Kakanie vonku. Čo mu na von nosíte?

lenka1977
2. jún 2011

Mamicky ako riesite vonku ked chce dieta kakat? Prave zaciname s odplienkovanim, pišat ho mozem dat kdekolvek ale na kakanie nosite na von nocnik ak nemate nablizku WC? Napriklad na detskom ihrisku ci v nakupnom centre. Moje dieta este nevydrzi a uz sme mali aj nehodu 😝

tinki
2. jún 2011

@lenka1977 ahoj, ťažko povedať. Lebo moja malá dosť neskoro začala chodiť bez plienky. Ja som si dovolila ísť bez plienky vonku až keď mala 2,5 roka a aj to sa mi len popiškala. Skús si vystriehnuť kakanie. Aspoň u nás to tak bolo, že kakala vždy ráno a potom som vedela, že cez deň už nebude. Možno má nejaký čas, v ktorom sa mu obyčajne chce. A koľko rôčkov vlastne má? No a v nákupnom centre ho toľko môžeš podržať nad záchodom, alebo obtoč misu s papierom. 😉

eaka
2. jún 2011

Ahoj, žijeme v Bratislave a kedykoľvek chcem stúpiť na trávnik, musím sa riadne pozrieť, aby som nestúpila do psieho ..., nevidím dôvod, aby som riešila, čo s ... môjho dieťaťa... ale aj tak riešim, keď ... tak na servítku a do koša (najlepšie toho na psie ... ) 🙂 V nákupnom centre si ako prvé zisti, kde je najbližšie wc, alebo mu do nc daj plienku. 🙂 My, aj keď sme trénovali, na celodenný výlet do mesta sme si brali plienku.

winona24
2. jún 2011

@lenka1977 ja by som si na Tvojom mieste neriešila 😉 😉 ak to bude nutné,daj ju kakať na nejakom diskrétnom mieste aj vonku....samozrejme ,že to treba po sebe upratať.... 😉 😉

ivett1
2. jún 2011

@lenka1977 ahoj...skúste to riešiť najskôr tak, že sa vykaká doma a až potom pôjdete von...a ak sa to nedá, tak v pohode, nič sa nedeje...vonku niekde za "kríčkami" (resp. mimo zorné pole okoloidúcich🙂...) a jasné, že upratať po sebe a v NC vyhľadať wc...ak tam nie je...asi budete musieť dať urýchlene plienku 😅...ale my sme sa vybrali, ako som písala už vyššie, do obchodov, až keď boli detičky na veľkej potrebe doma 😉...a nehodu sme v tej "odúčacej" dobe nemali 🙂

gretkab
2. jún 2011

Moj syn kaka na 90 % doma, takze on zvycajne vydrzi aj ked mu treba, ale v nakupnych centrach by som sa netrapila, tam su vsade zachody, podrzis ho na velkom a vonku v pripade potreby dam kakat na nejaku travu a pozbieram, dam do sacku, vyhodim (predavaju v Tescu take jemne vonave sacky na plienky (je to v rovnakom baleni ako vlhcene utierky), takze to nosim vzdy v taske + samozrejme vlhcene utierky).
Ale inak ked sme boli vlani na tyzden v tatrach a dcerka sa prave len tesne predtym odplienkovala, tak sme vsade nosili so sebou nocnik v igelitke zaveseny na batohu a cikala na kazdej zastavke lanovky 😉. (a to bolo v zime, cize oteplovacky, bundu.... 😉 )

annaopialova
2. jún 2011

ahoj ja som pri prvom synovi robila to ze som si vzdy zobrala sacok a servitky teraz su aj tenke igelitove rukavice ked mu bolo treba ist na velku vzdy som to dala do sacka a hodila do kosa len horsie bude ked bude riedka inac sa to neda

bambi2
2. jún 2011

ja som vzdy nosila pri sebe plienku, mala mi oznamila, ze chce kakat, tak som jej ju rychlo dala a bolo po probleme.... potom iba ocistila ritku, plienku vyhodila a hotovo... v ncentrach ak stihnete, tak na wcko... 🙂

nibiru
2. jún 2011

no mi kakame kazde rano niekedy sa stane ze obden ale vätcinou kazde rano po prebudeni ale taketo rady sa mi do buducna zidu mi sme zatial malicky no na doma plienku uz nepouzivane obcas ju nestihnem dat na nocnik cikat a stane sa nehoda ale to len vynimocne. 😖 .

sirinka
2. jún 2011

@lenka1977 podlozim pod ritku vlhcenu utierku a ked je hotovo, zabalim a vyhodim do kosa 😉

rose1988
20. máj 2013

to s tými servítkami je asi najlepsi nápad, no horsie je ked nikde na blízku nie je smatný kôs, no co uz ked mozu kadit psy hore dole. Az tak casto sa nestáva, ze by som videla dieta kakat vonku, takze ak sa to stane raz za cas asi ta za to neukamenuju. My mame taký istý problem a raz sme uz aj kakali na odpocivadle musel manzel zastat a samozrejme kôs nikde. Takze servitku som dala do sacku urobila uzol no ostatné som nebrala do auta 🙂

slaavka
24. máj 2013

baby ja som to riesila tak,ze som zobrala z toho kontajnera na psie vykaly ten sacok a vzdy som ho nosila v taske..ked malemu trebalo som to podlozila pod neho ako cupel,zabalila a zahodila..

darnka
30. sep 2013

@lenka1977 ahoj volam sa darinka mam aj ja syna ma 3roky ja ho dam normalne kakat ked su tam kriky ved je mali a tolko vela nekaka

beblavajana
1. okt 2013

Ja som nosila veľkú pampersku.

miskachrumka
3. okt 2013

my sme kakávali normálne vonku do kričkov zobrala na ruky kvokla s šup aj ked sme mali najpr stím problémy a hlavne v zime je to na prd :/ ale naučil a mladší ešte nosí plienočky

katarinava
3. okt 2013

riešime to aj so staršou jednoducho - keď je jej treba, podložím pod ňu servítky, urobíme čo treba a a pomocou ďalších servítok vyhodíme do koša. vždy sa posunieme do úzadia, na kraj. nevidím dôvod obmedzovať pobyt vonku pre takúto vec, prípadne letieť domov.
a v našom okolý to riešia viaceré mamičky rovnako. my - na rozdiel od mnohých psíčkarov, si po našom dieťati vieme upratať.