Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
26. apr 2011

@michelleuk ebay fu to neviem ale tusm u nas to nieje,hej to je teda super podla mna by si mohla v pohode predavat.urcite by sli na dracku vela ludi tak kupuje veci z anglicka 😉 ja som chcela gate neake tricka,no ale nakoniec som rychlo kupila 2 gate a tricko viac som nestihla 😒 musim ist bez nich hrozneeee 😀 mala je hore od pol 3 a nechce spat.uz ju nedam bude musiet byt hore do vecera 😉

michelleuk
26. apr 2011

@basa23 no aj ja som bola v meste malej som kupila dvoje saticky,a topanky ale len take na doma lebo tie co ma na vonka tak je mi ich luto lebo ako lozi tak ich oskiera v predu 😠 no moja si pospala v kociku asi hodku a teraz tu vyvadza lezie stale pod stol 😎 a vivien ako?uz zdokonnalila chodenie 🙂

basa23
26. apr 2011

@michelleuk no moja sa uz kupe s muzom a ja jej robim kasu jej ju skusim dat este dnes ked ziadny efekt tak jej ju nebudem davat.no mi vrav mala uz znicila tak nike co som jej kupila cele predky zodrate.ale kde sem tam urobi kroky ale este nic viac.no som fakt zvedava kedy sa rozhybe 😉

michelleuk
26. apr 2011

@basa23 neboj do dovolenky urcite 🙂 no ved to preto som jej kupila take uz pouzite z sekaca 🙂 ja mojej tiez davam kasu na vecer aj mlieko jej tam davam od hippu na dobru noc 😔 ale podla mna uz by mala vecerat uz je dost velka,a co ti vravela doktorka na vecere,kedy sa ma zacat?

basa23
26. apr 2011

@michelleuk neviem lekarka mi nic nevravela za vecere moja je taka cudna ona pomaly nic nepovie kym sa nespytam.a ved kasu to ma ako veceru tak by som to zatial neriesila.co mam susedka ona ma rok a pol a naveceru ma kasu tiez len.mala mi isal spat 20 20 a za pol hodku boal prvykrat hore no to bude dnes noc 😠

michelleuk
26. apr 2011

@basa23 no ved som myslela akoze kase na veceru...lebo ty normalne nedavas stale vecere nie?no ja som moju dala teraz spat pred 20 min tiez 😔 inac to je cudne ze sa ti hned po pol hodke zobudi....a co roby mrnci a otaca sa len v postielke alebo sa to postavi?moja ak sa zobudi tak stoji a skace v postielke 😀

dzudka
27. apr 2011

@michelleuk ja mam inak kopec z irska veci lebo ked bola Lenka mala tak svagrina mi doniesla kopec veci....pre nu

podla mna na tom mimibazare v klude by si mohla predavat ved si to pozri ich stranku ak si nepozerala este....

dnes bol maly hore 3krat tak celkom fajn este spinka chudacik lebo vcera moc tomu spaniu nedal...

chceme ist do tesca hned rano ako sa zobudi Lenka je uz hore od 6.40 ja som hore od 6.25 teda definitivne lebo maly na kojenie bol hore o 6tej...
no a potom ma Lenka rehabku tak troska si oddychnem 🙂 ide s nou svokra...

dzudka
27. apr 2011

@michelleuk
@basa23
baby ja som Lenke davala kasu velmi dlho aj do 2rokov na veceru ale to uz aj tak na striedacku krupicovu alebo mala aj nie co ine spagety tie ma velmi rada az do teraz 🙂 sa ich nevie dojest a maly ich ma tiez rad obcas mu dam a velmi mu chuti tusim bude v spagetach ako Lenka 😀

