Dokáže sa 5 mesačné dieťa chvíľu zahrať samo?

zmuzmu
10. mar 2013

Baby, som už zúfalá, môj 5 mesačný drobec sa nechce ani chvíľu zahrať sám...nechcem, aby sa hral sám pol hodinu, ale aspoň 5 minút s hryzátkom keby sa zahral sám, nech môžem ísť na WCko...stále vyžaduje moju aktívnu prítomnosť... nestačí, že ležím alebo sedím pri ňom, ale stále sa musím s ním rozprávať, hrať,... nemôžem doma ani krížom slamy prehodiť, lebo jednoducho nestíham... je pre mňa prvoradý, kašlať aj na domáce práce, ale som už vyčerpaná... v nosiči byť nechce a na rukách ho už nevládzem celý deň nosiť ( má 9kg). Keď ho dám ľahnúť, hneď kričí...mamina mi vraví, že nechaj ho chvíľu poplakať ak je v bezpečí ( ale ja nie som zástancom teórie, že dieťa sa má vyplakať, veď má mňa, tak prečo má plakať...),ale on nemernká, on hneď reve ako tur, až sa zadúša..... Myslíte, že z toho vyrastie? robím niečo zle?

terry33
12. mar 2013

tiez to poznam, nasa mala byvala rovnaka, ani chvilu som ju nemohla nechat samu, hned mrnkala....ale ja to pripisujem tomu, ze uz ako mala mala reflux a koliku, plackavala, lebo jej nebolo dobre
tiez som absolutne nic nestihala, este aj zle spavala
teraz sa to uz trosku zlepsilo, ma 7 mesiacov a su dni, ked vydrzi sa sama hrat v postielke aj dlhsie, ale tiez este mame dni, ked musim byt stale pri nej, lebo place

karolka13
28. mar 2013

ahoj, ja mam ten isty problem a viem, ze s tym nic moc nespravis, musis len vydrzat. mozes kazdy den skusat, hladat hracky a cinnosti, ktore ho zaujmu, mozes vymyslat, co na neho zafunguje ale hlavne sa musis len obrnit trpezlivostou, ked budes mat neporiadok a nenavarene, alebo sa obrn trpezlivostou a stuplami do usi, ked bude mrcat, kricat alebo plakat a ty budes riadit. v kazdom pripade sa nijako neobvinuj z toho, ze ako matka robis nieco zle. urcite robis vsetko, co sa da a ako najlepsie vies. a urcite to prejde. a mozno sa stane, ze tie matky, ktore sa tu hrdia tym, ako oni vsetko stihaju, ako ich niekolkomesacne deticky krasne posluchaju, budu len oci otvarat, ked sa im ich anjelik zacne hadzat o zem a revat, ked bude mat 2 roky a viac. moja prva dcera ako babo bola velmi nespokojna a umrncana. musela som sa jej vela venovat a mozno prave preto bola sikovnejsia ako nasi kludnejsi znami, ktori teraz riesia rozne problemy s chovanim ich ratolesti. moja dcera skor vedela rozpravat, chodit, poznala pismenka, basnicky. ten cas, ktory som jej venovala, priniesol efekt. a vyrastlo z nej zlate, mile a usmiate 5 rocne dieta, ktore je samostatne a nikdy sme s nou nemali problemy. ked som cakala druhe dieta, dufala som, ze tentokrat si uzijem matersku s pokojnym a kludnym babom ale kdeze. aj som si poplakala, ze preco mam take nervozne a ukricane deti. ale to len, ked mam slabu chvilku. viem, ze najblizsi rok budem mat detskeho placu po krk, v dome neporiadene, ale raz to prejde a mne sa to vsetko raz vrati. takze len trpezlivost a tie stuple do usi🙂

pe
28. mar 2013

moja dcerka bola presne takato, vkuse vyzadovala pozornost, este stale je taka, ze je nerada sama, teraz mam 6 mesacneho synceka a on je uplne iny, hrajka sa sam, vsak co mu ine ostava, ked ja furt musim skakat okolo dcery, ale on to ani nevyzaduje, takze si myslim, ze to proste zavisi od povahy, niektore deticky su radsej sami a niektore vyzaduju spolocnost, ale u dcery sa to zlepsuje v tom, ze uz sa vie zahrat aj sama, takze dobra sprava je, ze z toho vyrastu 🙂

petruci6
28. mar 2013

aj moja bola taka ista,nahodou som ju dala do postielky,aby som mohla na wc uz spustila rev,musela byt vzdy pri mne,varila som tak,ze ju som dala do kuchyne na stol do lehatka a mohla sa na mna pozerat,nejaku hracku do ruky,nieco co moze hryzt,vtedy im idu hlavne zuby,alebo skus nachvilu Teletubbies zapnut,ked potrebujes nieco spravit,nasu to zaujalo 😀

feb13
28. mar 2013

Niektore deti dokazu a niektore nie. Moj starsi sa zacal sam hrat az niekedy pred 2r. a aj teraz sa hra sam tak 10-15 minut. Mladsi uz ked mal pol roka sa perfektne zabavil aj sam tych 10-15 minut. Urcite z toho vyrastie.

