Kedy začali chodiť vaši drobci?

katika03
9. feb 2016

Mám 13 mesačnú dcérku nechce sa jej chodiť. Štvornožkuje všade sa postaví ale aby spravila dáky krôčik sama ani za nič. Keď ju chytím za ručičky aby išla začne sa jedovať prípadne mi pokrčí nožičky a začne húpať a škeriť sa. Chodítko nechce ale stáť vydrží aj po hodiny ak sa má čoho pridŕžať . Nemáte dáky trik ako ju presvedčiť spraviť samostatné krôčiky? Keď vie chodiť okolo nábytku tak by mohla v podstate aj sama.

alchemilkazltozelena
9. feb 2016

13,5 mesiaca

evittam
9. feb 2016

@katika03 Syn v 10.mesiacoch dcérka v 14.tich.

zuzanadringus
9. feb 2016

sama musí nabrať odvahu na to aby sa pustila 🙂 Netreba ju do ničoho nútiť, ani vyčkávať či sa pustí... Ešte sa náhodou pri tvojej ochote pomôcť zľakne a potrvá to ešte dlhšie... Daj tomu čas ... Môj malý začal chodiť keď mal rok a 1 týždeň... A teraz už skôr lieta ako chodí :D
@katika03

piacere
9. feb 2016

Starsi 12, mladsi v 18-tich mesiacoch ☺

mariana1
9. feb 2016

14 mesiacov

nerko
9. feb 2016

@katika03 nase bejby zacalo chodit ked malo 12 mesiacov a 1 tyzden. Chodili sme vsak na rehabky a neuro lebo nechcelo sediet na cas "podla tabuliek". Choditko a vodenie za rucicky nam zakazali viaceri lekari. Dieta zacne, ked bude pripravene. A podla toho co pises je sikovna a uz to nebude dlho trvat. Nechaj to na nu.

mimik79
9. feb 2016

nas v 13,5 mesiacoch sa sam pustil od nabytku cez izbu

stascha
9. feb 2016

Nase deti rovnako ked mali 14,5 mesiaca

vydrnik
9. feb 2016

Dcera mala rok ked zacla chodit,syn v 15 mesiacoch

brisingr
9. feb 2016

Ahoj, tvoj prispevok akoby som sama napisala 🙂
Moja mala buchta ma 11 mesiacov, stale sa stavia, pri nabytku urobi nejaky jeden, dva kroky a to je vsetko.....a prave dnes mi pisala kamoska,ze jej syn mladsi o tri mesiace vcera urobil 6 krokov uplne sam. Vcera znama dala video malej mladsej o tyzden ako sama chodi.....no proste vsade vidim, ako mladsie deticky sami chodia a my nic.....tak tiez si niekedy poviem, ze preco moja mala este nechodi....takze ta uplne chapem.........inak moja mama mi povedala,ze ja som zacala chodit v 13.mesiaci a moj brat v 14. mesiaci, takze vraj mala nema byt po kom megasikovna 🙂
Tak musime len cakat :D
A co sa tyka choditka, tak my chodime k neurologicke, ale kvoli inym veciam a tiez hovorila, ze choditko vobec neodporuca

veriiii
9. feb 2016

@katika03 moja zacala popri nabytku od 12 .mesa sama sa pustila od 14. mes..a ruku tiez nechcela..moja zacala velmi skoro 4nozkovat a zevraj su deti, co sa nechcu vzdat 4nozkovania..ak chodi chodi popri nabytku je to uplne ok.daj je mesiac-dva,tri neboj, urcite je ok..norma je do 18 mes..a deti su rozne, niektore su viac ustrachanejsie a ine nie..su deti co sa pustili ako 9 mesacne, potom mali veky pad a zostali zasknute aj niekolko mes..nechaj ju tak,ona si to musi tzv vychyta🙂

lulistek
9. feb 2016

Moja dcera zacala ako 15mesacna. V chodeni netreba deti nahlit, odnesu si to ich nozky potom

