Priberanie v prvom trimestri

lely1234
11. sep 2022

Ahojte dievčatá, aké ste mali skúsenosti s priberaním v 1. trimestri ? Pri prvom tehotenstve som v prvom schudla kilo a až potom to šlo pomaly a za celé to bolo 10 kíl. Teraz pri druhom ešte len prvý a už mám plus 5 kíl. Máte niekto takú skúsenosť či sa to spomaly ? :D ako verím že áno ale ako to bolo u vás. Určite je dôvod aj to že sa budím skoro každú noc v noci a musím sa ísť proste najesť.

terez246
11. sep 2022

@lely1234 Mala som to pri prvom. A bohužiaľ, mne sa to nezastavilo. Celkovo +viac ako 30 kíl. Potom som to prestala sledovať. 😂 A dole išli ťažko potom, lebo som sa "vyžrala" a dôvod nebol teda iba tehotenstvo.

lely1234
autor
11. sep 2022

@terez246 tak to ste ma nepotešili :D ja sa bojím že to bude aj môj prípad. No uvidíme jak to pôjde dalej

thereisabear
11. sep 2022

Ja som pribrala dokopy asi 14kg, z toho väčšinu tak do polovice tehotenstva, v poslednom trimestri už len asi 1kg. Takže nedá sa to podľa mňa predpovedať. A asi 3t po pôrode som mala pôvodnú váhu.

xena0
11. sep 2022

ja som v prvom trimestri veľmi nepribrala, až v druhom to išlo hore

mamamasama
11. sep 2022

Ja pri mojich tehotenstvach najviac priberam v prvom trimestri. Potom uz ozaj minimalne. 🙂 Celkovo som pribrala vzdy maximalne 12 kil

lenuska9999
11. sep 2022

@lely1234 pri prvom som pribrala 37kg.. pri druhom som do konca štvrtého mesiaca schudla 15, až potom pribrala.. ale najviac v poslednom trimestri

suzy2508
11. sep 2022

Ja mám od 13.týždňa navyše 3 kilá, teraz končím 24, čakám, čo bude do konca. Podľa mňa sa to nedá vôbec zovšeobecniť, koľko je ešte OK. Každá sme fakt inak stavaná.

amelie2017
11. sep 2022

Ja som mala v oboch tehotenstvach 5 kil navyse uz prvy mesiac. Najviac kil som vzdy pribrala v prvom trimestri. V prvom tehotenstve okolo 30 🤦‍♀️ v druhom som od 20 tyzdna chudla. V oboch tehu cukrovka a rovnaka diéta.

deti95060810
11. sep 2022

mala som pri druhom tehu..priberala som od začiatku - nemala som nevolnosti.
na konci tehu som začala chudnúť. akže nakoniec to bolo +11kg.

horensky
11. sep 2022

@lely1234 pribrala som 30kg, v prvom trimestri cca 10kg potom zvysne kila, dcerka ma 13 mesiacov a dnes som uz na povodnej vahe ako pred tehotenstvom, kila isli dole hned ako som prestala kojit, ziadne diety, obmedzovanie sa v strave.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre