Je skoro dávať 16 mesačného synčeka na nočník?

love232
12. okt 2012

Ahoj chcem sa spitat vsetci mi totiz hovoria preco ma Jakubko este plienku a tak by som rada vedela kedy je ten spravny cas u chlapca na nocnik...neviem ako kedy Ho tam mam posadit totizto neviem kedy potrebuje...viem ze si zvykol kvoknut ked kaka ale ked cika to netusim...minule som Ho takto posadila a sedel a nic postavil sa kvokol si vedla nocniku a tam sa mi vicikal :b dakujem za rady

lauricka
21. feb 2013

vek na odplienkovanie ma akurat, vobec to nie je neskoro a odporucam vyuzit leto, tiez sa na to v lete chystam 🙂

lilinka274
21. feb 2013

Určite je to u každého dieťatka iné. Podľa mňa ak dieťatko nechce samo sedkať na nočníku je zbytočné ho tam dávať aby sa mu to nesprotivilo a bude to omnoho ťažšie odučiť ho od plienok. Ja som nášho malého dávala na nočník od 5 mesiacov a pridŕžala som ho lebo ešte nevedel dobre sedieť teraz má 8 mesiacov a pekne sa pýta tlačením keď chce kakať ale nepokaká sa to by už musel mať hnačku vtedy si to ešte neuvedomuje alebo skôr ja nestihnem reagovať. A už sme skúšali aj deň bez plienok a dalo sa ale každé 2 hodinky musel ísť na nočník cikať. Ale keď tam nechce byť nedržím ho nasilu.

janana1612
21. feb 2013

Presne tak...každé dietak
tko je osobnost,a uči sa inak...skus ho dt,možno sa mu to zapáči 😀 a ak nie tak mesiac počkaj a skús znova...moj má 26mesiacov a ešte niesme odplienkovaný a to ho dávam na nočník od 12 mesiacov...

aliska19
21. feb 2013

ja davam obe moje dti cca od 6mesiacov..a to tak, ze pri kazdom prebalovani ide aj na nocnik a pred span´kom, alebo ihned po zobudeni tiez podla toho ako mi to vyjde. mala sa od plienky oducila ako dvojrocna uplne, chvilami este na noc som davala plienku. a malinky ma 8mes.a vzdy sa vycika aj vykaka do nocnika, vie na co to je a pekne zacne tlacit, nikdy som mu nedavala nocnik na hranie,ale samozrejme aj do plienky pusta, ale len malo🙂tak vela stastia a malinky ma este cas sa uplne oducit, urcite ste neni pozadu! 😉 hlavne ho tam treba postupne pomaly davat

mamazabka
22. feb 2013

no podla mna to nie je skoro a ani neskoro. Ako uz vela mamiciek pisalo kazde dieta je individualne, ale ziadne neprislo na svet s tym, ze aha toto je nocnik a do neho sa cika a kaka. Jednoducho cim skor ho zacnes ucit, samozrejme nie nasilne tak tym skor to pochopi.Kludne ho ber so sebou na wc a povedz mu : teraz cikam, kakam a ty mi povedz ked budes potrebovat. Ty mas tu nocnicek." Skus ho tam posadit rano ked sa zobudi, ked idete na prechadzku alebo sa z nej vratite, ked ide spinkat, ked ho ides kupat. Jednoducho prides na to kedy maly cika. A keby si mu dala plienku tak by si bola prekvapena ze tak casto to zase nie je. Ked pride jeho cas tak sa urcite zacne pytat no treba mu ukazat na co vlastne ten nocnik je. Pisala si ze ked ide kakat tak to vies urcit....zbadas ze ide kakat, tak ho skus zobrat a posadit na nocnik. Ak sa bude branit tak ho nenut...no skus mu zacat citat knizku alebo ho nejako zaujat. Urcite pride na to, ze vykakat sa do nocnika resp. do wc je pohodlnejsie ako do plienky. Vela zdaru a hlavne pevne nervy....nehody t.j pocikanie/pokakanie sa obcas stane ( a nielen detom :D ).

tinkazilina
23. feb 2013

ja som začala dávať nášho malého na nočník, hneď ako sa naučil sám sedieť, t.j. okolo 8 mesiaca. Teraz má malý 15 mesiacov a plienky už nenosí (jedine na noc, ale aj tá býva ráno často suchá a to sa väčšinu noci dojčí). Začínali sme na nočník, najskôr po zobudení, potom po jedle. Teraz chodí tak každú hodinu a pol. Niekedy sa pýta aj sám. Samozrejme, že máme aj nehody. Som na neho veľmi hrdá. Chce to ale naozaj pevné nervy a more trpezlivosti a určite to pôjde. Držím palce.