Je capnutie po zadku dobrý výchovný prostriedok?

otrivinkajanka
28. jan 2008

ahojte vsetky mamicky chcela by som sa vas opytat,ci take vychovne capnutie po zadku malemu dietatu je dobry vychovny prostriedok dcerka ma 20 mesiacov a je velmi ziva a neposlusna ved to pozname kazdej povolia nervy ked uz jednu vec opakujete sty krat a aj tak si dieta urobi po svojom niekedy som uz zufala a ked jej dam po zadku alebo po rukach/samozrejme,ze nie silno,len capnem/ nic si z toho nerobi chcela by som vediet,ake metody mate na vase deticky vy dakujem

dadulienka123456
25. sep 2012

Ale vôbec to neberiem nejako zle, lebo mi neublíži

andrejta
25. sep 2012

@dadulienka123456 a teba mama živí (chodíš ešte do školy) alebo si zamestnaná?

aliza
25. sep 2012

@dadulienka123456 bud si vymyslas alebo si tyrana....

1katka1
25. sep 2012

@dadulienka123456 Toto nemyslíš vážne!!! 20 ročná a dostať varechou ?? A zaracha chodiť von??? Nechce sa mi tomu veriť , čo tu píšeš...

p.j.jacky
18. nov 2012

Mam 1,5rocnu dcerku a 11rocneu fenku psika rasy Angl.kokerspaniel.Od istej doby co sme mali navstevu 3rocnej dievciny ,ktora nahanala a udierala nasho psa,to zacala robit aj moja dcerka.Najhorsie je na tom to,ze na moju malu ako si nic neplati,aby psika nebila.Aj jej capne po radku ci ruke,ze to sa nesmie,ale proste nic nepomaha.Poradte ako na malu.
Co sa tyka tej navstevy je jasne ,ze som zakrocila,ale bohuzial moja dcerka si to vzala ako za super zabavu.
Dalsia vec je ze ked napriklad ma nejaku mlsku a nasa fenka zobroni o jedlo a dcerka jej nechce dat,tak jej capne po zadku a povie No No NO...je to obraz toho co urobim ja jej ked sa mi nieco nepaci na nej,ona to iste robi na nasej fenke. Co stym urobit?Poradte.Nechcem aby sa to skoncilo utokom psa na dieta.A dat psa prec odmietam.

digysa
28. feb 2013

@dadulienka123456 Hahaha... ty mas asi 12.........rokov 34 je tvoje IQ.....a 56 by si chcela mat velkost pasa, ze?

zabka7
23. júl 2013

@p.j.jacky chcem sa spýtať podarilo sa za cca 1/2 roka ju prevychovať a ako ? Mám podobný problém, tiež sem- tam búcha do psa a provokuje ho. NIč sa jej nedá vysvetliť, otočí hlavu a vôbec si ma nevšíma. Môžem jej hovoriť dookola, že niečo nesmie urobiť, aj tak to spraví - Netrhaj zelené jahody, nedávaj si to do pusy, nechoď tam spadneš, nenaháňaj psa, obíď psa...

p.j.jacky
23. júl 2013

@zabka7 preslo to,raz dostala po ruke ked psika capla,potom zasa po zadku ked psika kopla,povedala som jej ze tak ako to boli nu a ako ona place,tak to boli aj nasho psika a tiez place.Ze ju nas psik velmi lubi a ked ho nema rada,dame psika prec.U nas bol problem taky ze ju to naucila starsia neter....a ked pride neter a robi psovy zle,proste dostane na ritusku a mala to vidi a potom ju este aj poucuje,ze toto sa robit nesmie..:D
Neuznavam trest bitkou,ale proste nebolo na vyber!

radkarasmanova
7. jan 2014

tak ja mám 21 rokov a od malička som bola drzá a veľmi hyperkaktívna aj k rodičom, doteraz je to tak. Od malička som od mamky dostávala po zadku, a nie len jednu väčšinou mi dala na zadok aj 10, ale modriny som nikdy nemala, uvedomila som si vždy, že robím chyby a teraz to so mnou ešte horšie, dokážem si priznať, že mamu pošlem do pi.... a surovo jej vynadám, no teraz ma už mamka zavolá do kúpeľni a viem, čo ma čaká. Povie mi vyzleč si nohavice a s varechou ma tak vyčape, že si to zapamätám. Jasné, že to nerobí vždy, iba keď som takto drzá, ale môžem povedať, že mi to vôbec neuškodilo, práveže si uvedomujem, že keď sa niečo také stane a že zrobím chybu tak dostanem. Ale žijem a mamku milujem vždy a som tu pre ňu...

lenkalis
7. jan 2014

V nejakej knižke som čítala, že je to len vybitie si našej frustrácie alebo hnevu. Súhlasím s tým, dieťatu to nijako nepomôže, ani situácii. Prípadne dieťa bude niečo robiť zo strachu, to tiež podľa mna nie je cieľ. My sa strikne pokúšame držať toho, že dieťa je našim obrazom - chce robiť to čo my, aj sa správa ako my. To, že dieťa chce v tomto veku rozhadzovať, behať, otvárať skrinky, zhadzovať gule zo stromčeka je pre neho prirodzené. Ja tiež niekedy vybuchnem a zakričím - hlavne ked som v strese a unavená, ale viem, že tým aj tak nič nedosiahnem, skôr naopak.

betarka567
31. aug 2014

Mám 10 a občas kde nieco vystrojim schitam na zadog. Vecinov ked klamem a odvravam. Na visveceni som mala dvě 4 tak som dostala 15 na holy. Mamka tak dvě tři na zadok da aj každý den kde nepocuvnem.

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pinkbaby
12. okt 2017

Ahojte mamičky.Mam takýto problém .Mám dvojročného syna a neviem čo ma taketo obdobie ale začal byť hrozné zlý .Pol hodiny plače ,hulaka keď je v postieľke ide ju rozmlatit od nervov.Ja som už taká zúfalá unavená že mu dávam po zadku.Mohli by ste mi poradiť ? Vôbec ma neposlúcha skôr priateľa.Ako by som to mohla riešiť aby som mu nedala po zadku