Jasle verzus opatrovateľka. Ako to je s dávkami?

amadora
2. okt 2011

Mamičky chcem sa opýtať ako to je keď dám dieťatko do jaslí a ako keď mi ho bude strážiť opatrovateľka alebo nejaký člen rodiny. Myslím po finančnej stránke. Jasle platí v plnej výške štát ak mamička pracuje a rodičovský prídavok sa zastaví? A pri opatrovateľke? Máte skúsenosti?

sisaha
2. okt 2011

@amadora jasle ti hradi stat max. do vysky 230 eur. Ak su drahsie, zvysok platis sama. Vtedy mas zastaveny rodicovsky prispevok. Ak ti dieta strazi niekto iny, poberas iba rodicovsky do 3 rokov veku dietata. Opatrovatelku platis podla toho ako ste sa dohodli medzi sebou, tam ti stat nedava nic. Iba ten rodicovsky.

amadora
autor
2. okt 2011

@sisaha no u nás stoja jasle tuším 113€ alebo tak dáko takže plnú výšku hradí štát. a takže keby mám opatrovateľku tak rodičovský mi beží normálne aj keď pracujem?

seminkads
2. okt 2011

@amadora presne ako pisala sisaha ale ak je dieta v opatere fyzickej osoby(cize nie je v jasliach)tak mas narok este na prispevok 40e k rodicovskemu cize v podstate je to to iste,len ked pberas tych 230e musis vydokladovat kazdy mesiac na urade a az po predlozeni roznch potvrdeni ti tie peniaze daju-aspon tak mi vraveli na urade-pani co ma ma na starosti je zlata-vzdy ked pridem tak kukne do pc ci uz som dostala a vybavila si vsetko co som mohla :D

seminkads
2. okt 2011

@amadora rodicovsky dostanes aj nadalej ale zamestnavatel ta musi zahlasit na vsteky mozne poistenia a ty sa odhlasis ako poistenec statu

sisaha
2. okt 2011

@amadora ano, rodicovsky dostavas normalne, ale iba do 3 rokov veku dietata.

amadora
autor
2. okt 2011

@seminkads a to sa týka len plného úväzku alebo aj keď človek pracuje na pol?

amadora
autor
2. okt 2011

@sisaha áno to som pochopila. to by bolo v pohode lebo potom už pôjde do škôlky 🙂

seminkads
2. okt 2011

@amadora tak to ti uz neviem povedat,ale chstam sa na urad zistit si to lebo to vyzera ze budem robit len na pol-povodne som chcela na cely...

amadora
autor
2. okt 2011

@seminkads ak nezabudneš a budeš mať čas prosím napíš mi čo si zistila 😉

seminkads
2. okt 2011

@amadora ok,chystam sa tam niekedy bud tyzden,ale s urcitostou ti nepoviem kedy kedze sme obe chore :(

amadora
autor
2. okt 2011

@seminkads to je v pohode, tak mi to nesúri 🙂 a rýchlo sa vyliečte

martinex
2. okt 2011

@amadora ja som sa nato pytala,tyka sa o akej kolvek prace,ci pracujes ako zamestnanec alebo aj zivnostnik. 230€ dostanes ak das dieta do jasli/skolky alebo opatrovatelke,ktora vsak ma nato zivnost. ak nie, ostane ti rodicak. ak jasle stoja 113€ je lepsie si nechat rodicak a tych zvysnych 76€ mas k dobru...

amadora
autor
2. okt 2011

@martinex ďakujem za info 🙂

esther7
18. feb 2012

@seminkads: Ahojte, planujem pracu na ciastocny uvazok, o dieta 1 rok sa mi bude starat mamina alebo sestra na RD (podla toho, co bude lepsie na ucely prispevku na starostlivost o dieta, ak to bude mozne ziskat). Budem moct teda dostavat 194 EUR plus tych 41 EUR? BUdem musiet dokladovat tych 41 EUR? Budu si musiet urobit kvoli tomu zivnost? Dakujem.

seminkads
18. feb 2012

@esther7 s presnosotu to neviem, mna zaujimala hlavne tema jasli,ale mam pocit ze ak dieta strazi niekto bez zivnosti-mama,sestra...tak by si mala dostavat RP a k tomu tych 41e,ale ista si niesom

esther7
19. feb 2012

Dakujem. Uz som preberala tuto temu na https://www.modrykonik.sk/forum/rodicovska-dovolenka/dieta-v-skolke-a-rodicovsky-prispevok-2/
a podla vsetkeho mozem poberat len jeden prispevok, bud prispevok na starostlivost (max 230EUR alebo 41EUR) alebo RP 194EUR.