janja2323
4. apr 2013

Môj malý má 5 mesiacov a u nás sa to strieda. Keď mal dva mesiace tak dokázal byť aj pol hodinu v lehátku a stačila mu k zahraniu bavlnená plienka. Neskôr si začal pýtať už väčšiu pozornosť, tak som mu pridala na lehátku tú hrazdičku s hračkami a stále som mu niečo rozprávala aj ked som varila a bol tichúčko. No a teraz si už nič neporobím pretože už sa nevie sám zahrať a ani nestihnem navariť. Musím byť stále pri ňom. Iba pri mne sa vie hrať. A aj to najradšej tak, že leží na brušku a vyhadzuje všetky hračky z malého lavórika. Takže každé dieťatko sa nejako vyvíja a mení a keď tvoje sa nevie samo zahrať tak možno sa to otočí a ty si aj navaríš 🙂

adriana222
21. okt 2014

Ahoj moja 5 mesacna dcerka sa dokaze zahrat sama ale len chvilku a to musi mat naladu dnes som si s nou veru vytrpela nonstop som musela byt pri nej len som sa otocila uz mrncala vyzaduje si vela pozornosti. Nie je za to rozmaznana?

diana_81
23. okt 2014

Baby a mali ste niekto take i druhorodene (ci dalsie v poradi) dieta? Lebo ak len prve tak to co pise napriklad usiko je asi pravda a prehnanou pozornostou sme od utla deti na tolko pozornosti naucili. U nas prvorodena je postrach a brasko maly slniecko. Ale aj si poplace sam ked ju obliekam ci umyvam zubky a i navarit teraz uz musim. Tak.ma zaujima ci mal niekto po poklade i hysterku ako druhu?

siska53
23. okt 2014

Ako ktore...kamoskina mala vydrzi aj polhodinu aj viac sa sama zabavit. Ani dakedy nevie,ze ju ma. Jej starsi syn bol narocnejsi.

Moj nazor je,ze vacsina prvorodiciek je stale pri dietati a ani mu nedaju sancu sa zabavit samemu. Ano,aj moj pripad to bol. Mladsia sice bola zvedava,viac sa jej pacilo v zvislej polohe,takze bola v nosici a stacilo jej,ze vidi,ako sa my s malym hrame. Obcas som jej do toho daco zakomentovala. A teda musim povedat,ze i neskor sa vedela viac sama zahrat,no starsi syn stale potrebuje spolocnost k hre. Aj ked po 4.roku uz o nieco menej. Jasne,ze sa venujem aj jej,ale napr. Ona nas aj necha. A ide si po svojom,ked sa venujem.starsiemu,no opacne je to tak,ze maly hned dojde za nami a zapaja sa.
Teraz sa uz obcas vedia trosku aj spolu pohrat. Ale fakt len trosku.

zuzankamirkova
9. máj 2015

Suhlasim s USIKO....!my mame 3 a pol mesacneho chlapceka a je presne taky isty....dietattko sme nechavali od malicku aj same...nechodila som stale zanim...v postielke sa vie pekne zahrat,necham ho na posteli a vydrzi byt sam....dokaze sa len tak pozerat,ozuzlava si rucicky a brble si pri tom...vela krat ani nevieme ze ho mame,vazim si to a som rada ze je taky🙂je to nase zlaticko.vobec ho nenosim na rukach...ked sa ideme potulit tak si vedla neho lazkam alebo som len tak pri nom pri postielke,hladim ho rozpravam sa snim,ziadne nosenie....vie ze sme blizko,je v postielke a rozpravam sa snim....miluje svoju postielku a je tam velmi rad...neviem si predstavit ze by som ho nosila v nejakom nosici...TO VOBEC!

laurask
14. máj 2015

ja mam to iste so synom,nemozem ani poriadne navarit ani upratat,ale mam dost ohladuplneho manzela a nic mi nevycita,skor pride mi pomoze,vezme maleho,hoc nevie ako sa snim velmi zahrat ale snazi sa.....dieta na to pride,len pevne nervi...

marika_marika
14. máj 2015

Každé dieťa je iné. Náš prvý syn bol presne ako tvoj malý. Stále si vyžadoval pozornosť, nosili sme ho striedavo s manželom na rukách celé dni. Odmietal hračky aj v kočíku reval. Trochu sa dokázal sám zabaviť až keď sedel.
Náš druhý syn bol spokojný, keď videl svojho staršieho brata alebo nás pri sebe, ale nevyžadoval aktívnu pozornosť. Teraz máme 3,5 mesačné bábo, naše tretie dieťa, a to je najspokojnejšie, keď má pokoj. Pohrá sa v postieľke aj všade inde, zaspáva samo, je spokojný v kočíku. Niekedy až sama nechápem, ako môže byť taký spokojný.
Myslím si, že aj tvoj malý je proste náročnejší. Nie je to tvoja/vaša chyba a vyrastie z toho. Skús mu vytvoriť nejaký rituál, napr. že po prechádzke v kočíku, dostane papať a potom sa mu 10 minút nebudeš venovať. Postupne by sa to mohol naučiť.

tjaden
17. máj 2015

ahoj malá s tým začala asi od 6mes ale našťastie nepotrebuje byť na rukách len byť blízko mňa tiež som skúšala nechať ju vyplakať nech si zvyká, že občas z miestnosti odídem ale nedá sa, vydrží tak 1-5min a spustí plač, 10min- rev o život

oktacore
14. mar 2021

Vážené mamky a maminy. Za to že sa Vám dieťa neprehrá chvíľu si môžete samé. Ja to vidím presne doma. Pri mne je naša 8 mesačná mala úplne v pohode pohrá sa na zemi s hračkami sem tam zamrni tak pozriem čo sa deje podám jej hračku q vysvetlím že sa nedá byť pri nej 24/7. Tak sa hrá ďalej. Ako náhle príde manželka začne mrnkat rozťahovať ruky a pýta sa hore. A ona vždy len ku nej začne sa s ňou rozprávať hrať sa s hračkami a je ticho. Ale keď jej poviem nechaj ju chvíľu samú nech sa trocha učí že sa nedá byť furt pri nej tak som za zlého. Takže toľko postreh manžela....