Čo môže spôsobiť slabšie priberanie?

Zodpovedané
24. mar 2022

Dobrý deň,

dcéra má 8,5 mesiaca a váži 6 630 g. Pri narodení mala 3 040 g. Od 6. mesiaca priberá pomalšie (200 g za mesiac). Lekárke sa to nepáči a odporúča podávať denne Infatrini For Infants. Dcérka je stále dojčená na požiadanie, mlieka mám dosť. Príkrmy papá od ukončeného 6. mesiaca. Vyzerá ok. Nie je vychudnutá, len je drobnejšia. Neplače, nevyzerá hladná. Je stále v pohybe.

Naozaj je podstatné, aby sa dieťa zmestilo do tabuliek?

Je potrebné dávať umelú výživu inak zdravému dieťaťu?

Čo môže spôsobiť slabšie priberanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

tabuľky sú robené s veľkými medzami, takže do tých by sa detičky zmestiť mali. Ak nie, je to vhodné riešiť. Neviem ako vyzerá jedálniček Vašej dcérky, takže neviem posúdiť viac.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička