Máme sa vrátiť naspäť k plienkam?

monika1612
23. sep 2012

Ahojte maminky, mám 22 mes. dcéru. Pár dní po 20 mesiacoch sa začala pýtať na nočník, dokonca aj v noci boli plienky suché. Krásne vydržala, v nohavičkách ani kvapka. Trvalo to asi mesiac, potom začala pomaly ucrvkáať do nohavičiek a teraz má nacikané v nojavičkách, ocikané tepláky príp. pančušky a až vtedy zakričí, že ide cikať, alebo si ide sama sadnúť na nočník. To že je v mokrom, jej nevadí, niekedy si mokré nohavičky nechce ani prezliecť. Skúsila som dať aj plienku, ale sama si ju dala dolu a sadla na nočník. Nočné plienky sú väčšinou suché, občas iba pár kvapiek, ráno keď sadne na nočník vždy vyciká veľlé množstvo. Teraz je ešte relatívne teplo, takže to vlhké prádlo úplne nevadí, ale mám obavy, že ak sa to neupraví a v zime budeme ocikávať overal alebo oteplováky, to už taká sranda nebude. Neviem, či sa mám vrátiť k plienkam, prípadne navštíviť lekára - ale nemyslím si, že by bola prechadnutá, nemá ani soplíky. Viem, že nemá ešte ani 2 roky, ale...Čo poradíte?

bambina1009
23. sep 2012

@monika1612
Ahoj monika, vy bojujete s plienkami a ja s počítačom, už odpovedám tretíkrát, tak dúfam že tentoraz šťastne. Na začiatku leta sme aj my odložili plienky, pekne to prišlo zo dňa na deň,odrazu. A potom sme tiež začali ucvrkávať. K plienkam sme sa však nevrátili, skôr sa snažím ponúkať malej nočník častejšie, a pripomínam jej, že plienku nemá, lebo je veľká.Myslím si, že tvoja malinká je šikuľka, veď zvládate aj nočné pocikávanie, to my ešte bojujeme. Určite by som sa k plienkam nevrátila.Ale moja malá už má 4 roky, ale má DMO, takže sme iná trieda. A to som si myslela, že na plienkach proste ostaneme. A prišlo to. Takže držím palce, statočne bojujte.

ematko29
23. sep 2012

moja dcerka teraz už 3ročná,tiež ked mala 2roky v lete tak sa krásne začala pytať .ale prišla jesen auž sa jej stavali nehody,tolko som sa naprala,že som jej naspäť dala plienky,aona potom v zime sama sa začala pytať.som toho názoru,že dieťatko dozreje azbytočne ju trápiš ak teraz sa pocikáva,aj tak bála som sa aby neprechladla tak preto som jej nasadila plienky

marova
23. sep 2012

Nevracaj sa k plienka,len vydrž, aj moja mala také obdobie na pár dní a prešlo to. Len ju vela chvál a ukazuj aku radost máš ked sa vyciká do nočnika a hlavne VôBEC nekrič ked sa pociká do nohavic. Ja som moju len bez slova rýchlo prezliekla. Všetko to prejde !

danteska
23. sep 2012

@monika1612 tak toto robi aj moj maly..od maja nema plienky a v poslednej dobe sa neskoro pyta resp. sa nevypyta a cika len na moj pokyn..niekedy ho aj 2-3x denne musism prezliect.k plienkam sa nevratim,tie ma v noci stale,a vstava precikany aj ked malo pije.ale to ucvrkavanie ma tiez hneva..ale k plienkam spät to nie,nevracaj sa..ked idete von resp.ked bude zima a pojdete von tak ju nechaj dobre vycikat aby v zime vydrzala tu hodinu-dve.bude aj menej pit,nie ako v lete..

