Čo všetko vie vaše 1,5 ročné dieťa?

dusandavid000
15. okt 2015

dobri den mamicky chcela bi som sa vas opytat tie ktore mate doma 1.5 rocneho chlapceka co vie aky je sikovny po motorickej stranke a aj po recovej ako je s chapanim co vie robit . viem ze sa deticky nemaju porovnavat ale ja mam na to dovody potom blisie napisem ake abi som nemala obavi sa bat vopred dakujem krasne.

moni244
15. okt 2015

@dusandavid000 tak ma svrbia prsty, ale dnes budem dobra

pribinak
15. okt 2015

ja radsej vypinam kona, lebo mne prsty az vykruca

alchemilkazltozelena
15. okt 2015

@moni244
@pribinak

😀 pripajam sa k vam s rovnakou dg 😎

sense
15. okt 2015

neporovnavaj deti..moja je tiez dost popredu co sa tyka tabuliek ci uz motorickeho vyvoja tak aj tabulkoveho... v 1,5 roku zvladala veci co robia deti vo veku 2 az 2,5 roku i ked niekt. bola na urovni deti v danom veku...stretavala som sa s tym ze mi vraveli ze moje dieta je pozadu lebo to a ono az kym ludia nezistili skutocny vek, hned bola sanka dole...ak mas obavy konzultuj s lekarmi a deti ozaj neporovnavaj...

nyusika
15. okt 2015

ja neverim, ze niekto s takto prisernou gramatikou a vyjadrovanim dokaze pracovat s pocitacom, proste tomu neveriiiiiim 😀
a toto nie je jedina tema, kde som sa s takymto stretla.

mimik79
15. okt 2015

@sense a co robia deti v 2 a 2,5 roku co zvladala aj vasa v 1,5 roku?celkom ma to tak zaujalo

kristinkahugo
15. okt 2015

Dúfam, ze slovenčina ho bude baviť v škole asi viacej . Na to sa nedá reagovať. Aspoň si skontrolujem co napíšem.

buba1993
15. okt 2015

má byť po kom :D

nyusika
15. okt 2015

@mimik79 predsa kakaju, cikaju a papaju 😀

dominika6
15. okt 2015

@dusandavid000
jaaaaj dievča,tu sa neoplatí písať,pokiaľ neopravíš všetky chyby,ktoré ti automaticky blikajú červenou čiarou,ale to že máš podčiarknuté 2/3 písmen vo vete,je vedľajšie,hlavné je,že 1,5 r. dieťa nevie o svete toľko,ako ty od neho očakávaš...
vie,samé chodiť,piť z fľaše,povedať 2-3-4 slová,kaká,ciká do plienky,spí postielke,..
nevieš čo by si chcela počuť,že by malo ovládať,alebo sa to na rovinu opýtaj...

jana_eyre
15. okt 2015

to je taky vek, ze je viac-menej jedno co dokaze, alebo nedokaze.. dolezite je ci ti rozumie, ak na neho hovoris, ci dokaze urobit jednoduche ukony o ktore ho poziadas..

kazdy jedinec na svete je iny a preto jeden dokaze to, co druhy nie a naopak.. a je to tak od detstva..

prego81
15. okt 2015

baby, dobre som sa zasmiala 😀

@dusandavid000
nas 1.5 rocny toho vedel dost, chodil uz davno do jasli. Sam sa najedol a napil, pouzival vidlicku a lyzicku, vedel povedat ze si prdol v troch jazykoch a tak...ozaj neviem co chces pocut.
Ak mas dovod na taku obsirnu otazku mala si napisat ten konkretny dovod. Takto je z tvojej otazky len dalsia diskusia pre zabavu.
Gramatiku neriesim - tajne dufam ze nie si Slovenka

cerez
15. okt 2015

Myslím, že si mala viac popísať, prečo máš obavy, lebo takto tvoja otázka bude skôr otočená na vtip.
Môj kýblik má už viac než 1,5 roka, ale v tom čase už vedel chodiť, rozumel no moc nerozprával. Čo sa týka hier rád staval veľké kocky do vežičky, zaujímali ho veľké autá či už vonku alebo v knižkách. Neviem, čo konkrétne chceš vedieť?

dusandavid000
autor
15. okt 2015

ano prego51 nie som slovenka som madarka tak zato tem pravopis a obavy mam preto lebo mam este jedno dieta ktore je chore ma mr lahku formu a bojim sa abi aj to druhe nebolo chore a vy ostatne posmesne mamicky z vas si nerobim nic a to ze tu niekto riesi pravopis a taka poznamka ze dieta ma bit pokom si nechajte pre seba ja viem ze dieta je kazde ine a preco sa neopytat ci je to zakazane pokial viem tu sa davaju rady a nie posmechy

lilienlukacs
15. okt 2015

Akoze nic v zlom drahe mamicky, ale vsetky tu riesite gramatiku, miesto pomoci tejto mamicke. Nepytala sa na nazor ako sa vam paci sposob akym pouziva tvrde a makke i. Vsetky su tu dokonale slovencinarky. Priserne az sa musim hambit za to ze som Slovenka obcas ked tu citam taketo odpovede!

ana85
15. okt 2015

@dusandavid000 uff... ale su niektore mamicky neprijemne ☹ ja mam 19 mes. dcerku. papa sama, na nocnik este nechodi, rozumie vsetko co jej povie, vykona jednoduche ukony - priniesie co jej poviem, uprace si hracky, vie povedat cca 20 slov, sadnut si na stolicku, vsade vylieza a zleze bez padu, vklada hracky - tvary do spravnych otvorov, navlieka kruzky, stavia lego. neviem co by vas este zaujimalo.

