Kde v blízkosti Bratislavy sa dá vidieť živá krava?

masinka
10. nov 2010

Ahojte 🙂
Moje dcérky sú mestské deti a ešte nikdy nevideli živú kravičku. A tá staršia v poslednej dobe len o tom rozpráva. Neviete mi poradiť kde v blízkosti Bratislavy by sa dali ísť pozrieť kravy? Trebárs nejaké JRD ? V ZOO tu nič také nemajú, na Biofarme sú len kone, kozy a ovečky....

renabr
10. nov 2010

Neporadím, lebo my bývame na dedine, a daleko od BA, tak kráv tu máme požehnane, ale milá otázka... 🙂

kakona
10. nov 2010

ahoj, v Kuchyni popri ceste sa pasie kopec kráv...celoročne, môžeš tak zájsť...

elise
10. nov 2010

po ceste do zoo-lešná sme videli kopec kravičiek ale teraz na zimu budu všetky v stajniach inak v trnave na školskom majetku maju kravičky je to na zavarskej ceste .

ludka140281
10. nov 2010

skoda,ze byvate tak daleko,sestra na vychode maju doma kadeco 😅 ..tu je kusok 😅

andika10
10. nov 2010

od šale asi 1km je farma humanita tam nájdeš ešte aj pštrosa, kravu, kone ťavy....., vstup dobrovolný, zvykne tam byť živý betlehem, je to tam super, niektoré zvieratá sa pohybujú volne

rikarika
10. nov 2010

možno by nebol zlý nápad spraviť si víkend na orave - odporúčam terchovú alebo zázrivú - z BA je to 2,5 hod. a da sa zohnat aj ubytovanie za super cenu. Kravicky tam mozete vidiet skutočne kdekolvek

andrea142
10. nov 2010

@masinka: skúste auto pochodiť okolité dediny ako napr. najbližšie, Most pri Bratislave, Rovinka, Dunajská Lužná a tam sa spýtať v JRD.

ikke
10. nov 2010

moj synovec bol kedysi na vylete so skolkou niekde pri galante na ranci, mozno ranc na striebornom jazere(?), pogoogli "rancgalanta" 😉
nejake druzstva s kravami by mali byt v senkviciach, senci a urcite este aj niekde inde... 😅

adka12
10. nov 2010

super otázka, si mi vyčarila úsmev na tvári 😀 😀 😀
ale nič v zlom, chápem, že v BA nemáte také možnosti 😖

denisocka
10. nov 2010

som si myslela,že to je vtip nie otázka 😵 no je to smutne,že deti z BA /trebars/ musia za kravou cestovať , lebo v ich okolí su k "dispozícii" už len tie ľudské

titkovamiriam
10. nov 2010

😀 mysliš moju susedeu 😀
ale teraz fakt real-ja som z ivanky,druzstvo zrusili no mame novučky mliekomat a mlieko z Voderad,funguje aj druzstvo vo vajnoroch len ci sa dostaneš do vnutra neviam.volne pasucu kravu asi dalej od Ba ☹ bohuzial ,pri nas je nedaleko chov sibirskych tigrov.
Sme tada dopadli....

miska246
10. nov 2010

Prid na Oravu 🙂 🙂 🙂

denduska
10. nov 2010

to je mile 🙂 my byvame daleko od BA, ale ak budete mat cestu okolo, mame tu okrem klasickych krav, oviec, koz a koni aj pozehnane jelenov, srn, lisiek, diviakov a medvedov 😅 ...doslova za domom.

estterka
10. nov 2010

ahojte..toto mi pripomenulo,ako mi mama spominala,ze ked som ako mala vyfarbovala nejaku kravu,tak som sa jej opytala,ci je krava fialova s bielimi flakmi alebo biela s fialovymi flakmi 😀 tiez ma ako dieta z mesta hned brala kravu pozriet 😀 😀 😀

hanka274
10. nov 2010

@estterka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sifar
10. nov 2010

Veeelmi dobra otazka. Mna to tiez trapi, kedze potrebujeme vidiet, ako sa kravicka doji... Asi niekedy budeme musiet skusit zajst do tej Sale, ked tam maju aj kravicku...

suezana
10. nov 2010

nedá mi 🙂

bellugia
10. nov 2010

haha, zasmiala som sa nad otázkou : 😀 no, každopádne stredné slovensko - Orava zaručene, aj na východe u nás majú kravy, občas stoja rovno na ceste 😀 (a od toho faktu som si aj odvykla, odkedy žijem v BA) :D

laskonka
10. nov 2010

ahoj kusok za zahorskou bystricou je bio farma, tam uvidite vela domacich zvieratiek a mozno sa deti povozia aj na konikovi

renca3
10. nov 2010

Na Biofarme Stupava bola volakedy krava, ale neviem ci ju tam este maju. Ale kusok odtial je PD Lozorno, kde su kravy urcite, lebo odtial dodavaju mlieko do automatov. Ak velmi chcete vidiet kravy, zavolaj si tam a dohodni sa s nimi. Podla mna ta tam s detmi pustia. Vygoogli si PD Lozorno a tam najdes telefonne cislo. 😉

lante
10. nov 2010

Čo ja viem tak u nás na družstvo sa chodia detičky s rodičmi pozerať na kravičky. Most pri Bratislave 😉 Pustili ich do areálu s niekym z družstva a ten ukázal kde sú kravy.

gumimaci
10. nov 2010

Medzi Kuchynou a Rohoznikom sa furt pasu 🙂