Kedy ste začali dávať vaše dieťa do pavúka?

denisel
23. jún 2015

Ahojte mamicky, chcem sa opytat, kedy ste zacali vasich drobcekov davat do pavuka??

siska53
23. jún 2015

@denisel Nikdy. Nedavala som,ani sme nic take nemali. Nechala som detom volnost pohybu a naucili sa chodit normalne vo veku,ked boli na to pripravene (11m. A 18m.)

ivkadracova
23. jún 2015

Davala znama od pol roka a dieta chodilo samo v roku.
Nasa v tom zas nechcela byt, a tiez chodila v roku. Sestra v tom bola tiez, a ziadnu skoliozu nema. Niktonpredsa neda dieta do chodaka na cely den.

ivet1371
23. jún 2015

Urćite až keď sedí.a s tou chrbticou to neni že s choditka.ja som v ňom nebola lebo eśte neboli a s chrbticou mam strašne problémy

meluela
23. jún 2015

@ivkadracova A strýco Jano večeria výlučne slaninu, zapíja to borovičkou, vyfajčí 3 krabičky denne od 13 rokov a ešte žije!

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
20tanicka20t
23. jún 2015

@meluela vieš ale nefajcili nepili aj tak zomreli..mali by sme všetko brat s nadhľadom..veď človek je tu na svete len na chvíľu..jasné že netreba s ničím preháňať..ale napr. Keď dáte dieťatko..jasné že take kt. uz samo sedí a začína sa stavať na nôžky..dáte do chodáka ..pokiaľ neplace..ale teší sa.. .tak mu to určite neuškodí..a začne si viac uvedomovať svoje nôžky..aj priestor okolo seba..

lucy125
23. jún 2015

Ja som davala od 7-9mes.na chvilu do klasickeho choditka,od 10-15mes.stvornozkoval a od 16mes sam chodil.

meluela
23. jún 2015
gretocka
23. jún 2015

pavuk ani podobne choditko sme nikdy nemali a ani pre tretie dieta neplanujem. Zamerala som sa na to, aby deti mali bezpecny pohyb po detskej izbe, spalni a kuchyni a nechala som ich volne sa pohybovat ako vedeli. Zavreta byvala iba obyvacka, tam bolo par veci nevhodnych a pracoval tam manzel. Syn chodil popri nabytku od 11 mes a prve kroky spravil v 16. mes, ale on bol predcasniatko, takze na jeho stav to bolo v norme a dcerka sa pustila sama chodit par dni pred prvymi narodeninami.

oli18
23. jún 2015

@kudrlivka
@nice202 keď som sa ja učila chodiť, o chodákoch nik nechyroval. Kríže som si začala liečiť ako 29 ročná a kvôli medikamentom som musela prestať kojiť. Ako 44 ročná som bola s chrbticiou na operácií. Takže problémy s chrbticou majú mnoho príčin, len o nich treba vedieť a od útleho detstva dodržiavať.

lilimoni
23. jún 2015

Mne davala mama pod paze sal a tak ma nechala cupkat aby si chrbat neznicila 🙂 ja som si pre malu kupila popruhy, ked zacala cupkat 🙂

dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
suzka
23. jún 2015

Nikdy a tu je aj vysvetlenie preco : http://www.vanickovani.cz/detske-skoditko-pardo...

bluerose
23. jún 2015

Nikdy...ani nikto v okoli nedaval a nedava...som myslela, ze to bola vec mojho mladi a uz sa to nepouziva, som v soku teraz 😀

ivkadracova
23. jún 2015

@meluela aspon vie ze neumre len na hlupu starobu : )

ikiniki
23. jún 2015

Nikdy.... Preco by si to robila? Ma to stasne vela zlych vplyvov na zdravie babatka. Nechaj ho,aby si naslo svoj vlastny sposob premiestnovania,ktrory mu bude vyhovavat. Lebo to bude najlepsie pre jeho telicko a uvidis ako sa ti rychlo nauci aj samo chodit 🙂

tortelinka
23. jún 2015

okrem toho čo už každý povedal, je to ďalšia zbytočná rároha, čo po pár mesiacoch bude zavadzať

pampeliskaaaa
23. jún 2015

Ja som tiez nepouzivala a to som mala dvoch.Pekne sa zacali plazit ako partizani, potom štvornožkovat, stavat sa popri nabytku a v 10 mesiacoch my prešli bez opory cca 2metre 🙂 a potom uz išli ako strela 😉 Naši ani za ruky sa nechceli držat