prego81
15. okt 2015

@dusandavid000
lahka forma mr, to mr je mentalna retardacia? Prepac, len som tak strelila...
Stale si neobjasnila preco sa obavas o zdravie druheho dietata. To, ze prve ma problem pre mna nie je dostatocny dovod. Je druhe v niecom zaostale, alebo si myslis ze by malo vediet nieco co este nevie? Povedal vam nieco pediater?
Podla mna 1.5 by malo chodit, behat, skusat co moze a kam az moze zajst, je zvedave, opakuje...hra sa, ma nejake oblubene veci, malo by ako tak rozumiet, rozpravat este vobec nemusi...

moni244
15. okt 2015

@dusandavid000 jasne, madarka, uz chapem

jolly84
15. okt 2015

@dusandavid000 čo by malo vedieť? Môj má 3 a spí s plienkou 🙂 a je to vonku! 🙂🙂🙂🙂

viktorkka321
15. okt 2015

Vizitkou človeka je aj gramatika ! Nemám k tomu viac čo dodať. Som "uchvátená" :D

jolly84
15. okt 2015

@dusandavid000 neporovnavaj, nech to plynúť, sleduj hlavne motoriku a nestresuj 🙂

jolly84
15. okt 2015

@viktorkka321 napísala, že je madarka, aj ked to nie je ospravedlnenie 🙂

viktorkka321
15. okt 2015

Ja keby viem po madarsky, tak sa snažím písať správne, aby si o mne hneď nepomysleli ľudia, že booooože to čo je toto? A je madarka ok, ale žije na Slovensku nie? Teda predpokladám 🙂 Myslím si, že dospelá a aspoň trošku inteligentná žena vie trošku odkukať z toho čo číta, že ako sa správne píšu niektoré slová 🙂

dusandavid000
autor
15. okt 2015

ano mentalna retardacia lahka

marionmarion
15. okt 2015

@dusandavid000 ahoj, je tu skupinka psychomotoricky vyvin dietata, skus sa pridat aj tam, mozno budu vediet baby lepsie poradit...a kvoli comu mas to podozrenie ze bude aj toto dietatko mr? V com je problem, motorika, rec, prezivanie? skus napisat viac, tazko sa vyjadrit ked vieme tak malo. Tiez som tu riesila pred rokom cosi podobne, strach a neistota je to nejhorsie co moze matka prezivat ☹
Tu je link na tu skupinu:
https://www.modrykonik.sk/group/6927/detail/

dusandavid000
autor
15. okt 2015

a co sa tyka byvania ano byvam na slovensku a som tu takych necelych 4 mesiacov a to som po slovensky nevedela takmer nic tak kebize z vas jedna pride do madarska a nauci sa za taky kratki cas hovorit tak to bi som chcela vidiet nakolko gramatika je uplne ina ako ta vasa a este sa stale ucim ale ste odskocili od temy

marionmarion
15. okt 2015

@viktorkka321 a ja si myslim ze dospela a aspon trochu inteligentna zena neodsudzuje niekoho na zaklade gramatiky 😉 Ja som tiez madarka, slovensku gramatiku ovladam lepsie ako niektore slovenky, ale ozaj nemam potrebu sa vysmievat tym, ktori su na tom horsie ako ja. Mala som spoluziacky, ktore sa neskutocne velmi snazili naucit sa po slovensky a nedokazali to, lebo proste nemali talent na jazyky...akokolvek to berieme, pre madara je slovencina predsalen cudzia rec, bez ohladu na to, ci zije na Slovensku alebo inde a ked na to nema bunky, nikdy sa tu rec spravne nenauci. Ked pises ci hovoris, nerozmyslas nad tym aky pad, aka koncovka, ci i alebo y. Proste bud to citis alebo nie a niektore to jednoducho necitia...

prego81
15. okt 2015

@dusandavid000
ohladom slovenciny, mozes byt na seba hrda! A vobec nemusis nikomu nic vysvetlovat. Ludia su bud tolerantni alebo nie su. Tiez zijem a pracujem v inom jazyku ako materinskom, to ze sem pises v slovencine je velka odvaha. Klobuk dole 😉
Ohladom tvojho problem, tiez si myslim ze skupina na toto zamerana bude najlepsia. Vid prispevok od @marionmarion
DRzim palce 🙂

janickacrazy
15. okt 2015

@dusandavid000 Moj syn ked mal 1,5 roka vedel už rozprávať v celých vetách, ale to sme boli skor výnimka, vačšina detí v tom veku povie len pár slov. Vedel chodiť, staval vežu z kociek, na nočník chodiť nechcel. Mal rád knižky, pozeral v nich obrázky aj pol hodinu pri tom vydržal. Ale tak každé dieťa je iné, niektoré je šikovné na behanie, niektoré zase skor rozpráva, v tomto veku ešte má čas na všetko. Škoda, že si nenapísala konkrétne, čo sa ti nepozdáva.

lilienlukacs
15. okt 2015

@dusandavid000 Ahoj, nevsimaj si niektore mamicky maju problem same so sebou a snazia sa to zrejme kompenzovat na tebe🙂 Mala by sa tu otvorit nova diskusia s nazvou VEĽMI mudre, uzasne a dokonale mamicky . Spytaj sa pani doktorky na to ci je tvoje dieta v poriadku povedz jej co vie a ako sa chova urcite ti poradi ta jedina vie najlepsie ci je v poriadku alebo nie je. 🙂 🙂