Koľko sa venujete 8,5 mesačným deťom?

barca1983
10. aug 2015

Ahojte maminy, chcela by som sa Vas opytat kolko sa venujete 8,5 mesacnym drobcom. Nas maly je zlaty, od 6 mesiacov stoji aj stvornozkuje, teraz uz nas chyta za ruky a chce chodit. Moc ho nebavi byt v stolicke, ale v postielke sa zabavi. Problem je, ze si tam casto ublizi, takze pri nom musim byt. Ma tri denne spanky tak vtedy co to postiham. Otec mojho dietata mi ale vravi, ze nie som normalna, ze by som mala ist ku psychologovi, lebo cely den sa venovat dietatu je chore. Zevraj dieta v jeho veku by malo byt denne tri hodiny same. Nechavate deti tolko? Lenze co ho mam nechat si ublizit v postielke? Ja fakt neviem. Strasne ma mrzi, ze ak si ublizi jeho otec ho nikdy nepolutuje, povie iba tak Ti treba, aspon sa poucis. Nie je na poucenie este malicky? Maly k nemu preto ani nechce ist, malokedy mu povie tak ako ja, nono, zvycajne po nom velmi krici a nadava mu do zasranov. Robia to aj Vasi chlapi? Ja som z toho nestastna, velmi ho lubim, a o to viac ma boli ked malemu nadava a mne hovori, ze som pripad pre psychologa.

kikuleenka
21. aug 2015

@barca1983 svojho muza nepocuvaj v ziadnom pripade, ubluzuje Tebe aj vasmu dietatu. Riad sa materinskym instinktom a synovi sa venuj maximalne, kolko zvladnes, nevyhnutne domace prace odsun na cas jeho spanku, idealne preved na chlapa. To co tvoj partner robi, to sa uz podla mna blizi k tyranii. Psychologa navstivte, ale spolu, ten lahko zisti, na ktorej strane treba nieco riesit...na tvojej to urcite nebude. A tiez som za poskytnutie vacsej slobody synovi, uprav podmienky tak, aby v case bdenia nemusel byt v postielke, ale mohol sa volne pohybovat a objavovat - velmi mu tym pomozes v rozvoji 🙂

dasa10
21. aug 2015

Tedaaaa na psychologa je tvoj chlap, nic v zlom, ale to čo popisuješ su manipulatívne techniky.... ☹ ☹ ☹
Odkialon ma explicitne veci ako 3 hodiny sa hrať samo, veľa sa mu venuješ... ??

kupila by som mu nejaku knihu - (ak teda tvoje argumenty neberie, ako relevantne ) - ako zaobchadzať s dieťaťom, ako sa mu venovať a ako sa k nemu správať. Lebo zrejme nechápe, že 8,5 mes. dieťa nie je na úrovni dospeleho a že veci sa deťom vysveluju tak, že dospelý sa zníži na ich úroveň.

Držím palce. 😉

arielin19
21. aug 2015

takáto výchova bola v móde niekedy v min. storočí, asi ja tvoj muž bol ňou poznačený a teraz sa to snaží aplikovať aj ďalej na vaše dieťatko, vtedy bolo v móde nechať dieťa vyplakať, nech sa naučí že zakazdým nebude tíšené a brané na ruky, dnes sa vie že je to chyba, pre dieťa je to stres ktorý mu bráni vo vytváraní neurových prepojení v mozgu, ktoré sa potom už nikdy neuskutočnia. viac

https://www.youtube.com/watch?v=5rJfE135HEY

ty si mamina a myslím že maminkovský inštink čo dieťatko chce a potrebuje je najviac.

maaaria3
21. aug 2015

@barca1983 Už otázka mi prišla absurdná, veď predsa , také malé dieťa, teda aspoň to moje, to bolo 24 hodín v kuse--- a že tri denné spánky, no teda, možete si blahoželať... mne sa malý nezahral sám ani pat minút... točili sme všetko okolo neho...

mamkamirka
21. aug 2015
Používateľ mamkamirka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamkamirka.

@barca1983 ty ako mamina najlepsie vies co vase dietatko potrebuje 🙂

kuriatko84
21. aug 2015

@barca1983 neche sa mi citat vsetky prispevky ale otazka ma zaujala. Pripad pre psychologa je otec tvojho dietata! Ja som venovala mojmu dietatu 24 hodin denne vo dne v noci! A to mi od 8 mesiacov spala cez den len 1x. Proste sa motala okolo mna po stvornozky a ked som potrebovala nieco spravit, tak som to odsunula na cas kedy bol doma aj mm a on sa s nou zahral a povenoval sa jej.
A to ze nadava malemu do zasranov podla mna nie je tiez normalne. Moja ma 5 rokov, ale od otca este nepocula ani jednu nadavku na jej adresu.

mysuliatko7
21. aug 2015

Tak keby sa moj chlap takto spraval, tak by uz asi ani nebol moj chlap...
Moj manzel je doma s malym od jeho dvch mesiacov na ´materskej´ kym som ja 6 hodin prec a venuje sa mu 100percentne! Podotkynam ze ma 8,5m a stale kojim!! Vdaka manzelovi, ktory sa s nim prechadzal v okoli mojej kliniky ak by bol maly hladny aby som mu dala jest.. Aj ked pridem domov, tak sa mu maximalne venujeme,samozrejme ze ho nechame aj co to sameho v hradke, ale nikdy, ak by tam bol nespokojny
Moje dieta somv zivote nenechala vyplakat,cele tupe vyplakavacie metody su na facku!!!
Potom sa necudujem, ze maju deti taky vztah k svojim rodicom aky maju..

