Kedy začali vaše detičky chodiť?

lenka268
17. jún 2011

Ahojte maminy, mozno tu uz podobna tema je tak mozno ma zamknu 😉 , tak len informacne sa chcem popytat, moj syn Danko bude mat 13 mesiacov, zatial nechodi, iba za ruky aj za jednu, sam pekne postoji ale boji sa este vykrocit, viem ze ma aj cas, len ma to zaujima kedy chodili vase deti. Dakujem pekne.

akika722
1. dec 2011

starši sám na 10m
mladši sa rozbehol na 11m,potom sa "zasekol" a pustil sa až presne na 1 narodeniny

babul83
1. dec 2011

Starší až keď mal 14 mesiacov a mladší 11 mesiacov. Všetko má svoj čas a dieťa vie, kedy je to pre neho najlepšie. Starší potreboval mať už istotu, nepadal takmer vôbec. Mladší sa pustil skôr zato padal ako hruška až do 16 mesiacov.

simatko1
1. dec 2011

nas bol presne taky isty,nechcel mi prst pustit ani za svet,strasne sa bal,potreboval oporu,sam sa pustil ked mal 13 mesiacov,stale sme chceli od neho aby presiel od jedneho k druhemu,najskor meter,potom dva...a za chvilu celu izbu..neboj to pride,potom budes aj nadavat,ked sa nauci chodit,potom prichadza lezenie na nabytok🙂

montinka
1. dec 2011

hm starsia v 9,5 mesiaci a mladsi syn az v 13 mesiacoch. ale kazde dieta je ine. a neurologicka mi povedala ze dieta by malo zacat chodit do 15 m takze neboj este mate cas.🙂 😉

alexandrag1
1. dec 2011

Prve kroky cez pol izbu presne 9a pol mesiaca,sám sa pustil už úplne a na dlhé trate v 10mes

tosomja
2. dec 2011

za ruku od 10 a pol mesiaca, sama sa pustila na jeden rok a hneď prešla celý byt 🙂

maca_p
2. dec 2011

indy vindy. starsi zacal chodit sam ku koncu 9 mesiacov a mladsi ma 8 mesiacov a ani sa sam neposadi. hovorim mu lenoch 😀 . za ruku som starsieho nevodila a nebudem ani mladsieho! ked chce chodit, nech chodi sam, nebudem ho podopierat a tahat za ruky, "len" aby som povedala, ze chodi. zatial bude musiet vyuzivat ine sposoby presunu a vonku ho odveziem na kociku 🙂.

kmirkav
3. dec 2011

Lozila od 7,5 mes, od 8. mesiaca chodila okolo nabytku, v 10 mesiacoch sa pustila sama, potom opat lozila a skusila znova na dvoch v 11,5 mesiaci, znova prestala a zacala uz natrvalo v 12,5 mesiaci. Nedavala som ju ani do chodaka, za ruky jedine ak si to sama pytala, ale len vonku.

mirkita
3. dec 2011

moj krpec ma 11 mes a 2 mesiace si beha okolo nabytku, drzi sa stien, dveri...dostane sa kam chce...za ruky chodi perfektne, staci mu aj jedna ale sam sa odvazi len na par krokov...nesilim to...kazdy hovori ze bude uz-uz behat sam ale ja si myslim ze este to taky mesiac aj viac potrva kym si bude celkom isty zase je fajn ze ide na istotu a nepada 🙂

zlostitko
26. dec 2012

Ahojte mamicky, moj syn bude mat 16 mesiacov a este stale sam nechodi. Bojim sa, ze som nieco zanedbala hlavne co sa tyka topanociek. Po byte nosi capacky s kozenou podrazkou. Vsetci na mna hucia, ze by mal mat vysoke kotnikove papucky. Myslite, ze mu to moze nejak uskodit?