basa23
27. apr 2011

@michelleuk nie normalne nie ved ona kazdu chvilku cucka takze ona sa naje dost vecer 😉 ale dostava zväcsa ovocie na veceru 😉 dnes noc ok 4 krat hore,o pol 6 chcela vstat ale este som ju ukecala do 7.vy noc aka?no co budes predavat veci?kuknem potom 😉
@dzudka pekna noc mi sme mali 4 zobudenia posledne noci sa lepsi no teraz som to urcite zakrikla.lenka rehabko?kvoli comu?a kam idete na tu dovolenku si mi nenapisala?tajmostvo? 😀

dzudka
27. apr 2011

@basa23 preco jej davas len ovocie ? ved to nezasyti to skor jej vytravi a potom preto tolko pyta jest 🙂
ja malemu davam kasu na veceru a na obed prikrm inak sa koji cely den a teda este v noci

lenocka84
27. apr 2011

@basa23 Basi ale ovocie nezasyti na celu noc
my jedavame normal jedlo na veceru lebo aj po kasi je uz hladny, a potom spi celu noc bez problemov
je este mala na "dietu" ze ovocie na veceru 😉

basa23
27. apr 2011

@dzudka uz som jej skusala davat na veceru aj jedlo normalne,aj tak sa budila,a ona mi vecer ked ma normalne jedlo zje 5 lyziciek a koniec ona je zvyknuta len na mlieko vecer.ona sa nebudi hladom.a vecer vycuca tolko mlieka zo mna pred spanim,ze dost spapa.a väcsinou papa banan ten jej myslim ze nevytravi.

@lenocka84 davam jej uz teraz kasu ale neviem mam pocit ze ju z nej boli brucho.ale ona je zvyknuta len na mlieko,z prikrmu zje 6 lyz a koniec.to iste aj ked jej dam normal jedlo vecer.

lenocka84
27. apr 2011

@basa23 hmm a nieco take co ma fakt rada?

basa23
27. apr 2011

@lenocka84 ona zje vsetko ale radcej si da mlieko nez prikrm,zbasti mi polievku celu hoc aku to lubi ale to je take jedlo ze to je skor voda.a okolkej mu davas veceru a kolko asi?bo ja mam pocit ze ked nieco zje tak jej potom vytravi kym ide spat

michelleuk
27. apr 2011

@dzudka no ved som uz pozerala ale tych stranok je strasne vela kde sa inzeruje ale tu na mk sa mi asi najviac paci bazar 🙂 no moja sa tiez o 11 zobudila ale to som ja asi ja zobudila lebo som tresla dverami na wc 😝 inac vstavala o tej 7 ako vzdy 😀

dzudka
27. apr 2011

@basa23 no ja davam napr tu kasu vecer tak okolo 18.30-19.30 podla toho kedy ide spat aby sa este kojil pred spanim aby nevygrcol potom cize je to tak zhruba tu 1-1.5hodinu pred nocnym kojenim ...

Baby ja sa tak tesim maly sa dava na 4 zlaty je
a aj sa zacina plazit 🙂
a sa aj kotula 😀 je to sranda ...musim davat pozor aby sa neodkotulal tam kde si moze ublizit...
sikovnicek moj...
jaj a som zistila ze viac ho zasyti ze kasa so spagetami popucenymi 🙂

dzudka
27. apr 2011

Idem dat maleho spat lebo je hore pred 8smou vstal 😀
ale ja som hore od 6.30 a Lenka 6.40

michelleuk
27. apr 2011

@basa23 ahoj no moja sa mi raz zobudila o 11 ale to aj hned zaspala potom 😔 ja som malej teraz dala ovocie na ranajky banan a jablko...zase ju zapecie 😎 no neviem rozmyslam o tych veciach uz som aj dost pozerala po bazaroch...aj tu predavam na tom ebay ale tu to nema cenu lebo tu je toho strasna hruza 🙂

basa23
27. apr 2011

@dzudka aj ja jej davam tak kasu a nic nezasyti ju neak alebo sa budi skor na zuby.jeej sikula teraz uz budes museit viac striehnut 😉 mne mala zbastila kuraciu polievku som zvedava kedy si vypyta mlieko urcite zachvilu 😒
@michelleuk tak predavaj tu mk urcite vela mamiciek bude mat zaujem ak nakupis krasne vecicky 😉 mne mala spala hodku a ted je hore.asi az okolo 2 pojde chrnet.teraz obedovala uvidime dokedy vydrzi byt najedena 😉

dzudka
27. apr 2011

@basa23 a ako si mala pyta mlieko ? 🙂
no musim davat pozor a teraz hlavne na dceru lebo furt je pri nom a furt mu bere hracky a kadeco s nim robi tak musim na nich dozerat...