katren
23. sep 2012

@monika1612 nam sa tiez zacali stavat nehody, ale iba v spanku....vzdy sa pocikala veda tych podloziek do postele, takze na noc sme sa vratili k plienkam....a davam aj na cestu v aute ked viem, ze by mohla zaspat....a vsimla som si, ze sa jej to podari vtedy, ked jej je chladnejsie

katrinka8
23. sep 2012

No my mame ten isty problem s dcerkou. K plienkam sme sa nevratili, dakedy je cely den bez nehody, dakedy sa podari 1x, ale vcera rekord, 4x .. ale dnes nic. Obvykle sa pekne vycika predtym, ako ide von - to ju stale upozornujeme, ze ideme do auticka, autobusu - tam sa cikat neda ani zastat... tak idem ja a ide so mnou. Ale dnu je to horsie, prestala sa pytat, tak len vystihnem obvykle - vidim, ze sa jej chce, tak ju zoberiem na nocnik alebo zachod. Vtedy ide. Obcas aj sama sa vypyta, ale malicko - hoci v juli sa pytala stale. Ach jaj, tak bojujeme.

bianca
23. sep 2012

nech ta ani nenapadne dat jej nazad plienku.Obzvlast ked sama nechce tak jej z toho v hlavicke spravis tak akurat gulas.Skor ju skus viac sledovat,dat ju na nocnik behom dna ak sa jej neprotivi ci sa nahodou nevycika ale v ziadnom pripade nie plienku.My sme si preslim takym plienkovym trapenim ze to neprajem nikomu.

milka1978
24. sep 2012

@monika1612 my sme s tým tiež bojovali cez leto ..... najskôr synček nemal plienku na deň a potom sme mu skúsili zobrať plienku aj v noci a zobudil sa suchý .... tak sme plienky odložili .... samozrejme že aj jemu niekedy ujde a posiká sa ...... preto vždy pred spaním či už na obed alebo večer sa ide vycikať ..... a potom vydží do rána a na obed prespí tiež suchý ..... ja by som sa k plienkam nevracala, potom to možno bude pre dcérku ťažšie odnaučiť sa, lebo bude vedieť, že keď sa začne pocikávať tak dostane plienočku a bude pre ňu pohodlnejšie, hlavne v zime keď bude v suchu aj dlhšiu dobu ..... ak sa dieťatko do 5 rokov pociká alebo pocikáva nie je to ešte vážne ...... to mi povedala moja pediatrička .... vraj je to normálne pokiaľ si dieťatko nevycvičí mechúr ... tak prajem veľa šťastia

monika1612
autor
24. sep 2012

Ďakujem Vám všetkým veľmi pekne za názory, radšej teda tú plienku nedám a verím, že to prejde - veď je to predsa šikovná baba 😉

anjelicek26
24. sep 2012

@monika1612 urxite daj vysetrit moc pre istotu, ale pokial je v noci sucha, asi to bude v poriadku. podla mna fakt len vydrzat, ono tieti regresy su uplne normalne, ale zasa sa ti upravi. mozno hlavicka prave spracovava vela inych podnetov a toto ide bokom; ale to byva docasne. nas maly sa teraz ako nastupil do skolky zacal hodne pocikavat, co doma uz vecnost nez plienok, ale proste si musel zvyknut...

danabel
10. jan 2013

@monika1612 ahoj, chcela by som sa spýtať, že ako sa to u vás vyriešilo s tými plienkami...riešim momentálne podobný problém, no mám pocit, že závažnejší ☹

monika1612
autor
11. jan 2013

Ahoj, tak my sme sa vratili k plienkam, pocas dna, ked sme doma, tak dcerku nechavam v nohavickach a teplackoch. Znovu sa zacala pytat, dokonca aj v noci. Posledne dni dokonca aj vonku povie, ze cika do plienky. Aj ked niekedy pocas dna sa stane, ze ujde troska do nohaviciek a potom povie, ze ide cikat. Verim, ze na jar, ked sa otepli a uz nebudeme musiet plienky nosit ani von, ze sa ich celkom zbavime. V septembri ju chcem dat do skolky, tak dufam, ze vtedy si uz na plienky ani nespomenieme 🙂