dollynkaa
23. jún 2015

Ja som davala od niakeho 6-7 bola moc akcna ;) o mesiac nato sa plazila a v 11m behala sama. Nespickovala iba max tyzden kym sa poriadne naucila. Cize ja ziaden problem co sa tyka choditka

dollynkaa
23. jún 2015

@20tanicka20t presne tak aj moja ako pises. Hento co napisala uplna blbost

20tanicka20t
23. jún 2015

@dollynkaa Ja si myslím že chodak je dobry za jedno že máš dieťatko kam dat a vieš že ho tam môžeš nechať..máš istotu že sa mu nič nestane..moji napr v postielke nechceli byť..a potom druhá vec že dieťatko si zájde kam chce..hľadá nové zakutia..a trénuje nôžky..myslím že našim drobcom ten chodak neuškodil..len teraz je taká zlá doba.. Každý chce žiť zdravo..ale napr Ja by som zas nedala novorodenca hneď do vajíčka..to mi príde horšie pre jeho chrbticu

zuzanaete
23. jún 2015

@20tanicka20t myslim, ze kazdy si vie zabezpecit byvanie, aby bolo bezpecne aj pre drobcov, co sa plazia, stvornozkuju. Dieta si najlepsie natrenuje nozicky stavanim, chodenim okolo nabytku a potom prvymi krokmi smerom vpred a to vsetko bez pomoci. A aj priestor lepsie spozna, ked sa vsade dostane bez pavuka, lepsie dociahne na veci, preskuma ich.

alexanotbad
23. jún 2015

@denisel ak nechces ublizit vlastnemu dietatu, tak NIKDY

egiginka
23. jún 2015

@denisel NIKDY, skus si o tom nastudovat preco choditka NIE........ a aj pwdiatri ortopedi su proti, takze pokisl nechces tvojmy dietatku nicit chrbticu, ohrozit spravny vyvoj, klby.... a ine diagnozy z toho vyplyvajuce, tak to nerob..... ta fraza a nic nebolo... skus kuknut na ortopediu, nieco sa moze prejavit az vo vyssom veku, nie hned.... a zase s choditka nemusi byt kvasimodo, ale radsej pozor!!! Da sa aj inak dieta zabavit, v chodzi choditko neurychluje, naopak ohrozuje spravne naslapovanie..... no mas vela clankiv na nete o tom... ak by si chcela viac vysvetlit, konkretne linky... prednasku o tom... napis.

julia204
23. jún 2015

Ako mamicka prvorodicka neskusena som kupila pavuka a davala tam maleho od 8mesiacov tak na 15minut do obedu a 15minut po obede asi 2mesiace.Maly sa naucil na spicky a ked uz sa postavil a zacal chodit za 1rucicku v 12mesiacoch stale len po spickach..bol by uz chodil sam ale tie spicky ho nepustili..trvalo dva mesiace kym sa to odnaucil a sam pekne zacal chodit v 14.mesiach. ..do buducna ak by bolo druhe babo nikdy viac

katrinka8
23. jún 2015

@dollynkaa - áno, všetci ortopédi a pediatri tiež píšu a hovoria hlúposti 😖

V Kanade sú chodáky zakázané a klasifikované ako nebezpečné. Mimochodom, v takom chodáku hrozí dieťaťu oveľa vyššie nebezpečenstvo úrazu ako na zemi, kam to dieťa prirodzene patrí, aby sa naučilo správne používať svaly.

meluela
23. jún 2015

@20tanicka20t naozaj si myslis ze dieta v chodaku je v bezpeci? Ze sa mu tam nic nemoze stat? O to horsie pre to dieta ked si matka ani neuvedomuje zvysene riziko urazu v chodaku ... http://www.childsafetyeurope.org/publications/p...

Btw. podla tohto zdroja Kanada predaj chodakov zakazala a tomu, kto ich napriek tomu predava alebo pouziva hrozi pol roka väzenia.

dollynkaa
24. jún 2015

@20tanicka20t tak suhlasim.

lenka110611
24. jún 2015

Nikdy z dvoch dôvodov - nebezpečenstvo úrazu a obmedzovanie dieťaťa v pohybe - veď predsa keď lozí, dostane sa kam chce a práve toto je pre zdravý psychický vývoj veľmi dôležité. A keď počujem reči typu "dala som ho do chodítka v 4mesiacoch - vankúš dozadu, vankúš dopredu" ide ma poraziť.

20tanicka20t
24. jún 2015

@zuzanaete aj moji stvornozkovali aj behali okolo nábytku.. a dostali sa všade..ale zabezpečiť sa to úplne nikdy nedá..a to by si musela nonstop byt pri tom dieťati..a keď mas ešte ďalšie malé deti.. tak to nieje take jednoduché