michelleuk
27. apr 2011

@basa23 no my sme boli v meste zase tak nam mala zaspala asi 10 min pred vchodom tak sme ju v kociku niesli hore na stvre 🙄 a ako sme vysli hore tak sa zobudila....potvora jedna 😅 ja malej dnes robym brokolicu a kura uz fakt neviem co jej varit 🙄

basa23
27. apr 2011

@dzudka pride ku mne a kuse ma a place 😀
@michelleuk moja zboznuje brokolicovu polievku tu je robim casto,malej ju casto robim.mi sme boli nakupovat no stihla som az 3 tricka uz pistala strasne donedavna bola rada v kociku vsetko kukala ted ani za svet.

michelleuk
27. apr 2011

@basa23 no to aj moja je rada kociku ale ked sme uz v meste dlho tak sa jej uz nepaci bud zaspi alebo mrnci 😀 no ja som uz malej dala obed ale bol to suboj teda to musim uznat nechcela vobec jest ked ma vydela ist lyzickou k jej ustam tak zacala mavat rukami 🙄 tak toho ani velmi vela neziedla 😒

dzudka
27. apr 2011

@basa23 tak to je sranda ze tak si pyta....moj viem ze chce ked je nervny a je vyspany ze neni unaveny tak viem ze len to pomoze ked ho trocha nakojim teda on si povecine cucne tak akoze od smadu...🙂potom sa uspokoji...

basa23
27. apr 2011

@michelleuk jeej moja sa zobudila tak place idu jej dva zuby stale ma ruku v ustach celu.uz neviem co jej dat .tie gely jej nepomahaju vobec.

michelleuk
27. apr 2011

@basa23 joj tak to ju musi ted riadne bolet ked jej idu dva 😖 moja spala od 4 do pol 6 😀 a teraz tu divo beha v choditku 😀 co dala si jej aj dnes kasu na veceru ci nie?

basa23
27. apr 2011

@michelleuk uz spi konecne 😀 dala som jej zemiacky a mrkvu a mäsko.no som zvedava dala som jej aj nurofen na zuby tak uvidime.

michelleuk
27. apr 2011

@basa23 aj moja uz spi 🙂 tak si id hlavu umyt ked je uz klud 🙂 ja uz mam normalne kolena odrate s toho staleho lezenia ppod stol za malou ☹ no co mozno konecne zacnem chudnut 🙂 a ktore zubky malej idu spodne alebo vrchne?som zvedava kedy malej vydu dalsie tie spodne dva vysli pomerne rychlo mohli by aj tie ostatne 🙂

basa23
28. apr 2011

dobre ranko
@michelleuk ide jej vrchny aj spodny 😉 no mi dnes sme vstavali o pol 7.ale noc hrozna ani neviem kolkokrat bola hore.a pritom mala veceru,aj nurofen som jej dala.ona cim viac je najedena tym horsie spi som si vsimla.jak keby ju brusko bolelo alebo co.padaam od unavy 😒

michelleuk
28. apr 2011

@basa23 dobre rano ani nie 😒 my sme od 5 hoore mala si zmyslela ze namiesto ranneho kojenia chce rovno vstavat zacala lozit po posteli a buchat mi rucickami po hlave tak sme od 5 hore 😠 no tak to ti nezavidim asi to bude tak ako vravis a ako jej davas veceru?hned jej ju das nakojis a ide spat?ja davam o o pol 7 a potom ju o pol 9 nakojim a dam spat.....