cwilinge77
26. dec 2012

prva dcera v 13 mesiacoch a druha v 11 mesiacoch 🙂

11nika11
26. dec 2012

Nasa Sofia chodi sama od cca 10,5mesiaca.Ale ona je od malicka take neposedne sidlo 🙂

karamel
26. dec 2012

Nas maly sa postavil na nohy v 11. mesiacoch a sam sa pustil chodit v 13. mesiacoch 🙂

matat
26. dec 2012

20 mesiacov 😵 presne na vianoce... , a to sme museli od roka cvicit vojtovku ☹

jaroslavapovraznikova
26. dec 2012

moja posledná začala chodiť v 10mes.Ale tý starší až po roku a nechávala som ich bez topánočiek.Tak mi poradila pediatrička 🙂

pastelka74
26. dec 2012

11 mesiacov.................bosá po záhrade cez leto.... 😉 😉

leanax
26. dec 2012

naša malá v 10 mesiacoch už krásne chodila ale za rúčku, nechcela sa pustiť a sama až ako 13. mesačná sa pustila 😀

luciaq
26. dec 2012

syn v desiatich zacal prve krociky a v jedenastich uz behal

janaalzbeta
26. dec 2012

keďže máme diagnostikovanú ľahšiu formu DMO. Narodený predčasne v 24tt s pôr.váhou 580gramov. Prvé samostatné kroky 18mesačný 12.mája 2012 začal a po týždni prestal. Potom asi tak 3mes. chodil len piatok, sobota nedeľa volali sme ho víkendový chlapec a nanovo sa rozbehal 27.augusta 2012 takže lekári to berú že začal chodiť skoro ako dvoj ročný a od toho dňa chodí ešte to nie je istá chôdza ale chodí...Chôdza chce u detičiek čas. Každé mimi je individuálne........................ 😉

katuska169
26. dec 2012

starsia dcerka zacala v 10mesiacoch a mladcsia dcerka v 11 mesiacoch 🙂

j.a.n.e.7
26. dec 2012

Syn sa púšťal už v 9 mesiacoch, okolo roka robil biatlon, t.j. pár krokov prešiel sám a zvyšok štvornožkoval. Dcérka bola opatrnejšia, okolo roka chodila ešte s pomocou, sama sa pustila až okolo 14 mesiacov. Podľa mňa je pre mamičku len výhodou, ak dieťatko začne chodiť trocha neskoršie... samozrejme v rámci normy 🙂

modrofuzik11
26. dec 2012

obidve v 10tich mesiacoch. ale je to individualne, podla mna, geneticky dane. niekto zacne chodit skor, iny zase rozpravat. podla mna, to treba nechat na dietatku. ono citi, kedy je pripravene.

zuzi0911
26. dec 2012

Obidve v 11 mesiacoch

abika26
26. dec 2012

popri nabytku od 9m a samostatne v 13m.sice to trvalo dlhsie ale od zaciatku vobec nepadala a zdolavala vsetky tereny 😉

pimpulienka
26. dec 2012

12 mesiacov prve nesmele kroky v 13 mesiacoch už uplne samostatne a odhodlane 🙂

vanilka_4
26. dec 2012

1 den pred svojimi prvymi narodeninami 🙂

petkave
26. dec 2012

@zlostitko môj doma behal iba v protišmykových ponožkách alebo papučkových capačkách. Iba na von sme používali kožené topánočky. Podľa mňa to vôbec nie je o obuvi. Môj sa naučil chodiť dosť rýchlo - už v 10. mesiacoch, ale jedna baba z diskusie, kam chodím, sa trápila s krpčekom do vyše 1,5 roka. Až potom na to chlapček prišiel a začal cupitať. Otázne je, či tvoj malý vôbec nechodí alebo chodí, no nedarí sa mu to tak, ako by si si ty /či rodina/ predstavovala... 😕

kolinia
26. dec 2012

Moja malá začala, resp. spravila prvé samostatné krôčky v 10. mesiaci, potom sa už len zdokonalovala, no ešte sa obávala veľa chodiť, vždy sa radšej hodila na kolienka a štvornožkovala, ale medzi 11.-12. začala už len behať a teraz má takmer 14 a už len uteká :D....ale napr. až nedávno sa naučila vstať zo zeme, inak sa vždy preštvornožkovala k niečomu alebo niekomu a vstala....ale ako každý píše, každé dieťa je indivídum 😉

adri2211
26. dec 2012

Summer zacala uplne sama chodit ked mala presne 1rok a tyzden. dovtedy spravila par krockov, alebo ked sa niecoho drzala, ale samostatne chodenie to este nebolo

ocko78
26. dec 2012

ahoj tak ja ta potesim..moj drobcek ma 16 mesiacov a sam este nebeha..iba za dve ruky..za jednu nechce..postavit sa postavi..popri nabytku prejde ale stale najviac preferuje stvornozkovanie...