babu15
21. aug 2015
Používateľ babu15 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od babu15.

take metody boli zauzivane kedysi ale dnes uz nie. Dieta potrebuje aby sa mu niekto venoval a potrebuje citit lasku 🙂

evelinhb
21. aug 2015

Presne ako hovoria baby, tvoj muž je jediný ktorý by mal navštíviť psychológa. Možno len žiarli že sa mu venuješ viac ako jemu 🙂 S tými nadávkami hrôza. Môj manžel si k malému nedovolý povedať nič zlé, je mu 8 mesiacov a tiež čo to stvára.. Keď plače alebo sa udrie, manžel ho pomojka, upokojí a hneď je dobre a to že nechať ho 3hodiny samé sa hrať.. Neviem z kade to má ale je to dobrá kravina. Chúďatko malé. Porozprávaj sa s mm, že sa ti nepáči ako praktizuje svoju výchovu k nemu a tie nadávky.. Dieťa si to časom bude pamätať ako sa k nemu otec chová a potom sa bude čudovať prečo radšej ide k maminke, že lúbi maminku viac, atď. Dieťa v tomto období potrebuje lásku, nehu a veľa pozornosti ...

plnenapaprika
21. aug 2015

no bez prehanania, neviem si predstavit nechat maleho sameho minut.
je starsne zivy, lozi stavia sa, furt okolo neho skacem ked capne na zem a place, ani hrat sa nevie sam, resp. nie pol hodinu...nestiham varit, upratujem raz tyzdenne, jasne mala by som radsej kludnejsie dieta, ale je moje a ked ma potrebuje, som pri nom a bodka! bez debaty.

11lubos
22. aug 2015

@arielin19 Nuz vidis, mi z minuleho storocia a tiez nasi rodicia a ich rodicia sa v pohode zaobisli bez neuronovych drah a nijako im nechybali. Dozivali sa 80 rokov i viac. Co myslis? Mate sancu sa dozit na zklade tycto americkych dristov viac? Myslim, ze to bude skor menej. Takze si s tou vedou velmi nefandite. Skor si myslim, ze to snou pokaslete. Ale to uz je vasa vec. V tom minulom storoci a aj prednim zili ludia, ktori objavili to, z cpho cerpame dodnes a to vsetko boli ludia bez neuronovych drah.

siska53
22. aug 2015

@11lubos na tebe presne vidno vysledok tej "uzasnej" vychovy. Esteze nasi sa spravali k nam.inak.
Ak by bolo podla teba a tebe podobnym,asi sme dodnes na stromoch. Nastasie sila pokroku je mocnejsia nez odpor zopar zadubencov,aj ked v minulosti prave vdaka nim mnoho pokrokovych skoncilo v plamenoch. Chvalabohu ze dnes je to uz zvacsa inak.

11lubos
22. aug 2015

Skoda diskusie. Vdaka takym ako vy, na tych stromoch skoncime. Mozno, ak nejake este budu.

koniarova
22. aug 2015

@11lubos Ty si manžel zakladateľky témy? Nejako sa v tom strácam.

andreasiskova3
22. aug 2015

Kazde dieta potrebuje inu davku venovania sa mu, ani malo neni dobre a ani vela. Dietatko sa uci tiez na vlastnych chybach, samozrejme treba to mat pod dohladom ale urcite nie stat mu za chrbtom za kazdych okolnosti. Potrebuje svoj priestor na objavovanie ako co funguje a co same dokaze aj ked obcas spadne alebo sa buchne. A je namieste dietatko polaskat a povzbudit, a nie povedat ze tak ti treba, kokso to co je ?????? Dieta urobi aj 20 razy tu istu chybu kym si uvedomi ze to je vlastne nasledok toho co spravilo. Mozno si aj ty prilis uzkostliva, ako si ublizi ked je v postielke? Daj mu tam tie mantinely penove okolo ak sa bucha o palicky . Moja dcera sa naucila v postielke padat na zadok, par krat sa aj buchla zozaciatku, ale teda nenapafli ma stat pri nej. Par krat spadla a potom prisla na to ako to spravne urobit a ked sa potom naucila chodit, tak.sa ani raz nestalo, ze by spadla dozadu. A nikdy som.s nou nechodila ani za ruky a ani za nou ked zacala chodit. presla .kolko zvladla

simonka77
23. aug 2015

@11lubos toto je jedine, s cim s tebou suhlasim, skoda diskusie. ale len preto, lebo na vsetko najdes rychlo odpoved, len na to, ze ASI robis niekde chybu ty, odpoved nemas.
vzdy bude mat mama-maminy tu iny nazor ako jeden chlap - prave preto, ze su to maminy. bez urazky -citlivejsie, viac vnimajuce potreby toho ktorého dietata.
ja to tu neberiem ako utoky na teba, ale ako vyjadrenie nazoru ostatných mám, necitala som to sice uplne nakomplet vsetko, na to niet casu, ale nevsimla som si, ze by si tu mal nejaku "podporovatelku" tvojich nazorov. z toho logicky vychadza, ze niekde tú chybu robis ty.
dieťa sa formuje od narodenia, tak ako sa neda naprogramovat na urcity model vhodny pre rodica, tak nie je nikde zarucene, ze aj ked sa budes snazit sebeviac vychovat z neho normálneho, slusneho cloveka, ze sa tak stane. ale my dospeli sme tu na to, aby sme to nasim detom minimalne v zaciatkoch ich existencie ulahcili, pomohli im, ukazali "spravny" smer (pre kazdeho iny), aby sme im v prvom rade dali pocit lasky, bezpecia, domova a kľudu.

tatana01
Odpoveď bola odstránená
Zobraz