intrograla
9. feb 2016

Uplne sam zacal ako 14 mesacny. Urobi par krokov a potom sup sup na kolienka 🙂 Zhruba v tom case sa aj sam dokazal postavit v priestore 🙂

kondaska1
9. feb 2016

Moj ma 10 mesiacov a ak ho držime za ruku chodi uplne bez problemov, a uz asi týžden sa pusta aj sam, urobi 4-5 krokov, od stoličky k nabytku a tak, takže v roku už predpokladam že bude chodit samostatne. nijak sme ho nenutili ani nic, proste islo to samo

pes123456
9. feb 2016

keď mu odpadli mliečne nožičky

simonnka2014
9. feb 2016

@pes123456 😀 😀 😀

katika03
autor
10. feb 2016

@timea7 ja sa nepotrebujem chvalit to mne je jedno ale ci je to v poriadku. Ci nema nieco so svalstvom alebo nieco neurologicke v tehotenstve mi povedali ze bude postihnuta tak preto akosi viac sledujem ako sa vsetko uci ci ozaj je vsetko v poriadku

katuliena82
10. feb 2016

@katika03 uplne chapem ze dietatko viac sledujes. Kto by nesledoval... ak mas pochybnosti a bojis sa, najlepsie je objednat sa k neurologovi, aby ta uistil ze je to ok. Kazdy ti tu napise len svoju skusenost a je to neprenosne na ine deticky. Asi skus konzultaciu u lekara, budes kludnejsia 🙂

kondaska1
10. feb 2016

@katika03 nebud z toho v strese, chodite na pravidelne kontroly k DR ta skuma aj jej vyvin ci vsetko ide tak ako ma. Moju synovcovi tak v asi 8 mesiacoch zistili hypertonus, nechcel sa otacat, stvornozkovat a mal nejake problemy s tymi svalovymi vzormi cize nenapredoval tak ako mal, poslali ho na tehabilitaciu a za 6 mesiacov bolo vsetko ok, zacal krasne chodit. Pisem to preto lebo dr by si uz davno vsimla keby sa nevyvijala tak ako ma. Krasne ti lozi, stavia sa, na chodzu sa musi uz len odhodlat. Dokonca som citala v jednej publikacii ze casto sa stava ze dieta zacne vyvijat aktivitu ako na chodzu a potom zrazu mesiac-dva nic, je to uplne normalne. Musi dozriet do toho stadia. Samozrejme ak mas akekolvek pochybnosti a nieco sa ti nepozdava je lepsie to skonzultovat s odbornikom.

timea7
10. feb 2016

@katika03 prepáč, ale ak hľadáš trik, ako dosiahnuť, aby tvoje dieťa urobilo v 13 mesiacoch samostatné kroky, tak mi to vôbec nepripadá, že sa bojíš, že má niečo so svalstvom. Chodíš s ňou predsa k lekárke, tá by ťa určite už upozornila. ak by sa jej niečo nezdalo. A že v tehotenstve povedali, že bude postihnutá....no to už radšej ani nekomentujem. Tvoj úvodný príspevok vyslovene vyznel v tom duchu, že si frustrovaná z toho, že tvoje 13 mesačné dieťa ešte samo nechodí. Preto som ti ani nenapísala, že moje chodilo v 9 mesiacoch. Neriešila by som to, ani keby nechodilo o pol roka neskôr, dnes je dospelý a je úplne všetkým jedno, kedy začal sedieť, chodiť, bol bez plienky.....

