nenechal.... babu to nasralo, rozbehla sa a zakopla a ublizila si ---- jasne ze doma povedala ze ju sotil moj syn. A kedze to je problemove dieta, a jej matka je velmi jednoducha zena, odpisala ucitelke sms ako jej dcera prisla domov ze ona si toho -- piiiiip - ktory sotil jej dceru najde a ukaze mu.... a ano, ja v robote, decko uz doma, tak rychlo len aby neotvaral lebo naozaj jej matka tu robila rosambo pred vchodom (je to inak aj byvala suseda, takze viem presne co je to zac....) takze naozaj, ak by stihla prist pred vchod este pred tym, ako syn pride domov a naziapala by na neho --- malo by to trestnu dohru. A to, ako bol syn vyplaseny, ze tu jeho meno pod oknami vyblakuje cudzia zenska, to je druha vec.

evkamotka
13. jan 2023

Mam dvoch malych chlapcov a netolerujem im nic. Nesmu byt agresivni voci sebe navzajom ani voci inym

sasitimi17
13. jan 2023

@kaktusik007 no to mi je ľúto čo sa vám stalo, ale ver tomu že existujú aj malí zakeráci ktorí ubližujú zámerne mladším a ešte k tomu dievčatam…

kaktusik007
13. jan 2023

@sasitimi17 ale urcite ze existuju. Lenze ja ako rodic, ktoreho dieta iba chodi do tej istej skoly, nemozem s nim riesit nic. So skolou, jeho rodicmi - ano, to su moji partneri v rieseni jeho zleho spravania. Ale dieta mi partnerom nie je.

taga
13. jan 2023

@sasitimi17 a ver tomu, ze existuju aj male zakeracky, su ublizuju mensim, dokonca chlapcom.. moj krpec pravidelne chodi domov s tym, ze ho jedno dievca zhodi do blata, udrie, bije...

sasitimi17
13. jan 2023

@taga jasne rôzne deti sú a preto to treba riešiť takto keď sa rodičia k tomu nemajú a učiteľky nechcú riešiť problémy

zorkahorka
16. feb 2023

Nevuem,nestava sa to. Alebo o tom neviem,lebo ani syn sam nepovie.ale keby to bolo vazne,asi by povedal... semtam si vojde do vlasov s o rok starsim bratrancom.niekedy pri tom ani nie som (ked sa hraju v izbe),len odrazu obaja na tvari skrabanec 😀 o chvilu su zasa kamosi

jana_eyre_2
16. feb 2023

Netolerovala by som nič čo druhé dieťa robí narocky a opakovane.. je jedno či ide o dievča či chlapca - ja deti učím empatii, aby sa vedeli správať k druhým a ak to nerobia aj iní rodičia, tak si nemyslím že sa to má nechať tak.

Postupujem tak, každé dieťa som naučila brániť sa ak sa k nemu Vchova niekto tak, že sa mu to nepáči. Najprv ma varovať slovné a riadne rázne a odísť, ak sa to opakuje, ma sa obrátiť na učiteľa a ak sa to aj tak opakuje napriek tomu má sa obrániť fyzicky. V tom prípade už nastúpim aj ja a kontaktujem rodičov druheho dieťaťa..

stanislavicenka
3. jún 2023

@sasitimi17 toto je jednoducho protizakonne. Zial, ked natrafis na rodica-debila, ktory by zlahcoval tu situaciu, rovnako to nemozes urobit, ale uz postupovat inak

sasitimi17
3. jún 2023

@stanislavicenka co je protizakonne? Dohovorit cudziemu decku? Ty si z ktoreho vesmiru prisla????

stanislavicenka
3. jún 2023

@sasitimi17 vsetci ti to tu pisu, a ty sa tu tvaris, akoby ty si z ineho vesmiru. Keby si "dohovorila" mojmu dietatu, tak by to neskoncilo tvojim dohovorom. Tak sa ukludni, a radsej si nastuduj, co si mozes dovolit k dietatu, respektive, ci by si bola v klude, keby niekto dohovori tvojmu dietatu

sasitimi17
3. jún 2023

@stanislavicenka tak si ho vychovaj nech mu nie je potrebné dohovárať