monikazso
10. feb 2016

Naša mala 14,5 mes. Za ručičku vôbec nechcela chodiť. Motivali ju tiež rovesníci rovnakého veku, ktorí už vedeli chodiť 🙂

thereza89
10. feb 2016

@katika03 jestli tvoje dcera dělá vše tak jak píšeš nemusíš se ničeho bát, je to jako bys psala o mojí dceři před rokem 🙂 taky jsem z toho byla frustrovaná, protože to každý řešil a vnucoval mi, že se malé málo věnuji, když jí nenaučím ani chodit a ještě že bydlíme daleko od rodiny 🙂 ( a jinak vloni jim vadilo, že nechodí, v létě že má stále plenky, ted zase málo mluví a přitom je dcera šikovná a samostatná, ale prostě vždy se zaměří na to co jí jde méně a dělají z toho hrozný problém)
dcera začala chodit par dní po 15 měsíci a do týdne běhala tak pěkně, že nikdo nevěřil, že chodí tak krátko, žádné velké pády nebyly, po krátké době utíkala do kopce z kopce a i dnes má velmi dobrou stabilitu, kam vyleze i sleze, nemá žádný problém, takže do ničeho jí nenut, prostě potřebuje ještě posilnit svaly, ale můžeš jí motivovat - například když stojí tak at zdvihá věci ze země a dává je nahoru ( to posilnuje svaly ), venku může obcházet okolo laviček, prolízaček ( dobrý je takový ten koník na tom péru, tím že se hýbe nutí udržovat stabilitu) nebo tlačit kočárek, autíčko, nám se osvědčilo motivovat jí takto venku, protože tam nemohla lézt po čtyřech a víc se snažila chodit než doma tak hodně štěstí a pevné nervy 🙂

carie32
10. feb 2016

Dcerka zacala chodit ako 12 mesacna. Dva dni po narodeninach 🙂

simonova815
10. feb 2016

@katika03 kamoskyn syn mal 16 mesiacov. Je uplne normalny, v 3 rokoch potom uz sam lyzoval. treba detom nechat cas, nema sa kam ponahlat ;)

katika03
autor
10. feb 2016

@marcelatje na poznamky z okolia kaslem len chcem vediet ci je to v poriadku a ci je to bezne. Malinka mala byt podla lekarov postihnuta,to mi povedali ked som este bola tehotna, tak akosi viac vsetko sledujem.

marcelatje
10. feb 2016

@katika03 ak nema ziadnu diagnozu je to uplne v poriadku.

kuceravasue12
12. feb 2016

@katika03 Ahoj, moja malá nechcela chodiť ani po štyroch...od plazenia vlastne rovno prešla k chodeniu. Na narodeniny urobila 4 kroky sama, od vtedy nič. Ak som ju pustila sadla si a fňukala a tušim keď mala 15mes prišla švagrina. pustila ju a ona si nesadla ale šla ďalej. Myslím, že začala chodiť lebo sa mala pred kým predviesť, stavím sa, že keby švagriná prišla skôr malá by skôr chodila. Inak najviac sa snažila postaviť sa a chodiť aspoň popri nábytku pred staršími deťmi, kričala po nich ak jej ušli a ona im nestačila, to bola najlepšia motivácia 😉

anickaaa6aaa
12. feb 2016

Náš Jakubko začal chodiť keď mal cca 13mes.Za ručičku par krokov aj skôr. Vôbec neštvornožkoval, len ja všelijako preguľoval...Keď začal chodiť potom začal aj štvornožkovať.

eva7477
15. feb 2016

Moja dcerka má 17mesiacov a ani neštvornožkuje, iba sa plazí dozadu, ani sa nedvíha a ani nechodí popri nábytku, boli sme aj u neurologa - povedal, že je to podla nej skor povahová črta - je lenivšia, detska doktorka mi povedala že kam sa ponahlam, ale mam 3 staršie deti, ktoré mi chodili okolo 12 mesiacov, tak ma občas pochyti strach, hlavne ked vadím všetky deti v okolí od nej mladšie že už davno chodia....celkovo sa všetko dlho učí....inak sa narodila v poriadku, nebýva chorá ani nič také... ☹

siska53
16. feb 2016

@eva7477 no ja by som ziadala konzultaciu aj u ineho neurologa.
Toto sa mi nepaci. Aj ked deti vedia behom mesiaca spravit take pokroky,ze az. Viem,ze je tam hranica plus/minus nejake 2mesiace,kedy je to v norme,ale toto je uz aj za hranicou,ja by som to nenechala len tak.